2. februāris, 2017

Kompānija “Tesla Motors” vēlas kļūt par enerģijas piegādātāju

Motors līdzdibinātājs Īlons Masks (Elon Musk) kompānijas nākotni redz kā enerģijas uzņēmums, ne tikai kā elektrisko automašīnu ražotājs. Viņš 1. februārī ir oficiāli likvidējis vārdu “Motors” no uzņēmuma nosaukuma. Tagad šī kompānija būs pazīstama nevis kā , bet gan kā Inc.

Pats Masks uz šo brīdi bija norādījis jau 2006. gada ģenerālplānā, kur tika pieminēta elektriskā izveidošana, pēc tam izveidojot saules elektroenerģijas sistēmu mūsu enerģijas vajadzībām. Ar gaidāmo 2017. gada 35 000 ASV dolāru vērto modeli un kompānijas 2,6 miljonu dolāru vērto SolarCity iegādi pagājušajā novembrī Maskam ir vairāk nekā nepieciešams, lai realizētu šo vīziju un zīmolu, kas sniegsies ārpus automašīnu ražošanas, iekļaujot saules paneļu un enerģijas uzglabāšanas ražošanu.

vēlās radīt neregulāru atjaunojamo enerģiju no saules, kas ir uzticamāks un pieejamāks avots nekā tradicionālie fosilie kurināmie. Būvējot tā saukto Gigafactory Nevadas tuksnesī ar Panasonic, Masks paredz jaunas, lētākas šķirnes litija-jonu bateriju masveida ražošanu, ievērojami samazinot izmaksu prognozes un saskaņojot saules elektroenerģijas cenu kritumu trajektoriju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda