2. februāris, 2017

Kompānija “Tesla Motors” vēlas kļūt par enerģijas piegādātāju

Tesla Motors līdzdibinātājs Īlons Masks (Elon Musk) kompānijas nākotni redz kā enerģijas uzņēmums, ne tikai kā elektrisko automašīnu ražotājs. Viņš 1. februārī ir oficiāli likvidējis vārdu “Motors” no uzņēmuma nosaukuma. Tagad šī kompānija būs pazīstama nevis kā , bet gan kā Tesla Inc.

Pats Masks uz šo brīdi bija norādījis jau 2006. gada ģenerālplānā, kur tika pieminēta elektriskā izveidošana, pēc tam izveidojot saules elektroenerģijas sistēmu mūsu enerģijas vajadzībām. Ar gaidāmo 2017. gada Tesla 35 000 dolāru vērto modeli un kompānijas 2,6 miljonu dolāru vērto SolarCity iegādi pagājušajā novembrī Maskam ir vairāk nekā nepieciešams, lai realizētu šo vīziju un zīmolu, kas sniegsies ārpus automašīnu ražošanas, iekļaujot saules paneļu un enerģijas uzglabāšanas ražošanu.

Tesla vēlās radīt neregulāru atjaunojamo enerģiju no saules, kas ir uzticamāks un pieejamāks avots nekā tradicionālie fosilie kurināmie. Būvējot tā saukto Gigafactory Nevadas tuksnesī ar Panasonic, Masks paredz jaunas, lētākas šķirnes litija-jonu bateriju masveida ražošanu, ievērojami samazinot izmaksu prognozes un saskaņojot saules elektroenerģijas cenu kritumu trajektoriju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda