2. februāris, 2017

SES saglabā stabilas līdera pozīcijas HDTV nozarē

  1. gadā SES bija Eiropā lielākais HD kanālu apraides nozarē, ko apliecina attīstības rādītāju pieaugums līdz pat 14%.

SES S.A. (NYSE Euronext Paris un Luxembourg Stock Exchange: SESG) saglabā līdera pozīcijas augstas izšķirtspējas televīzijas (High Definition TV — HDTV) attīstības jomā, pārstāvot vislielāko HD un Ultra HD (UHD) platformu.

2016. gadā SES tīkla HD kanālu skaits palielinājās par 7 %, t. i., par 2495 kanāliem. Šobrīd 33% no visiem 7538 SES tīkla kanāliem tiek piedāvāti HD kvalitātē. Turklāt SES pieder 27% no visiem pasaules HD kanāliem. Vairāk nekā 60% no visiem SES tīkla kanāliem tagad tiek pārraidīti, izmantojot MPEG-4 saspiešanas standartu.

Vispārējo SES attīstību nozarē — HDTV kanālu skaita pieaugumu par 14% jeb par 750 kanāliem — galvenokārt sekmēja pieaugošā HDTV popularitāte Eiropā. Straujo attīstību sekmēja HDTV popularitātes pieaugums arī Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

SES ir noslēgti tirdzniecības līgumi par 21  kanālu; pirms gada tie bija vien astoņi kanāli. Šobrīd SES apraida gandrīz 50 % no visas pasaules  satelīta kanāliem.

2016. gadā tika iegādāts uzņēmums RR Media un dibināts uzņēmums MX1, apvienojot ar SES Platform Services. Jaunais pārņēma SES nepārspējamo un UHD kanālu tirgus daļu visā Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī palielināja SES video popularitāti jaunos tirgos.

Satelīta SES-9 palaišana un straujā uzņēmuma SES HD un Ultra HD nozarē ievērojami sekmēja attīstību Āzijas tirgos, kur darbojas ar savu diferencēto stratēģiju. Šogad tiek plānots palaist satelītu SES-10 un SES-15, kas nodrošinās turpmākus panākumus Amerikas Savienotajās Valstīs.

“Šobrīd kanālu skaits ir lielāks nekā jebkad iepriekš. Tas apliecina SES vadošās pozīcijas televīzijas kanālu apraides un globālās digitalizācijas jomā,” saka Ferdinands Kaizers, uzņēmuma SES komercdirektors. “Pateicoties kanālu portfeļa paplašināšanai un jaunu uzņēmumu pārņemšanai 2016. gadā, SES ir radījis stabilus priekšnosacījumus turpmākām izaugsmes iespējām, jo īpaši jaunajos tirgos. Mūsu aizsāktā programma ir dinamisks izaugsmes mehānisms. Aizvien vairāk kanālu tiek apraidīti HD un Ultra HD kvalitātē, tādēļ 2017. un turpmākajos gados tiek prognozēta strauja SES video segmenta izaugsme un attīstība.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda