3. februāris, 2017

”Google” izseko viedtālruņu lietotājus ik uz soļa

Varenais tehnoloģiju uzņēmums Google, kā izrādās, izseko praktiski katru viedtālruņu lietotāju. Izrādās, ka Google zina visu, pat to, pa kādiem maršrutiem cilvēks pārvietojies vakar vai pirms nedēļas.

Interesentiem atliek apmeklēt šo adresi un ielogoties ar to profila e-pastu, kas tiek izmantots viedtālruņa Google servisiem. Tajā būs apskatāmi visi maršruti, kur cilvēks bijis kopš tālruņa pirmās lietošanas jeb precīzāk – no brīža, kad cilvēks pieslēdzās Google servisiem. Tāpat nav svarīgi, kādus privātuma iestatījumus lietotājs lieto, jo Google vienalga spēj iegūt vismaz minimālu lokācijas informāciju.

Tas, protams, nav nekāds pārsteigums, ka lielās kompānijas ir spējīgas izsekot viedtālruņu lietotājus. Jāatzīst, ka ir iespējams mazināt to ietekmi, saregulējot dažus iestatījumus. Nepieciešams doties uz Google Maps atrašanās vietas vēstures lapu  kur apakšējā labajā stūrī jāuzspiež uz nelielas uzgrieznīša ikonas, kur iespējams dzēst atrašanās vietu vēsturi, kā arī atslēgt šo pakalpojumu.

 

Resursi: https://brightside.me

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram

lvLatviešu valoda