14. augusts, 2011

Kur var sirdsmieru iemantot par naudu ?

ainars mielavs

Vakar, braucot no jūras kopā labiem draugiem, sanāca noklausīties kādu ļoti īpašu dziesmu. Tik īpašu, ka nevarēju kaut nedaudz nepadalīties ar šo notikumu ar citiem. Sajūta līdzīgi kā vienā citā ļoti slavenā dziesmā

Piever acis un atkal kā toreiz Spuldzes skrien, zvaigznes skrien

Bet ne jau par šo dziesmu ir šis stāts, tas būtu pārāk banāli. Bija agrs 2010. gada pavasaris. Darba dienas vakars. Saņēmu zvanu no kāda ļoti laba cilvēka, kura personību šobrīd neprecizēšu, ka varam satikties, taču nevis Rīgā vai kur citur, bet tieši Siguldā. Tā nu es kāpu mašīnā un braucu uz Siguldu. Ceļu īsināja dažādas domas par gaidāmo tikšanos un orandžie Radio SWH viļņi. Skanēja toreiz, kā jau darba dienā pēc pulksten sešiem vakarā Braucamais laiks ar vienu no visu laiku labākajiem radio dīdžejiem – cilvēku, kam sirds ir īstajā vietā – Egonu Reiteru. Viņš sāka ar vārdiem, ka šīs grupas izjukšana esot ļoti liels zaudējums Latvijas muzikālajai pasaulei. Šī grupa par ko viņš toreiz runāja bija Jauns mēness. Un dziesma, ko viņs toreiz uzlika bija Divatā. Īstenībā ļoti tematiski. Tā nu es braucu platu smaidu pa visu seju = man bija divi pamatoti iemesli smaidīt – visu laiku labākā mūzika un gaidāmā tikšanās. Tikšanās bija tieši tik neatkārtojama, kā to varētu gaidīt. Izrādījās, ka Sigulda eksistē ne tikai rudenī, kad visi pošas uz Turaidu. Varbūt esmu sentimentāls muļķis, bet ir dziesmas, kuras man konkrēti saistās ar cilvēkiem un notikumiem. Un šī dziesma man asociējas ar tikai šo vienu – noslēpumaino cilvēku. Tā nu es vakar braucu no jūras mājās un klausījos šo neaptveramo dziesmu un atmiņās biju atgriezies tajā salīdzinoši tālajā pavasara dienā. Tikai nedrīkstēju pievērt acis, jo biju pie stūres. Un visu vakaru mani nomocīja šie vārdi, kas lasāmi zemāk, it īpaši biezākajiem burtiem iekrāsotā rindiņa. Tā nu aizmigu klauoties šo dziesmu atkal un atkal ar smaidu uz lūpām
Varbūt tad, kad es zinātu,
Varbūt tad es Tev atklātu
Kur var sirdsmieru iemantot par naudu.
Tikai nemāku saskaitīt,
Un to kabatu atpazīt,
Kura pilna ar labu un kura ar ļaunu.

Tā divatā
Laikam dzīvojam,
Tā Prometejs un Fausts,
Tā mācītājs un klauns.
Tā divatā
Laikam dzīvojam,
Tā Prometejs un Fausts,
Tā mācītājs un klauns.

http://player.soundcloud.com/player.swf?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F21117324%3Fsecret_token%3Ds-drQv5&show_comments=true&auto_play=false&color=666633

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda