7. februāris, 2017

Laipni lūgti nākotnē: MIT un ''Microsoft'' izveido viedos tetovējumus

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (MIT) sadarbībā ar vienu no pasaulē ietekmīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem  izstrādājuši vēl nebijušus viedos tetovējumus. Pēc izskata tie ir gluži tādi paši kā parasti bērnu tetovējumi, ko var atrast košļājamo gumiju iepakojumos, taču atšķirība ir tāda, ka tie ietver vēl nebijušas funkcijas.
DuoSkin uzbūves pamatā ir materiāls, kas zināms kā gold leaf jeb zeltainā lapa. Šāds materiāls tiek izmantots dažādiem dekorēšanas darbiem gan sadzīves priekšmetiem, gan arī pārtikas produktiem. Kompānijas izvēlējās tieši šo materiā, jo tas nesaplīsīs vai nedeformēsies brīdī, kad āda kustēsies, kas šāda veida tetovējumam ir ļoti svarīgi. Tetovējumos ir iestrādāti elektroniski elementi mikroskopiskos izmēros.
DuoSkin var tikt izmantots kā skārienpaliktnis, ar ko kontrolēt, piemēram, viedtālruni. Tāpat ar tā palīdzību var uzzināt, kāda ir tetovējuma nēsātāja ķermeņa temperatūra. gatavojas tetovējumā iestrādāt arī interneta savienojumu un , lai savienotos ar tuvumā esošajām ierīcēm un spētu tajā saglabāt vienkāršus datus. Taču, runājot par vēl tālāku nākotni, tetovējuma radītāji vēlas to padarīt gudrāku un iestrādāt spējas saglabāt svarīgu un mazliet advancētāku informāciju, piemēram, vilciena biļetes datus, ko varētu izmantot, ja biļete būtu pazudusi.
Plānots, ka DuoSkin tiks prezentēts Havaju salās notiekošā  International Symposium on Wearable Computers 2016 ietvaros, kas plānots vien šī gada septembrī.

 
Resursi: https://qz.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.