Sākums IT sasniegumi, bizness Laipni lūgti nākotnē: MIT un ''Microsoft'' izveido viedos tetovējumus

Laipni lūgti nākotnē: MIT un ''Microsoft'' izveido viedos tetovējumus

1 minūtes lasīšanai

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (MIT) sadarbībā ar vienu no pasaulē ietekmīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem Microsoft izstrādājuši vēl nebijušus viedos tetovējumus. Pēc izskata tie ir gluži tādi paši kā parasti bērnu tetovējumi, ko var atrast košļājamo gumiju iepakojumos, taču atšķirība ir tāda, ka tie ietver vēl nebijušas funkcijas.
DuoSkin uzbūves pamatā ir materiāls, kas zināms kā gold leaf jeb zeltainā lapa. Šāds materiāls tiek izmantots dažādiem dekorēšanas darbiem gan sadzīves priekšmetiem, gan arī pārtikas produktiem. Kompānijas izvēlējās tieši šo materiālu, jo tas nesaplīsīs vai nedeformēsies brīdī, kad āda kustēsies, kas šāda veida tetovējumam ir ļoti svarīgi. Tetovējumos ir iestrādāti elektroniski elementi mikroskopiskos izmēros.
DuoSkin var tikt izmantots kā skārienpaliktnis, ar ko kontrolēt, piemēram, viedtālruni. Tāpat ar tā palīdzību var uzzināt, kāda ir tetovējuma nēsātāja ķermeņa temperatūra. Izstrādātāji gatavojas tetovējumā iestrādāt arī bezvadu interneta savienojumu un NFC, lai savienotos ar tuvumā esošajām ierīcēm un spētu tajā saglabāt vienkāršus datus. Taču, runājot par vēl tālāku nākotni, tetovējuma radītāji vēlas to padarīt gudrāku un iestrādāt spējas saglabāt svarīgu un mazliet advancētāku informāciju, piemēram, vilciena biļetes datus, ko varētu izmantot, ja biļete būtu pazudusi.
Plānots, ka DuoSkin tiks prezentēts Havaju salās notiekošā  International Symposium on Wearable Computers 2016 ietvaros, kas plānots vien šī gada septembrī.
https://www.youtube.com/watch?v=O5EDZOmtyt0
 
Resursi: https://qz.com

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…