7. februāris, 2017

Laipni lūgti nākotnē: MIT un ''Microsoft'' izveido viedos tetovējumus

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts (MIT) sadarbībā ar vienu no pasaulē ietekmīgākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem  izstrādājuši vēl nebijušus viedos tetovējumus. Pēc izskata tie ir gluži tādi paši kā parasti bērnu tetovējumi, ko var atrast košļājamo gumiju iepakojumos, taču atšķirība ir tāda, ka tie ietver vēl nebijušas funkcijas.
DuoSkin uzbūves pamatā ir materiāls, kas zināms kā gold leaf jeb zeltainā lapa. Šāds materiāls tiek izmantots dažādiem dekorēšanas darbiem gan sadzīves priekšmetiem, gan arī pārtikas produktiem. Kompānijas izvēlējās tieši šo materiālu, jo tas nesaplīsīs vai nedeformēsies brīdī, kad āda kustēsies, kas šāda veida tetovējumam ir ļoti svarīgi. Tetovējumos ir iestrādāti elektroniski elementi mikroskopiskos izmēros.
DuoSkin var tikt izmantots kā skārienpaliktnis, ar ko kontrolēt, piemēram, viedtālruni. Tāpat ar tā palīdzību var uzzināt, kāda ir tetovējuma nēsātāja ķermeņa temperatūra. gatavojas tetovējumā iestrādāt arī interneta savienojumu un NFC, lai savienotos ar tuvumā esošajām ierīcēm un spētu tajā saglabāt vienkāršus datus. Taču, runājot par vēl tālāku nākotni, tetovējuma radītāji vēlas to padarīt gudrāku un iestrādāt spējas saglabāt svarīgu un mazliet advancētāku informāciju, piemēram, vilciena biļetes datus, ko varētu izmantot, ja biļete būtu pazudusi.
Plānots, ka DuoSkin tiks prezentēts Havaju salās notiekošā  International Symposium on Wearable Computers 2016 ietvaros, kas plānots vien šī gada septembrī.

 
Resursi: https://qz.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda