Sākums IT sasniegumi, bizness Latvijā Eiropas reģiona pārstāvji spriedīs par elektronisko sakaru nākotni pasaulē

Latvijā Eiropas reģiona pārstāvji spriedīs par elektronisko sakaru nākotni pasaulē

2 minūtes lasīšanai

No šī gada 25.-28.martam Latvijā notiks Pasaules radiosakaru konferencei veltīta sanāksme, kurā tiks apspriesta un formulēta Eiropas reģiona nostāja turpmākai elektronisko sakaru attīstībai pasaulē. Šajā sanāksmē piedalīsies Eiropas valstu un ietekmīgu sakaru jomā organizāciju pārstāvji. Sanāksmi Latvijā organizē VAS „Elektroniskie sakari”, kas ir arī oficiālais Latvijas pārstāvis starptautiskās darba grupās radiofrekvenču spektra pārvaldības jomā.

Pasaules radiosakaru konference noris reizi trijos līdz četros gados. Tajā klātienē piedalās vairāk nekā trīs tūkstoši delegātu no gandrīz 200 pasaules valstīm. Nākošā konference notiks nākamgad rudenī Ženēvā. Tas ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem pasaulē elektronisko sakaru jomā, jo šajā konferencē pasaules valstis vienojas un izlemj nozarei būtiski svarīgus jautājumus, kas ietekmē elektronisko sakaru nākotni visos pasaules reģionos. Laika posmos starp konferencēm notiek sagatavošanās darbi, kuru laikā valstis strādā reģionālajās organizācijās, kurās formulē nostājas dažādos ar nozari saistītos jautājumos. Latvija kopā ar vēl 47 Eiropas valstīm ir apvienojušās Eiropas Pasta un Telesakaru konferences, jeb CEPT, reģionālajā organizācijā.

VAS „Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētāja Vita Štelmahere: „Līdz nozīmīgajai konferencei notiek vairākas šādas reģiona darba grupas sanāksmes, tādēļ esam gandarīti, ka par vienu no sanāksmes norises vietām ir izvēlēta mūsu valsts. Būtībā šajā sanāksmē Eiropas reģiona valstis lems par sakaru nozares nākotni, formulēs vienotu nostāju dažādos jautājumos, ko tālāk paudīs nozīmīgajā Pasaules radiosakaru konferencē.”

Nākamgad Pasaules radiosakaru konferencē tiks pieņemti daudzi nozīmīgi lēmumi. Jau šobrīd var teikt, ka liels uzsvars tiks likts uz jauno viedo tehnoloģiju iespēju paplašināšanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu, piemēram, tiks meklēti risinājumi pasaulē vienoti noteikt jaunas radiofrekvenču joslas mobilajai platjoslas datu pārraidei. Kopumā līdz 2015.gada konferencei reģiona pārstāvjiem ir jāveido vienota nostāja par vairāk kā 100 jautājumiem.

VAS ”Elektroniskie sakari” pārvalda radiofrekvenču spektru, plāno radiofrekvenču spektra tehnisko izmantošanu un nosaka radiofrekvences piešķīrumus radioiekārtu darbībai, sniedz elektromagnētiskās saderības un numerācijas nodrošināšanas pakalpojumus, veic darbības radiotraucējumu novēršanai. “Elektronisko sakaru” speciālisti regulāri sadarbojas ar citu valstu sakaru administrācijām un piedalās nozares starptautisko institūciju un organizāciju darbā, kā arī lepojas ar starptautiska līmeņa ekspertiem, kas jau daudzus gadus nodrošina, lai katrs Latvijas radio, televīzijas, interneta un mobilo sakaru lietotājs tiktu pasargāts no sakaru traucējumiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…