3. augusts, 2016

Latvijā pirmajam startapu akseleratoram pieteikušies 137 uzņēmumi

31. jūlijā noslēgusies pieteikšanās Latvijā pirmajai akseleratoru programmai “ Wise Guys Riga powered by Lattelecom”. Kopumā saņemti 137 jauno uzņēmumu pieteikumi no 20 valstīm. No Latvijas programmai pieteikušies visvairāk uzņēmumi – kopā 32. Salīdzinoši, no Igaunijas pieteikušies 11, bet no Lietuvas – 3. Rekordlielu aktivitāti izrādījuši uzņēmēji no Ukrainas, gandrīz apsteidzot latviešus, no šīs valsts pieteikušies 25 startapi.
Uz pieteikšanos aktīvāki bijuši agrīnā biznesa attīstības posmā esošie uzņēmumi, sastādot vairāk nekā 85% no pieteikumiem. Visvairāk pārstāvētās uzņēmējdarbības jomas ir mobilās tehnoloģijas, komercija un programmatūra lielajiem uzņēmumiem.
“Atklājot akseleratora programmu Rīgā, mūsu mērķis bija turpināt veicināt startapu ekosistēmas attīstību šajā reģionā, īpaši Latvijā. Pieteikumu īpatsvars no Baltijas valstīm un tuvējiem kaimiņiem, piemēram, Ukrainas, liecina, ka ejam pareizā virzienā. Nesenā viesošanās Baltkrievijā, Ukrainā, Ungārijā un Lietuvā mūs patīkami pārsteidza – satikām daudzus inovatīvus un aizrautīgus jaunos uzņēmējus, kas ir gatavi “pasvīst”, lai viņiem un viņu pārstāvētajām valstīm izdotos. Tagad mums un mentoriem priekšā atbildīgs darbs – izvēlēties “lielisko astotnieku”, tās astoņas komandas, kurās rudenī ieguldīt savas zināšanas, prasmes un enerģiju,” komentē Wise Guys (SWG) izpilddirektors Kristobals Alonso (Cristobal Alonso).
“Priecājamies, ka šī programma ir guvusi lielu atsaucību arī ārpus Latvijas robežām. Esam gatavi piedalīties šo projektu tālākā attīstībā, piedāvājot gan mūsu infrastruktūru, gan zināšanas un pieredzi inovatīvu risinājumu ieviešanā,“ stāsta Attīstības un mārketinga direktore Kerli Gabriloviča. “Mēs ceram nākotnē izveidot stratēģisku sadarbību ar jaunajiem startupiem, lai veicinātu ideju tālāko attīstību. Kopīgi mēs varam paveikt vairāk, lai veicinātu ekosistēmas attīstību un padarītu biznesa vidi Latvijā pievilcīgāku kā vietējiem, tā arī starptautiskajiem uzņēmējiem.”
Augusta laikā tiks izvēlēti pusfinālisti – 20 jaunie uzņēmumi, kas īpašā divu dienu pasākumā tiksies ar “SWG Riga powered by Lattelecom” mentoriem, iepazīsies ar komandu, telpām un vietējo startapu komūnu. Septembrī akselerācijas procesu sāks tikai 8 uzņēmumi, kas būs sevi pierādījuši gan ar līdzšinējiem biznesa rezultātiem, gan arī spēcīgām un aizrautīgām komandām. “SWG Riga powered by Lattelecom” akselerācijas programma ilgs līdz gada beigām, 3 mēnešu laikā startapiem būs pieeja 150 mentoriem un investoriem, pieredzes apmaiņa ar uzņēmumiem, kas jau iepriekš izgājuši SWG programmas, un iespēja strādāt modernās telpās.
“SWG Riga powered by Lattelecom” ir pirmā B2B akseleratora programma Latvijā, kura savu darbību sāks 2016. gada rudenī. Wise Guys (SWG) ir vadošais B2B akselerators Eiropā, kas līdz šim atbalstījis un finansējis 52 uzņēmumus ar dibinātājiem no vairāk nekā 30 valstīm un ir īstenojis 6 programmas, no kurām pēdējās 3 zem BusinessTech zīmola, pilnībā fokusējoties uz B2B un SaaS biznesa idejām. SWG portfelī ir tādi Sorry as a Service, Leaf.fm un Investly, kas sekmīgi piesaistījuši investīcijas un sasnieguši 2 miljonu eiro vērtējuma slieksni. Papildus pieredzējušam un plašam alumni tīklam, SWG nodrošina pieeju arī vairāk nekā 150 mentoriem, investoriem un partneriem no visas pasaules.
Wise Guys programma Rīgā tapusi sadarbībā ar Lattelecom, kas pateicoties gudrām investīcijām jaunos pakalpojumos ir kļuvis par lielāko telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēju Latvijā. ir mūsdienīgs IKT risinājumu eksperts, kas veido labāku cilvēku ikdienu, sākot no optiskā interneta ar ātrumu 1Gbit sekundē, modernāko televīziju Baltijā, drošāko datu centru Ziemeļeiropā un datu pārraides tīklu TransBaltic Gateway, kas savieno Frankfurti un Kīnu, kā arī vairāk nekā 70 IT risinājumiem jebkura veida uzņēmumiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda