4. augusts, 2016

Emirātos būvē nākotnes tehnoloģiju pilsētu

Šajā lielo tehnoloģiju valstībā ir trīsmetrīgas ielas, bet automašīnas šeit ir aizliegtas. Masdar City Arābijas tuksneša malā ir kļuvusi par pirmo globālo pasaules klases eko eksperimentu. Šī pilsēta būšot paredzēta visiem uzņēmumiem, kas darbojas tehnoloģiju jomā. Lai gan sākotnējā koncepcija tiks pārskatīta un, iespējams, idejas tiks mainītas, bet šāds projekts varētu izskatīties visai iespaidīgi!
Pilsēta tika izdomāta pilnīgi autonoma: tā pārstrādās atkritumus, pati ražos saules enerģiju, savāks lietus ūdeni un tā tālāk. Pēc 10 gadiem Masdarē, kuras konstrukcijai plānots piešķirt 22 miljardus ASV dolāru, ir doma izmitināt ap 40 000 cilvēku, vēl 50 000 ik dienu iebrauktu un izbrauktu no pilsētas, kā arī izveidot vietas 11 500 uzņēmumiem, kas šeit veiks savu darbību. Projekta attīstībā piedalījās pasaulslavenais arhitekts Normens Fosters (Norman Foster).
Nav ne mazākās nojausmas, kā šāds brīnums izskatā varētu izskatīties? Ieskaties galerijā un gūsti iespaidu par nākotnes dzīvesvietām, kuras, iespējams, drīz vien ieņems visu pasauli!

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda