22. marts, 2017

Lietuvietis izmantojis Latvijas banku pakalpojumus, lai izkrāptu 100 miljonus no ASV tehnoloģiju uzņēmumiem

Kāds Lietuvas iedzīvotājs saņemts apcietinājumā par mēģinājumu izkrāpt milzu naudas summas no diviem tehnoloģiju uzņēmumiem. 48 gadus vecais Evaldas Rimasauskas uzdevies par kādu Āzijas programmatūras izstrādātāju un centies apmuļķot darbiniekus.
Viņš mēģinājis izkrāpt teju 100 miljonus eiro no divām tehnoloģiju kompānijām, kuru nosaukumi nav atklāti. Interesanti, ka lietuvietis izmantojis Latvijas, Kipras un citu valstu banku kontus, uz kuriem pieprasīja nosūtīt vairākus desmitus miljonus eiro.
Paziņojumā teikts, ka viena no kompānijām ir multifunkcionāls tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā dažādus tiešsaistes servisus un produktus. Šis uzņēmums daļēji bāzēts Amerikas Savienotajās Valstīs. Otrs uzņēmums savukārt nodrošina kāda sociālā tīkla pakalpojumus.
Rimasauskas šo lietu uztvēris nopietni. Viņš izveidoja viltus kontaktus, sen bankrotējušu uzņēmumu veidlapas, viltus izrakstus un citāda veida dokumentus. Par šādu joku 48 gadus vecajam lietuvietim var nākties pavadīt līdz pat 20 gadiem cietumā.


 
Resursi: http://www.theverge.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda