16. septembris, 2015

LIKTA atbalstīs skolotājus digitālo prasmju pilnveidē

Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta “Introducing Online collaboration methods and tools in education” (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu.
Eiropas Savienības (ES) “ERASMUS+” atbalstītā “Online4EDU” projekta mērķis ietver mācību programmas, apmācību metodikas un rīku izstrādi, adaptāciju un ieviešanu skolotāju digitālo prasmju jomā, kas saistās ar sadarbību tiešsaistē un mākoņdatošanas iespēju izmantošanu. Skolotājiem šīs prasmes ir vitāli nepieciešamas gan skolotāju darba, gan apmācību procesa organizēšanai ar skolēniem. Mērķauditorija ir dažādu mācību priekšmetu un dažādu klašu grupu skolotāji.
Klikšķiniet uz infografiku, lai apskatītu to pilnā izmērā:
infografika_onlinde4edu_LV
“Latvijā ir nepieciešami inovatīvi pedagogi, kuru digitālo prasmju līmenis ir pietiekami augsts, turklāt tieši no viņiem ir atkarīgs Latvijas skolēnu e-prasmju līmenis. Man ir prieks redzēt, ka Latvijā mācību priekšmets “Datorika” ir aprobēts 157 skolās. Tāpat LIKTA sadarbībā ar asociācijas biedriem organizē apmācības ne tikai informātikas, bet arī citu priekšmetu skolotājiem. Redzot atsaucību, esmu pārliecināta, ka arī šis projekts skolotājiem sniegs jaunas un vērtīgas iemaņas, strādājot ar mūsdienās tik nepieciešamajiem tiešsaistes rīkiem,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
Pirmais šī projekta solis jau ir veikts – izstrādāts pētījums “Skolotāju prasmes un pieredze tiešsaistes sadarbības rīku izmantošanā”. Tā rezultāti atklāj, ka vairāk par pusi skolotāju apmācību vajadzībām lieto retāk nekā reizi mēnesī. Piemēram, mācību procesā mobilās ierīces izmanto 58% aptaujāto, divas trešdaļas skolotāju praktiski nelieto tiešsaistes mācību platformas, savukārt reti vai nekad respondenti izmanto kalendāru, virtuālo sanāksmju un sociālo mediju sniegtās iespējas. Arī populāras tiešsaistes lietojumprogrammas un datu glabāšanu mākonī aptaujātie ikdienas darbā praktiski neizmanto.
Tajā pašā laikā vairāk nekā 50% skolotāju šo tehnoloģiju izmantošanu vērtē kā svarīgu vai ļoti svarīgu, turklāt nepieciešamība celt skolotāju digitālās prasmes un ieviest jaunas, uz digitālo tehnoloģiju izmantošanu balstītas mācību metodes un rīkus, uzsvērtas vairākos Eiropas Komisijas (EK) un Latvijas politikas dokumentos. Šī projekta ietvaros, LIKTA izstrādās apmācību metodoloģiju, mācību materiālus un tiešsaistes ECDL testus šo prasmju pilnveidei.
Šobrīd LIKTA kopā ar Eiropas partneriem veic nepieciešamo mācību materiālu un testu izstrādi, pilotapmācības sāksies 2015. gada beigās, un Latvijas skolotāji tiks aicināti piedalīties pilotprojektā un izvērtēt izstrādāto materiālu noderību.
Plašāku informāciju par projekta ietvaros veikto pētījumu var atrast Online4EDU mājaslapā: http://www.online4edu.eu/index.cfm/secid.181

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda