11. augusts, 2016

Līmlapiņas izgudrotas pavisam nejauši

Ir divi cilvēku veidi – tādi, kas laimīgi izbauda digitālā laikmeta priekšrocības, izmantojot savu viedtālruni kā virtuālo palīgu, un tādi, kas sentimentā apsvērumu dēļ šaubās par modernajām tehnoloģijām un vairāk ir old school palīglīdzekļu piekritēji.

Krāsainās tiek izmantotas, lai pierakstus būtu iespējams redzēt visur, kur nepieciešams. Tas ir kā lojāls draugs, kas neizdzēsīsies un nepazudīs digitālajā pasaulē.

1968. gadā zinātnieks Spensers Silvers kompānijā “3M” Amerikas Savienotajās Valstīs mēģināja izveidot spēcīgu lipekli. Taču tā vietā viņš nejauši izveidoja atkārtoti izmantojamu, uz spiedienu jūtīgu līmlenti. Piecus gadus viņš promotēja savu izgudrojumu kompānijas neformālajos pasākumos un semināros, taču atzinību par savu produktu viņš tā arī nesaņēma. 1974. gadā kāds viņa kolēģis, kurš bija apmeklējis vienu no semināriem, nāca klajā ar ideju ar līmlenti nostiprināt viņa grāmatzīmi.

“3M” uzsāka produkta izplatīšanu “Press ‘n Peel” veikalos četrās pilsētās 1977. gadā, bet rezultāti nebija iepriecinoši. Gadu vēlāk šī pati kompānija izsniedza paraugus tiešajiem patērētājiem. 94% no tiem, kas izmēģināja līmlapiņas, vēlējās tās iegādāties. Divus gadus vēlāk līmlapiņas sāka savu tirdzniecības ceļu visā , Kanādā un arī Eiropā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.