Sākums IT sasniegumi, bizness Līmlapiņas izgudrotas pavisam nejauši

Līmlapiņas izgudrotas pavisam nejauši

1 minūtes lasīšanai

Ir divi cilvēku veidi – tādi, kas laimīgi izbauda digitālā laikmeta priekšrocības, izmantojot savu viedtālruni kā virtuālo palīgu, un tādi, kas sentimentālu apsvērumu dēļ šaubās par modernajām tehnoloģijām un vairāk ir old school palīglīdzekļu piekritēji.

Krāsainās līmlapiņas tiek izmantotas, lai pierakstus būtu iespējams redzēt visur, kur nepieciešams. Tas ir kā lojāls draugs, kas neizdzēsīsies un nepazudīs digitālajā pasaulē.

1968. gadā zinātnieks Spensers Silvers kompānijā “3M” Amerikas Savienotajās Valstīs mēģināja izveidot spēcīgu lipekli. Taču tā vietā viņš nejauši izveidoja atkārtoti izmantojamu, uz spiedienu jūtīgu līmlenti. Piecus gadus viņš promotēja savu izgudrojumu kompānijas neformālajos pasākumos un semināros, taču atzinību par savu produktu viņš tā arī nesaņēma. 1974. gadā kāds viņa kolēģis, kurš bija apmeklējis vienu no semināriem, nāca klajā ar ideju ar līmlenti nostiprināt viņa grāmatzīmi.

“3M” uzsāka produkta izplatīšanu “Press ‘n Peel” veikalos četrās pilsētās 1977. gadā, bet rezultāti nebija iepriecinoši. Gadu vēlāk šī pati kompānija izsniedza bezmaksas paraugus tiešajiem patērētājiem. 94% no tiem, kas izmēģināja līmlapiņas, vēlējās tās iegādāties. Divus gadus vēlāk līmlapiņas sāka savu tirdzniecības ceļu visā ASV, Kanādā un arī Eiropā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki Latvijas Bankas vārdā izsūta e-pastus

Latvijas Banka brīdina par krāpniekiem, kuri Latvijas Bankas prezidenta vārdā sūta elektro…