11. augusts, 2016

Līmlapiņas izgudrotas pavisam nejauši

Ir divi cilvēku veidi – tādi, kas laimīgi izbauda digitālā laikmeta priekšrocības, izmantojot savu viedtālruni kā virtuālo palīgu, un tādi, kas sentimentālu apsvērumu dēļ šaubās par modernajām tehnoloģijām un vairāk ir old school palīglīdzekļu piekritēji.

Krāsainās līmlapiņas tiek izmantotas, lai pierakstus būtu iespējams redzēt visur, kur nepieciešams. Tas ir kā lojāls draugs, kas neizdzēsīsies un nepazudīs digitālajā pasaulē.

1968. gadā zinātnieks Spensers Silvers kompānijā “3M” Amerikas Savienotajās Valstīs mēģināja izveidot spēcīgu lipekli. Taču tā vietā viņš nejauši izveidoja atkārtoti izmantojamu, uz spiedienu jūtīgu līmlenti. Piecus gadus viņš promotēja savu izgudrojumu kompānijas neformālajos pasākumos un semināros, taču atzinību par savu produktu viņš tā arī nesaņēma. 1974. gadā kāds viņa kolēģis, kurš bija apmeklējis vienu no semināriem, nāca klajā ar ideju ar līmlenti nostiprināt viņa grāmatzīmi.

“3M” uzsāka produkta izplatīšanu “Press ‘n Peel” veikalos četrās pilsētās 1977. gadā, bet rezultāti nebija iepriecinoši. Gadu vēlāk šī pati kompānija izsniedza bezmaksas paraugus tiešajiem patērētājiem. 94% no tiem, kas izmēģināja līmlapiņas, vēlējās tās iegādāties. Divus gadus vēlāk līmlapiņas sāka savu tirdzniecības ceļu visā ASV, Kanādā un arī Eiropā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda