11. maijs, 2016

“Monea”: vidējais pārskaitījums 18,5 euro; 30% lietotāju izmanto aplikāciju naudas pieprasījumiem

Mobilās maksājumu aplikācijas “Monea” lietotāju skaits drīzumā pārsniegs 10 tūkstošus, kas, ņemot vērā faktu, ka šāds norēķinu veids Latvijā vēl ir jauns, ir labs rezultāts, uzskata “Monea” līdzdibinātājs Mārtiņš Kalniņš. Interesanti, ka 30 % no lietotājiem visbiežāk izmanto aplikāciju tieši naudas pieprasījumiem, piemēram, par pusdienām un izklaidēm. 
Kopš mobilo maksājumu aplikācijas “Monea” darbības uzsākšanas, tās lietotāji jau pārskaitījuši vairāk nekā 267 000 euro. Pēdējo mēnešu liecina, ka lietotāji vienā reizē pārskaita vidēji 18,5 euro.
monealogo-garens
Izanalizējot “Monea” lietotāju paradumus, secināts, ka aplikāciju biežāk izmanto lietotāji vecumā no 25 līdz 30 gadiem, tai pat laikā pēdējo mēnešu tendences rāda, ka pieaug lietotāju skaits vecumā no 40 gadiem. Raugoties uz lietotāju vecuma amplitūdu, vairums “Monea” jeb 86 % lietotāju ir vecumā no 17 līdz 41 gadam.
Mārtiņš Kalniņš, “Monea” līdzdibinātājs: “Pēdējo mēnešu tendences rāda, ka aizvien biežāk “Monea” priekšrocības izmanto vecumā no 40 gadiem, kas nozīmē, ka arī to lietotāju vidū, kuri parasti ir ļoti uzmanīgi dažādiem jauninājumiem, pieaug ne tikai izpratne par mobilo maksājumu priekšrocībām, bet arī uzticēšanās tām. Jāteic, ka pēdējais faktors ir būtisks visiem, kuri domā, vai izmantot mobilo maksājumu aplikāciju maksājumu veikšanai ikdienā. Var teikt, ka šī ir viena no sākotnējām lietošanas “barjerām”, kas izzūd brīdī, kad veikta reģistrācija, iepazīti lietošanas noteikumi un veikti pirmie pāris maksājumi.”
30% lietotāju izmanto aplikāciju parādu atprasīšanai
Analizējot lietotāju maksāšanas paradumus, “Monea” secinājusi, ka 30 % no lietotājiem visbiežāk izmanto aplikāciju nelielu parādu atprasīšanai jeb veic naudas pieprasījumus, kas ir viena no aplikācijas funkcijām. Visbiežāk nauda tiek atpakaļ pieprasīta pēc kopējām pusdienām, dāvanu vai ziedu iegādi, kā arī dažādām izklaidēm, piemēram, boulingu, kino, pasākumu apmeklējumiem u.tml. Tas liecina, ka teju trešdaļai iedzīvotāju ir neērti personīgi atprasīt no draugiem, paziņām vai kolēģiem nelielas naudas summas, kā arī nav ērti to darīt, izmantojot esošos līdzekļus (internetbanku, atdot skaidru naudu u.tml.), tāpēc šim nolūkam tiek izmantotas aplikācijas sniegtās iespējas.
Mārtiņš Kalniņš: “Ikdienā bieži nonākam situācijās, kad uz vairākiem cilvēkiem ir jāsadala noteikta naudas summa, piemēram, pusdienojot kopā vai vācot naudu par dāvanu kolēģim. Tad problēmu rada fakts, ka kāds vēlas norēķināties ar karti, cits ar skaidru naudu, vēl kādam nav precīzas skaidras naudas summas u.tml. Šajos gadījumos bieži nākas kādam palikt parādā vai kāds paliek parādā mums. Viena no “Monea” funkcijām ir iespēja veikt naudas pieprasījumus – tas sniedz iespēju mūsdienīgi pārvaldīt savu budžetu, nepaliekot “mīnusā”. Kā redzam, vidējā summa, ko pārskaita lietotāji, nav liela, taču tā atbilst nelieliem maksājumiem, kam arī “Monea” sākotnēji tika paredzēta. Neraugoties uz to, bieži novērojam, ka lietotāji paši izvēlas mainīt dienas maksājumu limitu un bieži vien pārskaita summas, kas pārsniedz, piemēram, 70 un 80 euro.”
Kopš 2015. gada septembra “Monea” ir pieejama “Swedbank”, SEB, “Citadele” un “Nordea” banku klientiem Latvijā. To var lietot gan “Android”, gan “IOs” viedtālruņu lietotāji. Šobrīd lielākā daļa lieto “Monea”, izmantojot viedtālruņus, kas darbojas ar “Android” operētājsistēmu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for KEPKE
KEPKE - 12. maijs, 2016 Atbildēt

eiro

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda