6. februāris, 2017

Motorolleru ražotājs “Piaggio” izveido robotu smagu mantu pārvadāšanai

Itāļu kompānija Piaggio ir izveidojusi mobilo robotu ar nosaukumu GITA, kas izskatās gluži kā krāsains burbulis uz diviem riteņiem. Pēc autoru idejas – šī ierīce tika izgudrota, lai palīdzētu smagu mantu, piemēram, pārtikas paku vai alkohola pārvadāšanā.

Kā ziņots kompānijas mājaslapā, GITA itāļu valodā nozīmē “īss brauciens”. ir pilnībā autonoms, un tas ir spējīgs pārvadāt līdz 18 kilogramiem smagu kravu un sekot savam īpašniekam ar ātrumu līdz pat 35 kilometriem stundā. Šādā režīmā GITA apstrādā informāciju ar īpašas 3D kartes palīdzību. Autonomajā režīmā robots var pārvietoties pa īpaši izveidotiem punktiem un pēc maršruta beigām atgriezties atpakaļ mājās.

Jaunais palīgs var arī tikt cauri šaurām durvīm un manevrēt uz trotuāriem. Pēc vienas uzlādes ir spējīgs darboties līdz pat 8 stundām. Papildu drošībai kravas vāks fiksējas ar slēdzeni un ir aprīkots ar 360 grādu kameru.

Piaggio mērķis ir atrisināt transporta problēmas 21. gadsimtā. Kopā ar GITA robotu kompānija prezentēja arī tā lielo brāli – KILO. Šis var pārvadāt līdz pat 100 kilogramiem kravas, un tas ir nedaudz līdzīgs traktoram.

Lai parādītu, uz ko ir spējīga GITA, Piaggio ir izveidojis vairākus reklāmas videoklipus, kuros manevrē dažādi scenāriji. Piemēram, vienā no video dodas pastaigā ar suni, bet otrajā video tas palīdz strādniekiem noliktavā.

Avots: TJournal

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda