26. marts, 2014

NASA atrāda nākamās paaudzes kosmonautu kostīmus, piedāvā balsot par dizainu

Nākamās paaudzes kosmonautu ietērpi krietni atšķirsies no tiem, kurus misiju izpildītāji izmanto tagad. Taču interesantākais slēpjas faktā, ka NASA izveidojusi tiem vairākus dizainus un tagad ļauj balsot par tīkamāko.
Dotajā brīdī Z-2 atrodas tādā kā koncepta stadijā, taču jau tagad skaidrs ka tie būs visnotaļ moderni ne tikai dizaina dēļ. Piemēram, ietērpu torss tiks veidots no cieta un izturīga materiāla. Izstrādē tiks izmantoti gan skeneri, gan 3D printeri. To norisināsies vakuumā, apstākļos kādi atrodami kosmosā. Interesanti, ka viens no testēšanas posmiem paredz izmēģināt kostīmu tādos apstākļos, kas pietuvināti apstākļiem uz Marsa.
NASA piedāvā trīs dizaina variantus: “Trends in Society”, “Technology” un “Biomimicry”. Kaut arī un attiecīgi mākslinieka iedvesmas avoti atšķiras kopējā doma ir viena – ļaut misiju dalībniekiem labāk vienam otru saredzēt un pamanīt. Lai to īstenotu visi trīs kostīmi ir apgādāti ar luminiscējošiem un gaismu atstarojošiem elementiem.
nasa design costume 4
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda