18. augusts, 2016

NASA fotogrāfijas atklāj, kā patiesībā izskatās Marss

Mēs vienmēr esam ticējuši, ka Marss ir sarkanā krāsā. Iespējams tādēļ to mēdz dēvēt par Sarkano planētu. Taču šajās fotogrāfijās šie vispārzināmie pieņēmumi tiek apgāzti.

NASA publicējis attēlus, kas pierāda, ka Marss patiesībā izskatās absolūti citādāk, nekā mums šķitis. Tas ir daudz krāsaināks.
Fotogrāfijas uz Marsa uzņemtas ar Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), kurš rotējis gar ne tik sarkano planētu jau kopš palaišanas kosmosā 2005. gadā. Kopš tā laika uz Zemes tiek nosūtītas tūkstošiem fotogrāfijas, un jāteic, dažas ir absolūti satriecošas.
Vairāki faktori, tādi kā Saules attiecība pret Marsu, Marsa attiecība pret Zemi un Marsa ekvinokcijas, ietekmējuši to, lai MRO veiksmīgi spētu uzņemt Marsa fotogrāfijas. Kopumā MRO uz Zemes nosūtījis 1035 fotogrāfijas ar neticami augstu kvalitāti. No gravām līdz kāpām, no ielejas līdz nogāzēm… Šie attēli atklāj mums tik atšķirīgo Marsu. Pilnu fotogrāfiju kolekciju iespējams apskatīt šeit.
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda