18. augusts, 2016

NASA fotogrāfijas atklāj, kā patiesībā izskatās Marss

Mēs vienmēr esam ticējuši, ka Marss ir sarkanā krāsā. Iespējams tādēļ to mēdz dēvēt par Sarkano planētu. Taču šajās fotogrāfijās šie vispārzināmie pieņēmumi tiek apgāzti.

publicējis attēlus, kas pierāda, ka Marss patiesībā izskatās absolūti citādāk, nekā mums šķitis. Tas ir daudz krāsaināks.
uz Marsa uzņemtas ar Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), kurš rotējis gar ne tik sarkano planētu jau kopš palaišanas kosmosā 2005. gadā. Kopš tā laika uz Zemes tiek nosūtītas tūkstošiem fotogrāfijas, un jāteic, dažas ir absolūti satriecošas.
Vairāki faktori, tādi kā Saules attiecība Marsu, Marsa attiecība pret Zemi un Marsa ekvinokcijas, ietekmējuši to, lai MRO veiksmīgi spētu uzņemt Marsa fotogrāfijas. Kopumā MRO uz Zemes nosūtījis 1035 fotogrāfijas ar neticami augstu kvalitāti. No gravām līdz kāpām, no ielejas līdz nogāzēm… Šie attēli atklāj mums tik atšķirīgo Marsu. Pilnu fotogrāfiju kolekciju iespējams apskatīt šeit.
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.