Sākums Aksesuāri Tehnoloģijas, kuras izturējušas laika pārbaudi

Tehnoloģijas, kuras izturējušas laika pārbaudi

2 minūtes lasīšanai

Neticami, bet dažas no lietām, kuras mēs šobrīd izmantojam, ir izgudrotas jau labu laiku atpakaļ. Un kas ir vēl svarīgāk – šīs ir attīstījušās un tiek izplatītas visā pasaulē. Mēs piedāvājam palūkoties uz lietām un tehnoloģijām, kurām patiešām ir izdevies izturēt laika pārbaudi.

1. Baterija

Pazīstamais itāļu fiziķis Alesandro Volta izveidoja mūsdienu akumulatora prototipu jau 1799. gadā. Šobrīd baterijas mēs izmantojam ļoti daudzās noderīgās ierīcēs.

2. Automašīna

Pirmos automašīnas zīmējumus izveidoja Leonardo da Vinči, bet ieguldījumu izplatīšanā un popularizēšanā deva Henrijs Fords.

3. Printeris

Printeris ir viena no svarīgākajām biroja tehnikām. Šobrīd lielu popularitāti ir guvuši 3D , kas spēj drukāt praktiski jebko līdz pat sīkākajai detaļai.

4. Apple Mac

Apple Mac projekts tika uzsākts 1984. gada janvārī Stīva Džobsa vadībā. Šodien Apple datoriem ir jau 32 gadi. Protams, programmatūra, sastāvdaļas un materiāli ir būtiski mainījušies, Bet Mac joprojām ir populārs un uzticams dators.
5. QWERTY klaviatūra

Datori var kļūt plānāki, vieglāki un jaudīgāki, taču pieticīgā QWERTY klaviatūra paliek nemainīga. Amerikāņu izgudrotājs Kristofers Šolzs izgudroja pirmo rakstāmmašīnu un 1873. gadā nāca klajā ar taustiņiem, kurus mūsdienās izmanto miljardiem cilvēku.

6. Mobilais telefons

Motorolla DynaTAC 8000X bija pasaulē pirmais portatīvais telefons un iznākšanas brīdī maksāja 4000 dolārus (3500 eiro). Tas notika 1983. gadā. Šodien mūsdienu pasauli ir grūti iedomāties bez mobilā telefona.

7. x86 procesors

Procesora arhitektūra ar instrukciju kopumu pirmo reizi tika izmantota procesoriem. Pirmais 80286 procesors tika izlaists 1978. gadā.
8. Microsoft Office

Pirmais Microsoft Office, kas izstrādāts 80. gados, ekspluatācijā nonāca 1990. gadā, šobrīd to izmanto vairāk nekā 1 miljards cilvēku visā pasaulē.

9. Datorpele

Pirmā pele tika izgudrota 1946. gadā. Neskatoties uz viedtālruņu un planšetdatoru izplatību pasaulē, datorpele vēl joprojām ir ļoti populāra.

10. Komandrindu interfeiss

Komandrindu interfeiss (CLI) pirmo reizi tika izveidots 60. gadu ū un bija paredzēts, lai ievadītu tekstu virknes, kas izpilda komandas. Lai gan liela daļa no mums vairs neizmanto grafisko interfeisu, to plaši izmanto programmētāji.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Aksesuāri
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…