Sākums IT sasniegumi, bizness Nosauc “Platīna pele 2015” ieguvējus

Nosauc “Platīna pele 2015” ieguvējus

6 minūtes lasīšanai

Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācijas () 17.gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e–skolotājs. Laureāti saņēma prestižo nozares balvu “Platīna pele 2015”, kā arī speciālbalvas. Konferences galvenie partneri ir Lattelecom, Latvijas Mobilais Telefons un Microsoft Latvia.

LIKTA gadskārtējam konkursam “Platīna pele 2015” šogad tika iesniegti 48 pieteikumi piecās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

“IKT nozares speciālistu darba rezultātā sabiedrība ir ieguvusi daudzus jaunus, vajadzīgus un interesantus pakalpojumus. Nominācijās šogad plaši iezīmējas dažādu pārstāvēto risinājumu spektrs, apliecinot, ka IKT nozares speciālistiem ir zināšanas un spēja attīstīt dažādu uzņēmējdarbības nozaru konkurētspēju, pielietojot digitālos risinājumus. Turklāt veiksmīgi un sabiedrībā plaši izmantoti IKT risinājumi un e–pakalpojumi ir arī viens no veidiem, kā praktiskās lietošanas ceļā sabiedrība var uzlabot savas e–prasmes un izprast digitālo risinājumu integrācijas plašās iespējas,” stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

““Platīna pele” ir laba nozares tradīcija, jo parāda gada interesantākos projektus gan no IT izstrādātāju, gan lietotāju skatpunkta. Konkursam iesniegtie projekti iezīmē arī tendences un daudzveidīgās iespējas, kā tehnoloģijas palīdz darbā un sadzīvē. Piemēram, “Meditec” izstrādātā mobilā “HealthPoint” ļauj neatliekamās palīdzības mediķiem automātiski saņemt informāciju par palīdzības izsaucēja atrašanās vietu, kas var būt kritiski svarīgi nelaimes gadījumos vai citās situācijās, kad cietušā spēja sazināties vai noteikt savu atrašanās vietu ir ierobežota”, saka “Microsoft Latvia” vadītājs Ēriks Eglītis.

“Konkursa “Platīna pele” laiks tradicionāli ir brīdis, kad IKT nozare var palepoties ar gada labākajiem, inovatīvākajiem un veiksmīgākajiem risinājumiem un IT sistēmām, kas pozitīvi mainījušas iestāžu, organizāciju un arī iedzīvotāju ikdienu. Tomēr tik pat būtiski ir arī visa gada garumā apzināt un mērķtiecīgi skaidrot sabiedrībai ieguvumus, ko konkursam nominētās un citi, līdz konkursam nenonākušie risinājumi, devuši sabiedrībai kopumā un gala lietotājiem individuāli. Un tas nav stāsts par tehnoloģijām, bet gan stāsts par dzīves kvalitāti, ko šīs tehnoloģijas nodrošinājušas mums katram. Uzskatu, ka 2016.gadā lielākais IKT nozares izaicinājums nav vēl modernāku, lietojamības ziņā ērtāku vai inovatīvāku risinājumu radīšana, bet gan IKT nozares reputācijas atgūšana,” uzsver VAS LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Kategorijās “E–pārvaldes risinājumi, E–pakalpojumi sabiedrībai” balvu “Platīna pele 2015” saņēma risinājums “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa” (EANG), ko izstrādāja AS “Exigen Services Latvia” pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma. EANG aizstāj papīra algas grāmatiņas, pilnībā izslēdzot tās no aprites. Šo VID e–pakalpojumu izmanto ikviens darba ņēmējs un darba devējs Latvijā.

Kategorijā “Risinājumi biznesam” balvu “Platīna pele 2015” saņēma SIA “Lursoft IT” risinājums “Klientu portfeļa API playground”. Tas ļauj ikvienam pārlūkā izmēģināt visas Klientu portfeļa monitoringa API iespējas un atvieglot integrācijas izstrādes procesu.

Kategorijā “Mobilās lietotnes” par uzvarētāju atzīta mobilā lietotne Kadastrs.lv – “Kadastrs Tavā kabatā”, ko pēc Valsts zemes dienesta pasūtījuma izstrādāja SIA “Visma Consulting”. Lietotne padarījusi kadastra datus pieejamākus – paplašināts publiski pieejamais datu un informācijas apjoms.

Par veiksmīgāko eParaksta integrācijas risinājumu atzīts AS “RIX Technologies” izstrādātais “Dokumentu un satura pārvaldības risinājums Namejs”. Risinājums ir dokumentu un satura pārvaldības sistēma, kurā vienlaikus vienā vidē var strādāt vairākas organizācijas un iestādes.

Par labāko e–skolotāju tika atzīts Auces vidusskolas informātikas skolotājs un direktora vietnieks IT jautājumos Frids Sarcevičs. Viņš skolai veltījis visu savu darba mūžu un pieredzi – apmācījis vairākus tūkstošus skolēnu un skolotāju, Latvijā un ārvalstīs ir novadījis vairākus simtus IT seminārus un kursus, kā arī radījis jaunus IT resursus ar nozīmīgu mērķi – attīstīt lietotāju e–prasmes un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu kopumā.

Šīs kategorijas partneris – Sabiedrība “Tilde” – labākajam e–skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 2 000 EUR (ietverot nodokļus).

Savu speciālbalvu labākajam e–skolotājam piešķīra UNESCO Latvija Nacionālā komisija, apbalvojot Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotāju un laborantu Māri Purviņu.

Tika piešķirtas vēl vairākas speciālbalvas.

“Lattelecom” savu speciālbalvu par efektīvāko e–vides risinājumu biznesam pasniedza Valsts zemes dienestam par mobilo lietotni kadastrs.lv – “Kadastrs tavā kabatā!” Juris Gulbis, “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs: „Izveidojot šo mobilos lietotni, Valsts zemes dienests būtiski uzlabojis pieejamību informācijai par nekustamo īpašumu. Svarīgākais, ka kadastra informācija tagad ir pieejama jebkurā vietā un ērtā veidā visur, kur ir . Tas ir būtisks ieguvums kā nozares profesionāļiem, tā arī jebkuram cilvēkam. Ar šīs lietotnes izveidi Valsts zemes dienests veicina pozitīvu tendenci – valstij pieejamās informācijas un datu bāzu pieejamību.”

speciālbalvu saņēma AS “RIX Technologies” izstrādātais projekts mobilā lietotne “Rundale Palace”. Tā piedāvā izzināt Rundāles pili no Aizspogulijas, kas ir kā alternatīvs skats uz 12 pils interjeriem ar tās direktora Imanta Lancmaņa video stāstījumu. Juris Binde, LMT prezidents: “Rundāles pils muzejs” sadarbībā ar “Rix Technologies” ir izveidojuši aizraujošu multimediju gidu Rundāles pils apskatei, pilnā mērā izmantojot viedo tehnoloģiju sniegtās iespējas un apzinoties sabiedrības pieprasījumu pēc mobilā satura – informācijas pieejamības īstajā vietā un īstajā laikā. Tieši tāpēc “Rundale Palace” mobilā lietotne ir kļuvusi par tik populāru rīku starp muzeja apmeklētājiem, bagātinot muzeja apskates pieredzi. Esmu gandarīts LMT speciālbalvu – planšetdatoru – pasniegt Rundāles pils muzejam un novē neapstāties pie sasniegtā, palīdzot mūsu valsts  kultūrai un vēsturei kļūt tuvākai, pazīstamākai un saprotamākai ikvienam interesentam.”

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Notikuši modernizācijas darbi Tele2 tīklā

“tele2”, īstenojot vērienīgus tīkla attīstības projektus, pēdējo divu gadu laikā palielinā…