22. oktobris, 2015

Pateicoties ES atbalstam vairāk kā 3000 komersantu apguvuši jaunas digitālās prasmes

Šā gada oktobrī noslēdzas Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācijas (LIKTA) vadītais projekts mazo un mikro uzņēmumu (MMU) darbinieku apmācībām: “Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai”. Projekta ietvaros notika vairāk kā 6500 apmācību, kurās piedalījās vairāk kā 3000 dalībnieki no 1500 uzņēmumiem visā Latvijā.

Šā gada 31. oktobrī noslēdzas 2012. gadā aizsāktais projekts mazo un mikro komersantu apmācībām digitālajās prasmēs, kas organizēts pateicoties ESF fondu atbalstam programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts partnerībās organizētām apmācībām (3. kārta)” ietvaros. Projektu vadīja sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

projektu organizēja ar mērķi mazināt digitālo plaisu starp MMU un vidējiem un lielajiem uzņēmumiem – tie atpaliek gan darbinieku e-prasmju līmeņa, gan digitālo tehnoloģiju izmantošanas ziņā. Tādējādi būtiski tiek samazināta uzņēmumu produktivitāte un konkurētspēja gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

“Statistika liecina, ka Latvijā MMU ļoti maz izmanto IKT instrumentus sava uzņēmuma darbībā. Tāpēc esmu gandarīta, ka projektā iesaistījās tik daudz uzņēmumu no visas Latvijas. Prieks, ka paši dalībnieki ir novērtējuši gūtās zināšanas un daļa no viņiem pat sajutuši tūlītēju pozitīvu ietekmi sava uzņēmuma darbībā. Tieši šādi projekti palīdz uzņēmējiem vairot zināšanas par IKT risinājumiem, ceļot sava biznesa efektivitāti,” stāsta prezidente Signe Bāliņa.

„Iesaistīšanās projektā MMU palīdzējusi celt savu efektivitāti, ko apliecina arī Lursoft veiktais salīdzinājums, analizējot programmas dalībnieku un pārējo Latvijas MMU finanšu rezultātus. Pateicoties pilnveidotajām e-prasmēm un dažādu inovāciju un IKT instrumentu izmantošanai ikdienas darbā, programmas dalībnieku uzrādījuši 9 reizes augstāku rentabilitāti nekā pārējie Latvijas mikro uzņēmumi. Savukārt, salīdzinājumā ar pārējiem mazajiem uzņēmumiem, projekta dalībnieku rentabilitāte pēdējos gados bijusi pat par 25% augstāka. Jāpiebilst gan, ka, lai izvērtētu programmas faktisko atdevi, būtu lietderīgi projekta dalībnieku rādītājus vērtēt ilgtermiņā un sekot tiem līdzi arī turpmākos 2 – 3 gadus. Tādējādi varētu izvērtēt, vai programmā gūtās atziņas devušas cerēto efektu un palīdzējušas veicināt uzņēmuma izaugsmi ilgtermiņā,” secina Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Projekta ietvaros komersantiem bija iespējas piedalīties 16 dažāda līmeņa un dažādiem biznesa procesiem atbilstošās apmācību programmās. Kombinējot klātienes apmācības ar e-kursiem, praktisko projektu izstrādi un diskusiju grupā. Apmācībās notika ne tikai Rīgā, bet vēl 20 Latvijas rajonos un novados: Aglonā, Aizkrauklē, Balvos, Cēsīs, Daugavpilī, Gulbenē, Jelgavā, Krāslavā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Preiļos, Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā un Ventspilī. Visaktīvāk no Latvijas reģioniem iesaistījās Latgale, kur notikušas gandrīz 800 apmācības.

Komersanti ļoti atzinīgi novērtējuši projektā iegūtās zināšanas, uzsverot pasniedzēju kompetenci, mācību satura atbilstību savām biznesa vajadzībām un e-kursu apmācību formātu. Kopumā 10 ballu skalā vairāk kā 3000 respondentu – kursu dalībnieku – apmierinātību ar notikušajām apmācībām kopumā novērtējuši ar 9.05!

Projektam noslēdzoties, veica projektā iesaistīto uzņēmumu vadības aptauju, noskaidrojot dalībnieku viedokli par apmācībām. 96% uzņēmumu vadītāju norādīja, ka visas vai lielākā daļa apmācību bija atbilstošas mazā biznesa procesiem uzņēmumā. Deviņi no desmit uzņēmējiem izcēla pozitīvo ietekmi uz darbinieku produktivitāti, 60.1% respondentu akcentēja iegūto prasmju ietekmi uz uzņēmuma konkurētspējas veicināšanu, bet 71,9% – pozitīvo ietekmi uz uzņēmuma attīstību.

93,8 % komersantu norādīja, ka viņu uzņēmumam būtu svarīgi, ka līdzīgas apmācības ar ESF finansētu atbalstu būtu pieejamas arī nākamajā plānošanas periodā (2016. – 2020.gads).

Par projektu: Eiropas Savienības fonda projekts „Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai” Nr. APA/1.3.1.1.1/12/03/001 (Līgums Nr.L-APA-12-0031).

Mājas lapa: www.mmu.lv

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Anonīms
Anonīms - 22. oktobris, 2015 Atbildēt

Projekta ietvaros notika vairāk kā 6500 apmācību, kurās piedalījās vairāk kā 3000 dalībnieki no 1500 uzņēmumiem visā Latvijā.
kaut kas tajos ciparos nav pareizi 😀

  Avatar for Peģikovs
  Peģikovs - 22. oktobris, 2015 Atbildēt

  Viss pareizi, uz katru otro nodarbību neviens neatnāca. Eiropas nauda apgūta, 3000 mežoņiem dators parādīts. Visi laimīgi

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda