23. augusts, 2011

Priekšnieku horoskops.

horoskops

AUNS
(21 marts – 20 aprīlis)
Priekšnieks, kurš dzimis zem šī zvaigznāja, varas un slavas virsotnē cenšas nonākt par katru cenu. Prasīgs pret padotajiem ar noslieci “eksplodēt” par laikus neizpildītiem darbiem. Ir tendence padotos vainot visos nāves grēkos. Šāds vadītājs reti kad ieklausās darbinieku viedoklī. Doma, ka esi “uzvarētāju” komandas loceklis, diez vai spēs kompensēt emocionālo vakuumu, kas valda kolektīvā. Kā rīkoties? Atsakieties uzņemties atbildību par kļūdām, kas radušās, pildot bosa rīkojumus. Protams, šāda rīcība izsauks neviltotu dusmu izvirdumu, bet esiet pacietīgi un nogaidiet, kamēr boss izklaigājas un tad izsakiet pāris komplimentus (vadoties no situācijas), un iespējams, ka šis sausiņš pret jums sāks izturēties nedaudz inteliģentāk… līdz nākamai reizei, kad atkal jūsu komanda nonāks krīzes situācijā.

VĒRSIS
(21 aprīlis – 20 maijs)
Ja jūs priekšniekam – Vērsim – ir viedoklis, ka uzsāktais projekts nav lietderīgs, tad pēc iespējas ātrāk piekrītiet viņa uzskatam. Viņa raksturīgākā īpašība ir ietiepība. Ja mēģināsiet pārliecināt par pretējo, panāksiet tikai situācijas saasinājumu. Ja kādreiz jums jāaizstāv pretējs viedoklis, tad tikai būtiski un svarīgi argumenti spēs jūsu bosu pārliecināt. Neceriet, ka pārliecināšanas process būs ātrs un veiksmīgs, bet neiespējami tas nav.

DVĪŅI
(21 maijs – 21 jūnijs)
Jūs var apsveikt, strādājat talantīga darba devēja vadībā, bet viņa pārlieku uzbāzīgā interese par darbiniecēm dažreiz robežojas ar uzmākšanos vai klaju nekaunību. Ignorējiet šos “uzmanības” apliecinājumus. Ar bosu, kurš dzimis Dvīņu zvaigznājā, strīdēties nav ieteicams, esiet pacietīgi un izvairieties izrādīt savu nepatiku par pieņemtajiem lēmumiem. Ieteikumiem un lūgumiem, kas tiks izteikti neformālos apstākļos, atrodoties ārpus biroja sienām būs daudz lielāka efektivitāte, nekā argumentētam referātam, kas tiks nolasīts sapulces laikā.

VĒZIS
(22 jūnijs – 22 jūlijs)

Priekšnieks Vēzis jūtīgi reaģē uz kritiku, lai gan savu profesionālos trūkumus apzinās. Savus padotos krīzes brīžos neatbalsta un iespējams, ka jums pat nāksies noklausīties pārmetumus par kļūdām, kas pielaistas ne jau jūsu vainas dēļ. Šis priekšnieks nekad uz jūsu kļūdām nenorādīs tieši, bet gan aplinkus. Viņa drūmā klusēšana kolektīvā izsauc daudz lielāku paniku, nekā citu bļaustīšanās. Atbalstīs un palīdzēs, ja sajutīs atbalstu grūtā brīdī, darbojas pēc principa “dots pret dotu”. Esiet uzmanīgi un nenorādiet uz viņa līdzatbildību par pieļautajām kļūdām, to viņš jums nekad nepiedos un neaizmirsīs.

LAUVA
(23 jūlijs – 22 augusts)
Šis priekšnieka tips ir “karalis”, kas sasniedzis varas un slavas kalngalus. No saviem padotajiem viņš vēlas to pašu. Šis ir rīcības cilvēks, iesāktos projektus un darbus pabeigs, neraugoties uz grūtībām un sarežģījumiem. Dāsns, devīgs, patīkams sarunu biedrs un kolēģis. Esiet droši, ka ikviens notikums birojā pozitīvi atsauksies uz priekšnieka karjeru. Godkārība ir viņa vājā vieta. Neraugoties uz grandiozajām ambīcijām, viņš bieži ieklausās glaimos un to padoto viedoklī, kuri vienmēr viņam atbild apstiprinoši. Ja apstākļi jūs spiež nostāties pret priekšnieka viedokli, tad pārrunājiet lietas apstākļus konfidenciāli, tiekoties aci pret aci. Jūsu ieroči – atklātība un godīgums, bet nemēģiniet simulēt šīs rakstura īpašības. Par visu vairāk karalis Lauva ienīst melus un nodevību.

JAUNAVA
(23 augusts – 22 septembris)
Šis priekšnieka tips atrodas mūžīgā virzībā pretim ideālam. Ierasto “labrīt” var pateikt tādā tonī, ka uzskatīsiet to par aizrādījumu vai pat aizvainojumu. Sekretārei var likt pārrakstīt projektu visu nakti, lai tikai iekļautos termiņos, bet no rīta izteiks aizrādījumu, ka nav noslaucījusi putekļus no darbgalda. Jāsaka, ka pat “svētajiem” būtu grūti izpildīt visas viņa prasības. Vienīgais veids, kā darbiniekiem saglabāt veselo saprātu, ir jau pašā sadarbības sākumā atteikties pildīt bosa bezjēdzīgos rīkojumus.

SVARI
(23 septembris – 22 oktobris)
Priekšnieks Svari veic lielu piepūli, lai izvairītos no problēmu situācijām, rezultātā viņa teiktais bieži vien robežojas ar klajiem meliem. Viņš itin bieži piecieš darbinieku kļūdas un neizsaka aizrādījumus par tām. Milzīgas grūtības sagādā lēmumu pieņemšana. Samērā reti pārdomā savu lēmumu pareizību un atbilstību situācijai, tomēr viņa godaprāts un taisnības izjūta liks jums uzklausīt, ja būsiet nonākuši līdz konfrontācijai. Padotajiem saskarsmē ar šo priekšnieku tipu, jāizturas mierīgi, piezemēti. Svari necieš lozungus un skaļus vārdus.

SKORPIONS
(23 oktobris – 21 novembris)
Priekšnieki Skorpioni mēdz būt divu tipu – dievišķie un dēmoniskie.
Ja jums ir paveicies strādāt pirmā komandā, tad katru vakaru pirms gulētiešanas varat pateikties zvaigznēm par jūsu veiksmi. Ja nu trāpījies tas otrais, tad izsakām līdzjūtību. Atcerēsimies, ka skorpionu kodieni mēdz būt nāvējoši. Indīgas un sarkastiskas piezīmes ir tas mazākais, ko no viņa varat sagaidīt. Izturēties pret tiem, kā pret maziem bērniem. Konfekti viņiem dāvinām tieši tad, kad tie to vismazāk pelnījuši. Jums izdzīvot šai “ellē” palīdzēs tādas īpašības kā atturība, spēja sevi kontrolēt un filozofiska attieksme pret dzīvi kopumā. Lai gan iesakām meklēt jaunu darba vietu jau laicīgi.

STRĒLNIEKS
(22 novembris – 21 decembris)
Priekšnieks, kurš aizmirst ierasties uz sapulci, darījuma tikšanos. Viņš samērā reti atceras, ko vajadzētu pateikt jums – padotajiem, kā arī aizejot īsti nezina kur atradīsies un kad atgriezīsies. Padotajiem regulāri nāksies viņu piesegt. Bieži vien jūs pārņems kārdinājums atdarīt viņam par tā bezbēdīgo dzīvesveidu, bet atturieties! Esiet pacietīgi, jo kur gan jūs atradīsiet priekšnieku, kurš nekad neiebilst pret regulāru darba kavēšanu? Esiet delikāti pret šo cilvēku un nelieciet manīt, ka viņa paviršā attieksme rada problēmas.

MEŽĀZIS
(22 decembris – 19 janvāris)
Priekšnieks – Mežāzis – cilvēks no tautas, kurš dzīvē visu sasniedzis saviem spēkiem. Viņš ir vecā kaluma cilvēks, kurš pa karjeras kāpnēm sācis iet no pašas apakšas. Bieži vien šie cilvēki lielajās korporācijās paliek nenovērtēti, lai gan kompānijas labā paveikuši milzu darbu. Bieži vien viņi pelnījuši ko labāku nekā pašreizējo ieņemamo amatu, viņi to lieliski apzinās, tādēļ būsim iecietīgi pret viņu drūmo garastāvokli un melanholiju. Nebrīnieties, ka katru otro dienu šis priekšnieka tips atrodams drūmā un nomāktā noskaņojumā, viņa vilšanos kompānijas ideālos var arī saprast. Šo melanholisko priekšnieku ieteicams izklaidēt un neuztraukt ar sīkām problēmām. Šāda priekšnieka vadībā strādāsiet ilgi un ražīgi.

ŪDENSVĪRS
(20 janvāris – 18 februāris)
Priekšnieks Ūdensvīrs iespējams ir ģēnijs, tādēļ nebrīnieties par viņa ekstravaganto darba stilu. Viņš nekad nesekos pelēkajam pūlim, bieži balansēs uz plānas ledus kārtiņas, bet neatteiksies no savām darba metodēm. Viņš nekad neatkāpsies! Esiet gatavi cīnīties par viņa uzskatiem un aizstāvēt no nelabvēļiem un tenku izplatītājiem. Ir brīži, kad krīzes situācijās jāpieturas pie ierastiem problēmu risinājumiem. Tomēr, saglabājiet lojalitāti un esat gatavi “mirt cīņā” vai arī uzvarēt, cita varianta jums nav.

ZIVS
(19 februāris – 20 marts)
Priekšnieki Zivis ir ar augstu kvalifikāciju, tomēr bieži gadās pa rupjai kļūdai, kas netiek piedotas un aizmirstas. Šādam priekšniekam trūkst atbalsta un lojalitātes, tieši to viņš gaida no padotajiem. Biežāk izsakiet komplimentus, tad arī saņemsiet neviltoti labvēlīgu attieksmi. Iedrošiniet viņu un rezultātā iegūsiet ideālu vadītāju, kura vadībā strādāsiet neskaitāmus gadus.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda