9. septembris, 2016

Roboti ir rasisti: kā mākslīgais intelekts skaistuļus meklēja

capture
2016. gada vasarā tika aizvadīts pirmais skaistuma konkurss “Beauty.AI”, kurā par tiesnesi kļuva mākslīgais intelekts.  Jebkurš ziņkārīgais varēja ielādēt savu bildi mājaslapā un uzzināt, vai viņš iekļūs pašu skaistāko cilvēku sarakstā.
Konkursā piedalījās ap tūkstošiem cilvēku no 100 valstīm. Tomēr no 44 uzvarētājiem tikai viens no visiem izrādījās melnādainais. Vel daži skaistie izrādījās aziāti.
Konkursa aprakstā ir ziņots, ka māk saskatīt grumbas, noteikt sejas simetriju, ādas krāsu, dzimumu, vecuma kategoriju un citus sīkumus.
Beauty.AI” zinātniskais Aleksandrs Žavoronkovs paziņoja, ka galvenais iemesls, kāpēc intelekta izvēle liekas rasistiska ir tāda, ka pirms robota apmācībām tika izmantots ļoti maz fotogŗāfiju ar melnādainām modelēm un tādējādi secināja, ka gaiša ādas krāsa liekas pievilcīgāka.
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda