29. novembris, 2016

Video tiek iemūžināta milzīga aisberga atraušanās no ledāja

Ģeofiziķi no Ohaio štata Universitātes (ASV) pierādīja to, kā Antarktīda sāk “sabrukt”. Video ar ledāja degradāciju un milzīga aisberga veidošanos ir pieejams augstskolas mājaslapā.

Pie saviem secinājumiem zinātnieki nonāca, novērojot, kā “Pine Island”, daļa no ledus šelfa, sāk “grauzties gabalos” pazemes siltajos ūdeņos. Ievietotajā video pamanāms, kā kopš 2013. gada ledāja pamatnē izveidojas plaisa, kas sasniedz 36 kilometrus. 2015. gadā šī plaisa noveda pie milzīga ledus gabala atdalīšanās – aisberga veidošanās procesa.

Ledāja degradācijai zinātnieki varēja sekot līdzi, izmantojot kosmosā balstīto novērotāju. Eksperti uzskata, ka Rietumu Antarktikas ledājs var sadalīties pat tuvāko 100 gadu laikā, kas novedīs pie 10 metru jūras līmeņa pieauguma un lieliem plūdiem Ņujorkā un Maiami.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda