Sākums Telekomunikācijas “Tele2” audzē apgrozījumu un turpina attīstīt mobilā datu tīkla jaudu

“Tele2” audzē apgrozījumu un turpina attīstīt mobilā datu tīkla jaudu

2 minūtes lasīšanai

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” 2017. gadā demonstrē stabilu izaugsmi un turpina attīstīt mobilā tīkla pārklājuma un veiktspējas parametrus. Uzņēmuma apgrozījums šī gada pirmajos trijos ceturkšņos sasniedza 86,6 miljonus eiro, saglabājot arī augstus efektivitātes rādītājus. Pirmās bāzes stacijas jau tiek aprīkotas ar “5G Ready” aparatūru, kas ļauj operatoram palielināt to kapacitāti, kā arī mobilā interneta ātrumu.
“Telekomunikāciju nozare šobrīd atgūstas, un tas ir skaidrojams gan ar valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanos, gan notiekošajiem digitalizācijas procesiem, gan arī ar pieaugošo sabiedrības mobilitāti. Viedtālruņi vairs nepilda vienīgi saziņas funkciju. Mūsu klienti tos arvien vairāk izmanto arī saturam, piemēram, lai skatītos televīzijas kanālus, pārraides vai filmas, kas būtiski veicina mobilo datu patēriņu,” stāsta SIA “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.
“Tele2” tirgus pozīciju un klientu uzticību stiprināja ne tikai uzņēmuma pārdomātā stratēģija, bet arī Eiropas Savienības (ES) regulas ieviešana attiecībā uz viesabonēšanas pakalpojumiem. “Izdarījām vairāk, nekā to prasīja likums. Papildus ES prasību izpildei paplašinājām mūsu tarifu plānus ar sen gaidītiem pakalpojumiem, un klienti to novērtēja. Tie, kuri aktīvi ceļo, sāka daudz vairāk izmantot mobilo datu pārraidi – pirmajos mēnešos pēc jauno tarifu plānu ieviešanas mobilo datu patēriņš ārzemēs pieauga trīs reizes. Savukārt tie, kuri reti izbrauc no valsts, varēja izvēlēties tarifu plānu, kurš darbojas valsts teritorijā. Ikviens mūsu piedāvājumu klāstā spēja atrast sev piemērotāko!” piebilst Valdis Vancovičs.
“Tele2” apgrozījums 2017. gada trešajā ceturksnī par 10,9 % pārsniedza 2016. gada rādītājus. Savukārt investīcijas šajā periodā pieauga par 16 %, salīdzinot ar pagājušā gada tā paša perioda rādītājiem, un sasniedza 1,9 miljonus eiro.  
“Tele2” šogad galvenokārt investēja mobilā tīkla un interneta uzlabojumos, paplašinot 4G++ tīkla pārklājumu valstī, kas spēj nodrošināt trīs reizes lielāku ātrumu nekā 4G.  Papildus šī gada trešajā ceturksnī tika ieguldīts arī infrastruktūras sagatavošanā 5G paaudzes tehnoloģiju ieviešanai – rudenī pirmās “Tele2” bāzes stacijas Rīgā un Talsos tika aprīkotas ar 5G Ready Nokia AirScale Radio Access aparatūru, kas palīdzēs “Tele2” sasniegt maksimālo ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Ar 5G tehnoloģijas ienākšanu šis ātrums pieaugs līdz 10 Gbps.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Telekomunikācijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…