Sākums Mobilās ierīces Aptauja – 90% cilvēku ceļojot galvenokārt izmanto telefona kameru

Aptauja – 90% cilvēku ceļojot galvenokārt izmanto telefona kameru

3 minūtes lasīšanai

Ceļojuma laikā tradicionālā kamera vairs nav pirmā nepieciešamība, atklāts Huawei vasaras aptaujā, ko veikusi pētījumu kompānija Ipsos. Vairāk nekā 90% kā primāro rīku fotogrāfiju uzņemšanai izmanto viedtālruni un vēl 70% atzina, ka izmanto to arī kartēm un navigācijai. 83% aptaujāto saka, ka viedtālrunī svarīgākais ir baterijas ietilpība.
Huawei vasaras aptauja tika veikta 2017.gada maijā Ziemeļu un Centrālās Eiropas valstīs. Respondenti bija 18 – 45 gadus veci cilvēki, kas vismaz 24 mēnešus lieto viedtālruni. Pētījums parāda, ka viedtālruņus izmanto ne tikai millennials un jaunieši, kā iepriekš uzskatīts. 95% cilvēku vecuma grupā no 18 – 24 un 94% cilvēku vecuma grupā no 35 – 45 viedtālrunis tiek izmantots kā primārā kamera un 73% tā ir pirmā izvēle kartēm un navigācijai. 60% gadījumu viedtālrunis tiek izmantots arī kā palīgs ceļojumā, lai lasītu atsauksmes par viesnīcām, restorāniem un apskates objektiem.
Miljoniem cilvēku ik dienu labāk apgūst viedtālruņus. Parādās jaunas “viedās” tendences, piemēram, lejupielādēt kartes datus, lai izmantotu tās bezsaistē (47% aptaujāto izmanto šo iespēju). Tai pat laikā daļa no viedtālruņu potenciāla joprojām netiek izmantota. Tikai 18% ceļojumam lejupielādē video klipus (filmas un TV šovus) un 48% lejupielādē mūziku ceļojumam.
Pētījums atklāja vēl kādu interesantu tendenci. Ņemot vērā, ka eiropieši aizvien vairāk paļaujas uz saviem viedtālruņiem, ir samazinājies līdzi ņemamās bagāžas apjoms. Viedtālruņi un to aksesuāri (39% izmanto ārējās baterijas, 31% ātros lādētājus, 29% papildu ārējās atmiņas kartes, 1/5 respondentu ņem līdzi selfie stick) ir 2017.gada līdzi ņemamās bagāžas svarīgākās lietas.
Nepieciešama labāka kamera
Viedtālruņu funkcijas ir savstarpēji saistītas. Teju ikviens viedtālruņa lietotājs uzņem fotogrāfijas ar telefona kameru, tāpēc nepieciešama vieta, lai tās saglabātu – 67% cilvēku atzina, ka augsta kapacitāte ir svarīga viedtālruņu daļa.
Ar foto un video uzņemšanu saistīta vēl kāda tendence. 62% Eiropas viedtālruņu lietotāji atzīst, ka vēlas augstas kvalitātes priekšējās un aizmugurējās telefona kameras. Tas nav pārsteidzoši, jo īpaši ņemot vērā, ka 73% izmanto telefona priekšējo kameru pašportretu uzņemšanai.
Huawei vasaras pētījums parāda – lai gan 94% respondentu uzņem attēlus ar telefonu, tikai 23% uzskata, ka kameras kvalitāte ir pietiekama.
Procesora ātrums un ekrāna izšķirtspēja mazāk svarīgi
Aptauja rāda, ka 62% svarīgs procesora ātrums. Tā ir ceturtā svarīgākā funkcija viedtālruņu lietotājiem. Augstas kvalitātes ekrānu novērtē 59% aptaujāto. Tas norāda, ka viedtālruņu lietotājiem primāri ir uzņemt foto un video, nekā tos pārlūkot.
Veiktais pētījums norāda uz galvenajām funkcijām, kam viedtālruņu lietotāji pievērš uzmanību. Aksesuāri var būt labs papildinājums viedtālrunim, jo īpaši brīvdienu laikā. Tāpēc vasarā Huawei piedāvā īpašu kampaņu. Iegādājoties konkrētus Huawei viedtālruņu modeļus, klients var izvēlēties aksesuāru, piemēram, Huawei trijkāji / selfie stick, ārējo bateriju vai ātrās uzlādes mašīnas lādētāju. Latvijā aksesuāra izvēle pieejama, iegādājoties šīs ierīces – Mate 9, P10, P10 Plus, P10 Lite, P9 Lite 2017. Piedāvājums pieejams Tele2, Lattelecom, RD Electronics, Bite, Euronics, 1A.lv un Tehnoland. Savukārt, iegādājoties Mate9, P10, P10 Plus and P9Lite 2017 LMT centros, dāvanā saņem ārējo bateriju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Mobilās ierīces
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…