21. jūnijs, 2017

Aptauja – 90% cilvēku ceļojot galvenokārt izmanto telefona kameru

Ceļojuma laikā tradicionālā kamera vairs nav pirmā nepieciešamība, atklāts Huawei vasaras aptaujā, ko veikusi pētījumu kompānija Ipsos. Vairāk nekā 90% kā primāro rīku fotogrāfiju uzņemšanai izmanto viedtālruni un vēl 70% atzina, ka izmanto to arī kartēm un navigācijai. 83% aptaujāto saka, ka viedtālrunī svarīgākais ir baterijas ietilpība.
Huawei vasaras aptauja tika veikta 2017.gada maijā Ziemeļu un Centrālās Eiropas valstīs. Respondenti bija 18 – 45 gadus veci cilvēki, kas vismaz 24 mēnešus lieto viedtālruni. parāda, ka viedtālruņus izmanto ne tikai millennials un jaunieši, kā iepriekš uzskatīts. 95% cilvēku vecuma grupā no 18 – 24 un 94% cilvēku vecuma grupā no 35 – 45 viedtālrunis tiek izmantots kā primārā kamera un 73% tā ir pirmā izvēle kartēm un navigācijai. 60% gadījumu viedtālrunis tiek izmantots arī kā palīgs ceļojumā, lai lasītu atsauksmes par viesnīcām, restorāniem un apskates objektiem.
Miljoniem cilvēku ik dienu labāk apgūst viedtālruņus. Parādās jaunas “viedās” tendences, piemēram, lejupielādēt kartes datus, lai izmantotu tās bezsaistē (47% aptaujāto izmanto šo iespēju). Tai pat laikā daļa no viedtālruņu potenciāla joprojām netiek izmantota. Tikai 18% ceļojumam lejupielādē video klipus (filmas un TV šovus) un 48% lejupielādē mūziku ceļojumam.
atklāja vēl kādu interesantu tendenci. Ņemot vērā, ka eiropieši aizvien vairāk paļaujas uz saviem viedtālruņiem, ir samazinājies līdzi ņemamās bagāžas apjoms. un to aksesuāri (39% izmanto ārējās baterijas, 31% ātros lādētājus, 29% papildu ārējās kartes, 1/5 respondentu ņem līdzi selfie stick) ir 2017.gada līdzi ņemamās bagāžas svarīgākās lietas.
Nepieciešama labāka kamera
Viedtālruņu funkcijas ir savstarpēji saistītas. Teju ikviens viedtālruņa lietotājs uzņem fotogrāfijas ar telefona kameru, tāpēc nepieciešama vieta, lai tās saglabātu – 67% cilvēku atzina, ka augsta kapacitāte ir svarīga viedtālruņu daļa.
Ar foto un video uzņemšanu saistīta vēl kāda tendence. 62% Eiropas viedtālruņu lietotāji atzīst, ka vēlas augstas kvalitātes priekšējās un aizmugurējās telefona kameras. Tas nav pārsteidzoši, jo īpaši ņemot vērā, ka 73% izmanto telefona priekšējo kameru pašportretu uzņemšanai.
Huawei vasaras parāda – lai gan 94% respondentu uzņem attēlus ar telefonu, tikai 23% uzskata, ka kameras kvalitāte ir pietiekama.
Procesora ātrums un ekrāna izšķirtspēja mazāk svarīgi
Aptauja rāda, ka 62% svarīgs procesora ātrums. Tā ir ceturtā svarīgākā funkcija viedtālruņu lietotājiem. Augstas kvalitātes ekrānu novērtē 59% aptaujāto. Tas norāda, ka viedtālruņu lietotājiem primāri ir uzņemt foto un video, nekā tos pārlūkot.
Veiktais norāda uz galvenajām funkcijām, kam viedtālruņu lietotāji pievērš uzmanību. Aksesuāri var būt labs papildinājums viedtālrunim, jo īpaši brīvdienu laikā. Tāpēc vasarā Huawei piedāvā īpašu kampaņu. Iegādājoties konkrētus Huawei viedtālruņu modeļus, klients var izvēlēties aksesuāru, piemēram, Huawei trijkāji / selfie stick, ārējo bateriju vai ātrās uzlādes mašīnas lādētāju. Latvijā aksesuāra izvēle pieejama, iegādājoties šīs ierīces – Mate 9, P10, P10 Plus, P10 Lite, P9 Lite 2017. Piedāvājums pieejams Tele2, Lattelecom, RD Electronics, Bite, Euronics, 1A.lv un Tehnoland. Savukārt, iegādājoties Mate9, P10, P10 Plus and P9Lite 2017 centros, dāvanā saņem ārējo bateriju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda