Sākums Mobilās ierīces ''Huawei Mate 10 Lite'' – revolūcija selfiju uzņemšanā

''Huawei Mate 10 Lite'' – revolūcija selfiju uzņemšanā

4 minūtes lasīšanai

Ikdienā mēs uzņemam neskaitāmus selfijus, un tie visi kalpo kā rīks atmiņu un emociju iemūžināšanai. Pašas vērtīgākās fotogrāfijas ir tās, kurās esam redzami kopā ar sev tuvajiem, jo tās tiek uzņemtas ar mērķi saglabāt atmiņas par ģimeni un draugiem. Tās ļauj vēlreiz izdzīvot brīdi, atgādinot par noskaņu, vietu un laiku. Tieši tādēļ, ejot līdzi laikam, arī viedtālrunim ir jāspēj nodrošināt nevainojama gan aizmugurējās, gan priekšējās kameras kvalitāte, kā tas ir jaunajā Huawei Mate Lite sērijas viedtālrunī, kur iestrādātas divas aizmugurējās un divas priekšējās kameras, kas nodrošina bagātīgas krāsas un attēla dzidrumu.
Pirmās priekšējās kameras – selfiju laikmeta iesākums
Lai arī pirmās priekšējās kameras nebūt netika radītas, lai uzņemtu selfijus, ātri vien telefonu lietotāji sāka izmantot to tieši šādam nolūkam, jo daudz vieglāk uzņemt labu selfiju ir iespējams tad, ja pats sevi redzi ekrānā. Tieši tā radās ideja par priekšējās kameras iestrādi tālrunī tieši selfiju uzņemšanai, kas ātri vien kļuva par tālruņu lietotāju iemīļotu rīku un tagad tiek uztverta kā pašsaprotama un neaizstājama telefona sastāvdaļa. Pirmās tālruņu priekšējās kameras bija parocīgas lietošanā,  taču vēl arvien nespēja nodrošināt pietiekami augstu izšķirtspēju. Gadu gaitā  tālruņu priekšējo kameru izšķirtspēja ar laiku tika pakāpeniski uzlabota.
Jaunās paaudzes selfiju kameras – solis priekšā nākotnei
Pašbilžu galvenais mērķis ir parādīt cilvēka emocijas un sajūtas. Tās parāda, kā tālruņa lietotājs izklaidējas un ko piedzīvo. Ja fotogrāfijas uzņemšanas laikā spīd saule, ar fotogrāfijas kvalitāti viss ir kārtībā, taču problēmas rodas pēc saulrieta, kad kļūst tumšs, bet dažādos pasākumos jautrība sit augstu vilni. Cilvēki uzņem fotogrāfijas kafejnīcās un ballītēs vai arī ķer mirkļus vakaros pie ugunskura. Visās šajās situācijās bieži vien pietrūkst apgaismojuma, lai tālruņa priekšējā kamera spētu uzņemt kvalitatīvu attēlu, taču Huawei ir apņēmušies to mainīt.
Inženieru darba rezultāts ir jaunais Huawei Mate 10 Lite sērijas viedtālrunis – prasmīgs, elegants un par pieejamu cenu. Tālrunī iestrādātā īpaši jaudīga priekšējā kamera, kas ir veidota no divām lēcām un no diviem gaismas sensoriem. Galvenā lēca, ar 13 MP izšķirtspēju, ir spējīga uzņemt kvalitatīvas un detalizētas pašbildes. Tāpat kamera ir aprīkota ar augstas kvalitātes optiku, kas īpaši būtiski, jo kameras lēcas kvalitāte ir atkarīga no tā, cik daudz gaismas tā spēj notvert un attēlot uz sensora, kur gaisma tiek izmantota, lai izveidotu fotogrāfiju un saglabātu to. Gaismas apjomu, ko lēca ir spējīga uztvert, nosaka diafragma – jo mazāka diafragmas vērtība, jo vairāk fotoni sasniedz sensoru un līdz ar to fotogrāfija izdodas kvalitatīvāka. Huawe Mate 10 Lite viedtālruņa priekšējās kameras lēcās diafragmas vērtība ir samazināta līdz f/2.0, kas to padara par spēcīgu konkurentu citu viedtālruņu ražotāju kameru vidū. Tas nozīmē to, ka pat situācijā, kad ar citu viedtālruni uzņemtās fotogrāfijas būtu izplūdušas, tumšas vai blāvas, ar Huawei Mate 10 Lite viedtālruņa uzņemtie selfiji lietotājus pārsteigs ar asumu, detaļām un spilgtām krāsām.
Savukārt sekundārajai kameras lēcai ir 2 MP izšķirtspēja, un tās uzdevums ir notvert asuma dziļumu. Kad tiek noteikta fotografējamās vides trīs dimensiju struktūra, viedtālrunis spēj atpazīt telpas sadalījumu starp dažādiem objektiem jeb atšķirt galveno fotografējamo objektu no fona.  Viedtārunis ir spējīgs arī izmantot algoritmus, lai izpludinātu fonu un iegūtu bokē, jeb attēla fona izpludināšanas efektu, kas parasti pieejams tikai augstas kvalitātes profesionālajām fotokamerām. Papildu jaudīgajām kamerām jaunajā viedtālruni ir pieejama arī tālruņa priekšpusē novietota zibspuldze, kas 120 grādu leņķī nodrošina plašāku izgaismojumu fotogrāfijām, parūpējoties par kvalitatīvu fotoattēlu pat vājā apgaismojumā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Mobilās ierīces
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…