Euro NCAP piešķir augstāko novērtējumu jaunajam "Audi Q5"

Jaunās paaudzes Q5, kas plašākai auditorijai tika prezentēts pērn rudenī, ir saņēmis augstāko, piecu zvaigžņu, novērtējumu Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmā (NCAP). Piešķirtais vērtējums apliecina, ka jaunais Q5 ir ne tikai viens no veiksmīgākajiem SUV, bet arī viens no drošākajiem savā segmentā.

Jaunais Q5 – pārdotākais zīmola SUV modelis Baltijā un arī kopumā pasaulē – uzrādīja augstus rezultātus visos testa veidos, iegūstot augstas atzīmes pasažieru, bērnu un gājēju drošības sistēmās. Tāpat NCAP atzinību guva arī modeļa autovadītāja palīgsistēs, kas ietilpst automobiļa standarta aprīkojumā, ieskaitot pre sense city, elektromehāniskās stāvbremzes, automātisko bremzēšanas sistēmu atkārtotu sadursmju novēršanai, regulējamu ātruma ierobežotāju un citas. NCAP īpaši izceļ automātisko bremzēšanas sistēmu, tai reaģējot, tuvojoties citiem kustīgiem objektiem uz ceļa, piemēram, automašīnām vai gājējiem.

Neskatoties uz to, ka jaunais Q5 papildināts ar vairākām funkcijām un ir ievērojami paaudzies gandrīz visās dimensijās, modeļa pašmasa ir samazināta par 90 kilogramiem. NCAP testu rezultāti vēlreiz apstiprina zīmola augstos autobūves standartus gan drošības, dizaina, gan citās dimensijās.

Šobrīd Q5 Latvijā ir pieejams ar diviem jaudīgiem un ekonomiskiem dzinējiem2.0 TDI un 2.0 TFSI dzinēju. Tie ir kļuvuši par 20 kW jaudīgāki, vienlaikus patērējot ievērojami mazāku degvielas daudzumu. 2.0 TFSI dzinējs attīsta 185 kW jaudu, taču tas patērē vien 6,8 litrus uz 100 kilometriem un rada vien 154 gramus CO2 izmešu uz kilometru. Piedāvājuma klāstu papildinās 3.0 TDI dzinējs ar jaudu līdz 210 kW un 620 Nm griezes momentu, kas līdz Latvijas patērētājiem nonāks 2017. gada vidū.

Jauno automobiļu novērtēšanas programma (NCAP), kas izveidota 1997. gadā, izvērtē jaunu automobiļu modeļu sniegumu sadursmju testos. Lai vēl precīzāk attēlotu reālu negadījumu sekas, 2015. gadā konsorcijs noteica vēl stingrākas prasības attiecībā uz frontālajiem un sānu sadursmju testiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda