17. jūlijs, 2020

Lenovo Y520 šķērsgriezumā

fba9f2c2e115a92c315090b0f4bb6c90

Bieži dažādos tehnoloģiju blogos lasu aprakstus par iekārtām, to veiktspēju. Reizēm gadās atziņa, ka gribētos jau pajaukt un paskatīties iekšējo uzbūvi, bet iekārtas īpašnieks to neļauj. Iemesli var būt dažādi. Tos neiztirzāsim. Iztirzāsim ražoto spēļu portatīvo datoru. Iesākumā skats no korpusa aizmugures

Šādu skatu noteikti ir redzējis gandrīz katrs datora īpašnieks, vai vismaz veikala apmeklētājs, kas tam atļāvies pieskārties. Izģērbsim datoru mazliet. Noņemsim vāku. Tik tālu viss labi, vai ne?

Bet kas notiek. ja tālāk pie darba ķeras nespeciālists? Saņēmu datoru tādā formātā, kā man tas parasti ļoti nepatīk. Tur kāds jau bija bijis iekšā un mēģinājis rakņāties. Darba uzdevums parastam datoram būtu diezgan vienkāršs – nomainīt klaviatūru. Bet te nedaudz jāpaskaidro. Datora uzbūvē ir ļoti daudz paviršības un mēģinājumu ietaupīt naudu savienojumos, kas ļauj piespraust vadus šķībi vai pat otrādi. Es kā IBM biznesa klases portatīvo datoru fans biju nepaīkami pārsteigts. Pa lielam, jau pats iesaka mainīt klaviatūru kopā ar korpusu, kurā tā ir iekausēta, bet praktiskais latvietis bija pasūtījis tikai klaviatūras bloku. Lai nomainītu klaviatūru, nākas izjaukt datoru līdz pēdējai skrūvītei. Cīnīties ar stiprinājumu, kurš ir uzkausēts ar plastmasas salmiņiem uz korpusa. Un tad varam dabūt nost klaviatūru. Tālāk atkal darbs ar klaviatūras piekausēšanu atpakaļ. Mēginām visu saskrūvēt, saspraust. Notīrīt kontaktus un pastas.

Pateicoties vandālim, vairākas datora komonentes nācās atjaunot gandrīz no nekā. Kārtīgs juveliera darbs sanāca. Gala rezultātā izrādījās, ka par spīti ilgstošiem centieniem vairāku dienu garumā 100% vairs nebūs tāds kā no rūpnīcas, jo cilvēkam pirms manis bija izdevies piespraust batereju otrādi. Rezultātā batereja vairs nebija uzlādējama. Dators pēc baterejas piespraušanas nebija atdzīvināms līdz pilnīgai strāvas ķēdes pārtraukšanai. Mans ieteikums būtu šādu iekārtu nest tikai pie apmācītiem speciālistiem, jo izmantotie materiāli ir ļoti trausli, neparocīgi. Cilvēkam ir jābūt ar ļoti augstu pacietības līmeni un juvelierisku precizitāti. Ar šo rakstu esmu nolēmis sākt jaunu rakstu sēriju, kur notiks iekārtas atdzīvināšana. Par formātu vēl domāsim – blogs ar foto, vai video. Ļoti iespējams ka šī sadaļa parādīsies nevis šeit, manā privātajā blogā, bet jaunajā projektā, kuru veido vairāki Latvijas interneta pionieri.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Nauris
Nauris - 17. jūlijs, 2020 Atbildēt

baigais sūds izskatās tas dators. un tam skrūvētājam, pirms Tevis, vajadzētu rokas noraut

Avatar for E.
E. - 19. jūlijs, 2020 Atbildēt

Ko laimīgais saimnieks?

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda