2. oktobris, 2017

''IBM Watson'' atzīts par 2017. gada jomas līderi

IDC MarketScape ziņojumā par pasaules lietu interneta (no angļu val. IoT – Internet of Things) platformu 2017. gada līderi savā jomā ir atzīts IBM Watson. Ziņojumā atzinīgi tika vērtēta IBM Watson lietu interneta platforma IBM , kuru mūsdienās izmanto tūkstošiem klientu un partneru sešos kontinentos. To vidū ir tādi pakalpojumu ņēmēji kā  BMW, KONE, HARMAN un daudzi citi.
Šobrīd dažādi ikdienas priekšmeti, sākot ar tosteriem, beidzot ar kontaktlēcām, slimnīcu gultām, rūpnīcu grīdām, liftiem un automašīnām, ne vien tiek savienoti ar citām ierīcēm un digitalizēti, bet arī rada datus par to lietojumu. IBM ir ieguldījis trīs miljardus ASV dolāru, lai attīstītu  kognitīvo skaitļošanu IoT jomā un izveidotu produktu portfeli, kas klientiem palīdzētu izprast iegūtos datus, padarot pasauli drošāku un uzlabojot patērētāju pieredzi, sniedzot pakalpojumus vēl nepieredzētā kvalitātes līmenī.
IDC MarketScape savā ziņojumā ir izvērtējis 12 IoT platformu programmu piegādātājus. Tika analizēti vairāki ietekmējošie faktori, piemēram, produkta funkcionalitāte, dažādu ierīču atbalsts, integrācijas iespējas, spēja papildināt portfeļa piedāvājumu un citas ne mazāk svarīgas funkcijas. Ziņojums ar nosaukumu IBM Watson IoT Leader apgalvo, ka “IoT ir viens no svarīgākajiem elementiem IBM stratēģijā un ir būtisks instruments IBM klientiem to ceļā uz zinošu un kvalitatīvu biznesu”.
“Ņemot vērā, ka pasaule arvien vairāk tiek digitalizēta un savstarpēji savienota, biznesu iespēja mainīties un transformēties nekad nav bijusi tik reāla kā šobrīd. Mēs IBM ne tikai pamanījām šīs pārmaiņu zīmes agrāk nekā citi, bet arī apņemamies vadīt šo gaidāmo evolūciju,” komentē Harieta Grīna, IBM Watson IoT klientu piesaistes un izglītības ģenerāldirektore. “Būt IDC MarketScape atzītiem par nozares līderi ir liels gods, tā saņemot novērtējumu par mūsu centieniem palīdzēt uzņēmumiem sasniegt savus mērķus visdažādākajos veidos – savienojot ierīces, izveidojot IoT lietotnes, risinot specifiskas ar uzņēmējdarbību saistītas problēmas vai pat pārveidojot uzņēmumus un nozares.”
IDC MarketScape ziņojumā ir norādītas dažādas IBM IoT stiprās puses, tostarp daudzpakāpju drošības sistēma, Watson kognitīvās analīzes spējas, tā publiskās un privātās izvietošanas iespējas un plašo iespēju mērogs, kas atbilst vietējo un starptautisko uzņēmumu vajadzībām un paredz stingri ievērot datu konfidencialitāti. Ziņojums apgalvo, ka IBM ir veicis ieguldījumu inovatīvās tehnoloģijās, kas sniedz daudz plašākas iespējas, nekā nosaka standarta IoT platformu prasības (strauja IoT lietotņu veidošanai, slēgtie savienojumi ķēdes pārvaldībai un maksājumu apstrāde).
IBM iesaiste IoT inovāciju attīstībā turpinās Global Watson IoT galvenajā birojā Minhenē, Vācijā. Tā tika atklāta 2016. gadā un iezīmēja pirmo kognitīvo nozares sadarbību vēsturē. Šī strauji augošā ekosistēma ietver klientus no visas pasaules – BMW, CAP Gemini, BNP Parnibas, Avnet, Tech Mahindra, Fortiss –, kuri sadarbojas ar 1000 dažādiem IBM zinātniekiem, dizaineriem un izstrādātājiem, lai risinātu specifiskus IoT nozares jautājumus.
Par IBM
International Business Machines Corporation (IBM) ir pasaulē lielākais informācijas tehnoloģiju programmatūras un pakalpojumu ar vairāk nekā 100 gadu pieredzi. Ar pārstāvniecībām vairāk nekā 170 valstīs un vadību Ņujorkā IBM spēj piesaistīt pasaules gaišākos prātus, lai palīdzētu saviem klientiem – uzņēmumiem, valdībām un organizācijām – saglabāt konkurētspēju un atbildēt uz mūsdienu izaicinājumiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda