29. maijs, 2021

DPD Latvija ievieš pašapkalpošanās vietni privātpersonām un čatbotu

dpd logo

tarptautiskais sūtījumu piegādes uzņēmums DPD Latvija klientu ērtībai ievieš mākslīgā intelekta virtuālo asistentu Didzi un atklāj pašapkalpošanās vietni myDPD privātpersonām. Līdz ar papildus digitālo rīku ieviešanu tiks veicināta efektīvāka un operatīvāka klientu apkalpošana tiešsaistē, tādējādi atvieglojot klientu apkalpošanas zvanu centra noslodzi. Mākslīgā intelekta virtuālā asistenta izstrādē un vienotā ieviešanā Baltijas valstīs ieguldīti 40 000 eiro.

“DPD Latvija ir sūtījumu piegādes līderis, līdz ar to mums ļoti svarīga ir augsta klientu apmierinātība. Ieviešot virtuālo asistentu un pašapkalpošanās portālu, mēs varam nodrošināt efektīvāku klientu apkalpošanu 24h diennaktī. Turklāt klientiem ir iespēja arī pašiem sekot līdzi sava sūtījuma izpildes statusam vai manīt piegādes nosacījumus, kā arī saņemt ātras atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Līdz ar virtuālā asistenta ieviešanu, būtiski tiks atslogots arī klientu apkalpošanas zvanu centrs, jo lielu daļu jautājumu būs iespējams atrisināt ar mākslīgā intelekta virtuālo asistentu Didzi, kas vienlaikus var apkalpot vairākus klientus. Esmu pārliecināts, ka pakalpojumu digitalizācija un mākslīgā intelekta risinājumi, ir būtiska priekšrocība, kas mums ļaus ātrāk un klientiem ērtākā veidā nodrošināt informāciju par sūtījumu piegādes statusu un izpildi,” norāda DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

DPD Latvija attīsta digitālās klientu apkalpošanas iespējas un šobrīd savā mājas lapā https://www.dpd.com/lv/lv/ un https://eserviss.dpd.lv/ visu diennakti ir pieejams mākslīgā intelekta virtuālais Didzis, kas, izmantojot tērzēšanas funkcionalitāti, var sniegt klientiem atbildes par sūtījumu piegādes statusu. Tāpat sniedz atbildes uz klientiem aktuāliem jautājumiem par DPD Latvija darba laiku, kontaktinformāciju u.c. biežāk uzdotajiem jautājumiem. Pakāpeniski plānots paplašināt virtuālā asistenta funkcionalitāti, nodrošinot papildu iespējas – konsultējot un sniedzot tehnisku palīdzību sūtījumu izveides procesā, reģistrācijā un paņemšanas pieprasījumos. Vienlaikus sarežģītāku jautājumu risināšanai joprojām klientiem pieejams ir zvanu centrs un citas tiešsaistes saziņas iespējas. Virtuālais asistents Didzis ar klientiem komunicē trīs valodās – latviešu, lietuviešu un igauņu.

Attīstot digitālos risinājumus, DPD Latvija ir izstrādāta pašapkalpošanās vietne privātpersonām myDPD, kur reģistrējoties ar savu mobilā tālruņa numuru, ir iespējams vienuviet apskatīt visus sūtījumus, kas piesaistīti konkrētajam tālruņa numuram gan ienākošos, gan izejošos sūtījumus. Tāpat ir iespējams izsekot līdzi sūtījuma statusam un nepieciešamības gadījumā mainīt sūtījuma saņemšanas laiku vai adresi, kā arī pārvirzīt to uz tuvāko DPD Pickup punktu, atbilstoši klientu ērtībām.

“Līdz ar strauji augošiem sūtījuma apjomiem, arvien vairāk sūtījumu tiek noformēti tiešsaistē, un klienti interesējas par sūtījuma piegādes statusu, līdz ar to klientu ērtībai esam izstrādājuši digitālu risinājumu, kas lietojams gan uz datora, gan mobilajās ierīcēs ērtākai visu sūtījumu statusa pārskatīšanai un izsekošanai reāllaikā, vienlaikus nodrošinot nepārtrauktu klientu servisa atbalstu. myDPD klientu pašapkalpošanās portāls viennozīmīgi būs ieguvums, jo ļaus katram pašam daudz ērtāk un pārskatāmāk sekot līdzi saviem sūtījumiem un nepieciešamības gadījumā veikt korekcijas, atbilstoši savām vajadzībām, sev ērtā veidā un laikā,” uzsver J.Grants.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda