Sākums Jaunumi Oculus Quest 2 – virtuālās realitātes pirmie iespaidi

Oculus Quest 2 – virtuālās realitātes pirmie iespaidi

2 minūtes lasīšanai
Oculus quest

Ar virtuālo realitāti mani ir grūti pārsteigt. Savā laikā strādāju Rīgas modernākajā izklaides centrā Go Planet. Varbūt kāds no lasītājiem atcerēsies 4D kinoteātri ar filmiņām, kratīšanos un visādiem specefektiem. Bija interesanti. Tad kādā brīdi biju iegādājies brilles, kur jāliek iekšā telefons un jāskatās speciālas filmas no youtube. Kā arī īsu brīdi biju paspējis palietot HTC Evo3D telefonu. Aptuvens priekšstats bija. Ar skepsi skatījos uz VR Sony izildījumā. Daudz vadu. Liela ķēpa. Dārgi. Tapēc ar skepsi skatījos arī uz šo izstrādājumu. Taču atmetam skepsi. Atpakojam iekārtu un sākam izpēti.

Šis ir absolūti neatkarīgs izstrādājums no jebkādas citas ekosistēmas. Facebook konts un labs bezvadu internets ir viss, kas vajadzīgs. Ieslēdzam. Pieslēdzamies un dodamies piedzīvojumā. Iestatam drošo perimetru ap sevi. Izkāpjot no tā arā, redzēsim apārtējo vidi melnbaltā griezumā, bet esot iekšā aplī redzam tikai spēli. Grafika ir diezgan pieklājīgā līmenī. Iekārtas darbības laiks ar vienu uzlādi ir apmēram 3 stundas. Jāņem vērā arī, ka tā diezgan manāmi uzkarst lietošanas laikā. Pieejamas dažādas aplikācijas – gan aktīvās, kā kaušanās un šaušana, gan pasīvās – sēdi un skaties amerikāņu kalniņu simulatoru.Varam arī doties virtuālajā čatā ar citiem lietotājiem. Daudz domāts par drošību, taču tas nav 100%. Spēlēšanas laikā nav izslēgts, ka trāpīsiet pa sienu vai kādu apkārt stāvošu cilvēku ar roku, jo iekārta aizauj. Priecē, ka ir iespēja savienot iekārtu arī ar Steam VR. Tas palielina spēļu/aplikāciju skaitu. Patīkami arī darbojas telefona aplikācija, kas ļauj redzēt notiekošo spēlē, paskaidrot spēletājam, ko darīt. Varam arī mainīt uzstādījumus, iegādāties aplikācijas un spēles. Maz ir bezmaksas spēles – vidējā aplikācijas cena 30 euro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi

3 komentārs

 1. Avatar for Ilgvars

  Ilgvars

  14. jūnijs, 2021 at 09:28

  Nekur nav pieminēta izstrādājuma cena!

 2. Avatar photo

  Jānis Alksnis

  16. jūnijs, 2021 at 09:34

  Rekomendējamā mazumtirdzniecības cena sākot no 400 eur

  https://www.salidzini.lv/cena?q=oculus+quest+2

 3. Avatar for Rihards

  Rihards

  18. jūnijs, 2021 at 13:17

  Kopsummā es vēlētos pateikt, ka šī sistēma ir nepārspējama, tādā ziņā, ka tā pati pārspēj datoru, un playstation 4. Es to varētu spēlēt caurām dienām ja nu vienīgi tur būtu vairāk spēļu, kas būtu nopirktas, bet es nesūdzos, jo tāpāt ir daudz spēļu ko spēlēt līdz ir jāiet gulēt. Noteikti nākotnē pirkšu jaunu spēli, visticamāk tā būs ‘’Virtual Desktop’’. Uz virtual desktop varēs pirkt un spēlēt steam spēles.
  Vienīgi man ir viena problēma, kas man nepatīk šajā sistēmā. Tā izlādējās divās līdz trīs stundu laikā, tādēļ, man ir jaizvēlās visinteresantākās spēles, lai līdz izlādei būtu izspēlētas, un izietas vislabākās spēles kuras mums šobrīd ir nopirktas

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…