24. septembris, 2015

Lattelecom: katrā piektajā mājoklī pieejams interneta pieslēgums ar ātrumu līdz 60Mbit/sek

2015. gada aprīlī uzsāktā vērienīgā interneta tīkla modernizācija jau vairāk nekā 165 tūkstošos jeb katrā piektajā Latvijas mājsaimniecībā nodrošina līdz pat 10 reizēm ātrāku internetu.

Vara kabeļu tīklu modernizācija norisinās visā Latvijā, tostarp ārpus pilsētu centriem, un ir īpaši nozīmīga mājokļiem bez optiskā interneta pieejamības. Tehnoloģiski modernizētie vara kabeļu tīkli jeb „ 5” ir jaunākās paaudzes internets, kas esošajā infrastruktūrā nodrošina internetu līdz pat 60Mbit/sek.

lattelecom_lattelecom.lv

„Jaunākajā pasaules inovatīvāko valstu indeksā, ko veido viena no pasaulē vadošajām biznesa aspirantūrām INSEAD, uzrāda ievērojamu izaugsmi tieši infrastruktūras sadaļā. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šinī rādītājā esam pakāpušies par 15 vietām, galvenokārt pateicoties uzlabotiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pieejamības, kopējās infrastruktūras loģistikas, e-līdzdalības un e- pakalpojumu rādītājiem. Ticu, ka īstenotie vērienīgie vara kabeļu tīklu modernizācijas darbi kopā ar atbilstošu publisko iestāžu atbalstu, iedzīvotāju uzņēmību un radošumu ļaus realizēt augstāku dzīves kvalitāti gan individuālā, gan uzņēmējdarbības līmenī,” stāsta valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Vara kabeļu tīkla pilnveides darbi vēl turpinās, lai līdz gada beigām modernizēto tīklu nodrošinātu vismaz 180 000 mājsaimniecībās. Tīkla izbūves darbi jau īstenoti Cēsīs, Ikšķilē, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Mazsalacā, Mērsragā, Rīgā, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Smiltenē, Talsos un citās Latvijas pilsētās un lauku reģionos. Ātrāks internets ļauj ērtāk apmainīties ar liela izmēra failiem, skatīties Interaktīvo televīziju uz vairākiem ekrāniem vienlaikus un izmantot tās plašo funkcionalitāti – raidījumu ierakstus, arhīvu, nomu utt.

Par modernizētā tīkla “Internets 5” pieejamību konkrētā dzīvesvietā var uzzināt, ievadot precīzu adresi sadaļā „Tev pieejamie pakalpojumi” www.lattelecom.lv vai arī zvanot uz klientu apkalpošanas tālruni 177.

Līdz gada beigām interneta tīklu modernizācija turpināsies, lai ātrākam internetam varētu piekļūt kopumā 180 000 klientu kā pilsētās, tā arī lauku reģionos. Jāatzīmē, ka kopīgo Eiropas mērķi, kas paredz līdz 2020. gadam pusei iedzīvotāju nodrošināt internetu ar ātrumu vismaz 100 Mbit/s, ir izpildījusi jau 2014. gadā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for spiders
spiders - 24. septembris, 2015 Atbildēt

Melo ,manā mājā tikai 4mb/s sakot ka ātrāk nevar pavilkt veci kabeļi no ”padumijas” laikiem,tikai DSL! Lattelecom ar Gulbīti rullē!

  Avatar for Es
  Es - 24. septembris, 2015 Atbildēt

  Rakstā tak rakstīts, ka katrā 5 mājā!

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda