Sākums Internets Lattelecom: katrā piektajā mājoklī pieejams interneta pieslēgums ar ātrumu līdz 60Mbit/sek

Lattelecom: katrā piektajā mājoklī pieejams interneta pieslēgums ar ātrumu līdz 60Mbit/sek

2 minūtes lasīšanai

2015. gada aprīlī Lattelecom uzsāktā vērienīgā interneta tīkla modernizācija jau vairāk nekā 165 tūkstošos jeb katrā piektajā Latvijas mājsaimniecībā nodrošina līdz pat 10 reizēm ātrāku internetu.

Vara kabeļu tīklu modernizācija norisinās visā Latvijā, tostarp ārpus pilsētu centriem, un ir īpaši nozīmīga mājokļiem bez optiskā interneta pieejamības. Tehnoloģiski modernizētie vara kabeļu tīkli jeb „Internets 5” ir jaunākās paaudzes internets, kas esošajā infrastruktūrā nodrošina internetu līdz pat 60Mbit/sek.

lattelecom_lattelecom.lv

„Jaunākajā pasaules inovatīvāko valstu indeksā, ko veido viena no pasaulē vadošajām biznesa aspirantūrām INSEAD, Latvija uzrāda ievērojamu izaugsmi tieši infrastruktūras sadaļā. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šinī rādītājā esam pakāpušies par 15 vietām, galvenokārt pateicoties uzlabotiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pieejamības, kopējās infrastruktūras loģistikas, e-līdzdalības un valsts e- pakalpojumu rādītājiem. Ticu, ka īstenotie vērienīgie vara kabeļu tīklu modernizācijas darbi kopā ar atbilstošu publisko iestāžu atbalstu, iedzīvotāju uzņēmību un radošumu ļaus realizēt augstāku dzīves kvalitāti gan individuālā, gan uzņēmējdarbības līmenī,” stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Vara kabeļu tīkla pilnveides darbi vēl turpinās, lai līdz gada beigām modernizēto tīklu nodrošinātu vismaz 180 000 mājsaimniecībās. Tīkla izbūves darbi jau īstenoti Cēsīs, Ikšķilē, Jūrmalā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Mazsalacā, Mērsragā, Rīgā, Siguldā, Skrīveros, Skrundā, Smiltenē, Talsos un citās Latvijas pilsētās un lauku reģionos. Ātrāks internets ļauj ērtāk apmainīties ar liela izmēra failiem, skatīties Interaktīvo televīziju uz vairākiem ekrāniem vienlaikus un izmantot tās plašo funkcionalitāti – raidījumu ierakstus, arhīvu, video nomu utt.

Par modernizētā tīkla “Internets 5” pieejamību konkrētā dzīvesvietā var uzzināt, ievadot precīzu adresi sadaļā „Tev pieejamie pakalpojumi” www.lattelecom.lv vai arī zvanot uz Lattelecom klientu apkalpošanas tālruni 177.

Līdz gada beigām interneta tīklu modernizācija turpināsies, lai ātrākam internetam varētu piekļūt kopumā 180 000 Lattelecom klientu kā pilsētās, tā arī lauku reģionos. Jāatzīmē, ka kopīgo Eiropas mērķi, kas paredz līdz 2020. gadam pusei valsts iedzīvotāju nodrošināt internetu ar ātrumu vismaz 100 Mbit/s, Latvija ir izpildījusi jau 2014. gadā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets

2 komentārs

 1. Avatar photo

  spiders

  24. septembris, 2015 at 09:56

  Melo ,manā mājā tikai 4mb/s sakot ka ātrāk nevar pavilkt veci kabeļi no ”padumijas” laikiem,tikai DSL! Lattelecom ar Gulbīti rullē!

  • Avatar photo

   Es

   24. septembris, 2015 at 18:21

   Rakstā tak rakstīts, ka katrā 5 mājā!

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…