23. februāris, 2017

NASA atklāj potenciāli apdzīvotas planētas ļoti tuvu no mums

Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) nākusi klajā ar paziņojumu, ka veikts nozīmīgs atklājums ārpuszemes dzīvības pētniecībā. Proti, NASA atklājusi zemei līdzīgas planētas salīdzinoši tuvu no mums – 40 gaismas gadu attālumā.

Septiņas jaunatklātās planētas atrodas kopīgā saules sistēmā. Atklāts, ka tajās visās ir silts klimats un akmeņains reljefs, kas pēc NASA domām varētu būt signāls ūdens un dzīvības esamībai tajās. Šīs planētas riņķo ap saulei līdzīgu ķermeni TRAPPIST-1. Tā ir desmit reizes mazāka par Sauli un izstaro par četrām reizēm mazāk siltuma.

Šīs planētas atrodas visai tuvu TRAPPIST-1, turklāt noskaidrots, ka tālākajai TRAPPIST-1 sistēmas planētai viens gads aizrit 20 dienu laikā. Jaunatklātās planētas varētu būt nozīmīgs solis citu planētu dzīvības izpētē, kā arī šīs ir tuvākās zemei līdzīgās planētas, kas līdz šim atklātas. Neskatoties uz to, ir skaidrs, ka NASA strādā visai lielā slepenībā un daudzus uzņēmumam zināmus faktus parastiem mirstīgajiem nav un nebūs lemts uzzināt.

Jāpiemin, ka tālākā Saules sistēmas planēta, kopš Plutons vairs netiek uzskatīts pat planētu, ir Neptūns, kas no mums atrodas nieka 0,0005 gaismas gadu attālumā. 1977. gadā uz Neptūnu tika nosūtīts The Voyager 2 kosmosa kuģis, kas savu galamērķi sasniedza pēc 12 gadiem. Šādā tempā cilvēks sava mūža laikā nekad nespētu doties 40 gaismas gadu attālumā, tomēr, kas zina. Tehnoloģijas attīstās straujiem soļiem un, iespējams, NASA jau ir ceļā, lai radītu kuģi, kas spējīgs ceļot vēl nepieredzētā superātrumā.

Resursi: https://techcrunch.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Reply:

lvLatviešu valoda