22. februāris, 2017

”Windows 10” lietotāju dati, iespējams, nav drošībā

Eiropas Savienības personas datu aizsardzības iestādes atzinušas, ka joprojām ir satrauktas par datu aizsardzības iestatījumiem operētājsistēmā Windows 10. Pasaulē turīgākā cilvēka Bila Geitsa radītā kompānija paziņojusi par izmaiņām instalācijas procesā, mēģinot mazināt radušās aizdomas.

Aizvadītajā gadā saņēma pretenzijas par to, ka Windows 10 drošības līmenis ir nepietiekams. Ir radušās šaubas par sistēmas lietotāju drošību. Pie tā vainojami noklusējuma un zema līmeņa kontrole pār to, kā tiek izmantoti Windows 10 lietotāju dati.

Pagājušajā mēnesī atklāja, ka ieviesīs drošības uzlabojumus, kas saistīti ar atrašanās vietu pakalpojumiem, nevēlamu reklāmu parādīšanu un citām funkcijām. Tāpat ieviesa divu veidu personas datu uzglabāšanas opcijas, no kurām viena ir mazāk droša.

pretenzijas izteikušas ne tikai Eiropas Savienības personas datu aizsardzības iestādes, bet arī Francijas datu aizsardzības komisija, iesakot konkretizēt, kur nonāk personu un pārmērīgi neaizrauties ar to ievākšanu.

 

Resursi: http://www.theverge.com/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda