22. februāris, 2017

”Windows 10” lietotāju dati, iespējams, nav drošībā

Eiropas Savienības personas datu aizsardzības iestādes atzinušas, ka joprojām ir satrauktas par datu aizsardzības iestatījumiem operētājsistēmā Microsoft 10. Pasaulē turīgākā cilvēka Bila Geitsa radītā kompānija paziņojusi par izmaiņām instalācijas procesā, mēģinot mazināt radušās aizdomas.

Aizvadītajā gadā Microsoft saņēma pretenzijas par to, ka operētājsistēmas drošības līmenis ir nepietiekams. Ir radušās šaubas par lietotāju drošību. Pie tā vainojami noklusējuma iestatījumi un zema līmeņa kontrole pār to, kā tiek izmantoti lietotāju dati.

Pagājušajā mēnesī Microsoft atklāja, ka ieviesīs drošības uzlabojumus, kas saistīti ar atrašanās vietu pakalpojumiem, nevēlamu reklāmu parādīšanu un citām funkcijām. Tāpat Microsoft ieviesa divu veidu personas datu uzglabāšanas opcijas, no kurām viena ir mazāk droša.

Microsoft pretenzijas izteikušas ne tikai Eiropas Savienības personas datu aizsardzības iestādes, bet arī Francijas datu aizsardzības komisija, iesakot Microsoft konkretizēt, kur nonāk personu un pārmērīgi neaizrauties ar to ievākšanu.

 

Resursi: http://www.theverge.com/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda