Sākums Internets Orbitālo satelītu operators SES pārņem 100% O3B akcijas

Orbitālo satelītu operators SES pārņem 100% O3B akcijas

2 minūtes lasīšanai

Orbitālo satelītu operators SES samaksājot USD 730 miljonus, palielinājis savas kapitāla daļas uzņēmumā O3B Networks no 49,1% akciju līdz 100%, tādējādi kļūstot par vienīgo īpašnieku. 

Ir saņemtas visas nepieciešamās atļaujas un panāktas vienošanās ar mazajiem akcionāriem. Plānots, ka darījums tiks noslēgts šī gada 1. augustā. Līdz ar uzņēmuma pārņemšanu SES konsolidēs USD 1,2 miljardu lielo O3b Networks debetu, pārfinansēšanas rezultātā samazinot debeta finansiālās izmaksas no 9,5% līdz 4%.

Kā jau tika ziņots šī gada maija sākumā, orbitālo satelītu operators SES, samaksājot  20 miljonus USD, kļuvis par uzņēmuma O3b Networks kontrolpaketes turētāju ar 50.5% akciju līdzšinējo 49.1% vietā.

Uzņēmums O3b Networks pārvalda 12 augstas caurlaidības satelītu kopumu 8000 km attālumā no Zemes tā sauktajā Zemes Vidējā Orbītā (Medium Earth Orbit MEO), sauktu par “šķiedru debesīs”. Satelītu kopums, kur katrs atsevišķais satelīts darbojas kā šķiedra, nodrošinot spēju nogādāt līdz 1.6 gigabitiem sekundē (Gbps). MEO orbītā satelīti kustas ātrāk nekā Zeme. Satelīti šķērso horizontu 360 minūtēs. Tas savukārt ļauj satelīta signālam ceļot ar gaismas ātrumu un nest sev līdzi gaismas ātruma savienojamību ar nepārraujamu precizitāti.

O3b nosaukums atvasināts no Other 3 Billion, tādējādi nodrošinot mobilo pakalpojumu un interneta pakalpojumu sniedzējiem iespēju piegādāt pakalpojumus tiem 3 miljardiem pasaules cilvēku, kuriem nav pieejams platjoslas nodrošinājums.

SES iegādājoties O3b kontrolpaketi, būtiski palielinot savu  vairāk nekā 55 ģeostacionāro satelītu floti (Geostationary Orbit GEO)  360 000 km attālumā no Zemes ar MEO satelītiem, akcentē savu attīstības stratēģiju, ejot pa priekšu aizvien pieaugošajam datu un video pārraides ātrumam un apjomam.

„O3b simtprocentīga pārņemšana SES ir ārkārtīgi būtiska kā stratēģiski tā ekonomiski. Tā palielina SES investīciju likmes, bez tam  pilna konsolidācija būtiski paātrina to nepieciešamo pārmaiņu procesu, kurš iespējams tikai ar 100% īpašumtiesībām,” uzsver SES prezidents Karims Mišels Sabahs (Karim Michel Sabbagh)

„Visstraujāk augošā satelītu tīkla O3b pārņemšana būtiski uzlabo SES ilgtermiņa izaugsmes profilu, paredzot ienākumus no katra satelīta starp USD 32 līdz 36 miljoniem gadā ,” norāda SES finanšu vadītājs Pedregs Makartijs (Padraig McCarthy.

Kā zināms viens no SES teleportiem, kurš nodrošina satelīta signālu augšup un lejup piegādi, kopš 2001. gada atrodas arī Rīgā, Zaķusalas Krastmalā 3.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki Latvijas Bankas vārdā izsūta e-pastus

Latvijas Banka brīdina par krāpniekiem, kuri Latvijas Bankas prezidenta vārdā sūta elektro…