6. jūlijs, 2016

LIKTA uzsāk IKT nozares profesionāļu apmācības

Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācija (LIKTA) uzsāk realizēt Eiropas Savienības (ES) fonda projektu “IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai”, kā ietvaros divarpus gadu laikā ieplānots apmācīt teju 1000 IKT profesionāļus. Projekta mērķis ir ar apmācību palīdzību paaugstināt nodarbināto IKT profesionāļu kvalifikāciju, sekmējot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un produktivitātes paaugstināšanu, tādējādi veicinot inovatīvo uzņēmumu skaita palielināšanos, IKT nozares eksporta īpatsvara pieaugumu un IKT nozares izaugsmi.   
Lai sasniegtu uzstādīto projekta mērķi plāno līdz 2018.gada 31. decembrim apmācīt 920 unikālus IKT profesionāļus no 55 uzņēmumiem apmācību programmās – Datorzinātnes, Datordizains, Projektu vadība (tikai IT nozares uzņēmumiem), Inženierzinātnes un un Vides aizsardzība.
“IKT nozare ir viena no straujāk augošajām Latvijas ekonomikas nozarēm un jaunu darbu vietu nodrošinātājām. Kvalificēta darbaspēka trūkums ir viens no būtiskākajiem traucēkļiem nozares izaugsmei. Tehnoloģiju straujās izmaiņas nozares uzņēmumiem nosaka nepieciešamību pēc intensīvām investīcijām darbinieku kvalifikācijas celšanā un jaunu tehnoloģiju apguvē. Projekts sniegs atbalstu komersantiem IKT profesionāļu apmācībām un kvalifikācijas celšanai tādās darbības jomās kā sistēmu modelēšanas un programmatūras izstrādes metodes un rīki, inovatīvi nozaru IKT lietojumi, lielapjoma datu un zināšanu infrastruktūra, informācijas drošība un kiberdrošība, datorsistēmu testēšanas metodes,” stāsta prezidente Signe Bāliņa
Apmācību rezultātā projekta partneru uzņēmumiem būs jāievieš vismaz vienu inovāciju atbilstoši OECD inovāciju iedalījumam. Apmācību rezultātā IKT profesionāļi iegūs starptautiskos tehnoloģiju ražotāju un standartu uzturētāju sertifikātus, kas apliecina IKT profesionāļu kvalifikāciju un paaugstinās konkurētspēju ārējos tirgos, tādējādi palielinot nozares eksporta īpatsvaru.
ir vienojusies par sadarbību ar Latvijas Interneta asociāciju (LIA), Latvijas Atvērto Tehnoloģiju asociāciju (LATA) un Latvijas IT klasteri, aicinot arī citu asociāciju biedrus paaugstināt darbinieku kvalifikāciju.
pēdējo 6 gadu laikā veiksmīgi vadījusi ESF finansētus apmācību projektus, kuru kopējā summa pārsniedz 6,8 milj. EUR un tādējādi ir pierādījusi savu vadības kapacitāti. Cilvēkresursu bāzes radīšana ir priekšnoteikums gan esošo nozares uzņēmumu izaugsmei, gan pasaules lielo IKT uzņēmumu centru ienākšanai Latvijā. Ekonomikas ministrijas darba tirgus prognozes liecina, ka pieprasījums pēc IKT speciālistiem 2020.gadā pārsniegs piedāvājumu par 26%.
Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācija (LIKTA) 2016.gada 13.jūnijā noslēdza līgumu Nr. 1.2.2.1/16/A/003 ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par ES fonda projekta „IKT profesionāļu  apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai” īstenošanu no š.g. 1.jūlija. Projekts tika pieteikts 1.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt inovāciju ieviešanu komersantos” 1.2.2.1.pasākuma “Atbalsts nodarbināto apmācībām” 1.projektu iesniegumu atlases kārtas programmai.
ERAF atbalsta intensitāte: 30-70% no tiešajām apmācību izmaksām. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 1 875 620.30, no tām plānotais ERAF atbalsts – EUR 899 585.70.
Ja arī Jūsu vēlas iesaistīties apmācību projekta īstenošanas gaitā, lūgums sazināties ar biroju, [email protected], tel. 67311821.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda