7. novembris, 2016

26% uzņēmumu nezina, kā viņu datus glabā mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēji

Uzņēmumu neinformētība par to, kā viņu dati tiek glabāti mākonī, var novest pie neautorizētas piekļuves šiem datiem. Ja mākonī dati tiek nepareizi pārvaldīti, uzglabāti un dzēsti, kļūst ievainojami un tos apdraud datu noplūde. Šādu secinājumu izdarījusi “Blancco Technology Group”, veicot pētījumu par mākoņdatošanas izmantošanu uzņēmumos.

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 290 IT eksperti no ASV, Kanādas, Meksikas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Francijas, Indijas, Japānas un Ķīnas. Rezultāti atklāja, ka 26% uzņēmumu “nav pārliecināti” vai ir “daļēji pārliecināti”, ka to IT komandas zina, ko dara mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēji un kā tiek glabāti viņiem svarīgie dati. Savukārt 15% aptaujā piedalījušos uzņēmumu atzina, ka nekad vai reti ir veikuši mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzēju auditus.

Uzņēmumiem, kas glabā savus datus mākonī, būtu vairāk jāinteresējas, kur tiek glabāta viņiem būtiskā informācija, kā tā tiek apsargāta un kā tiek dzēsti dati migrācijas vai datu centru apvienošanās gadījumos,” tā izmeklēšanas rezultātus komentē “Blancco” risinājumu izplatītāja uzņēmuma “Baltimax” pārdošanas Deivids Pelenis.

Lūgti uzskaitīt mākoņdatošanas drošības apdraudējumus atbilstoši sava uzņēmuma prioritātēm, ņemot vērā budžetu, resursus un rīkus, respondenti par lielākajiem apdraudējumiem nosauca mērķtiecīgus kiberuzbrukumus (Advanced Persistent Threat, APT), nozagtus pieslēgšanās datus un uzlauztus programmu interfeisus.

16% uzņēmumu atzīst, ka nezina, kādus drošības pasākumus veiktu, lai pasargātu datus no pazušanas vai zādzības, pārtraucot mākoņa vai virtuālā servera izmantošanu. 40% uzņēmumu uzskata, ka biznesa datu glabāšana mākonī izraisa atbilstības risku.

Lai nodrošinātu, ka tiek ievērota atbilstība, ir jāievieš noteikti audita procesi un monitorings,” norāda D.Pelenis. “Šādam auditam būtu jāpārbauda datu aizsardzības politika un procedūras, datus sargājošie tehniskie risinājumi, kā arī tehnisko darbinieku, kas atbild par jūsu datu drošību, iemaņas.”

Visi “Blancco Technology Group” pētījuma rezultāti tiek sniegti pārskatā “Lost in the Cloud: Data Security Challenges and Risks”.

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda