21. septembris, 2015

Asus GeForce GTX 960 Strix 2GB grafiskās kartes apskats

Klāt ir jaunākais alksnis.eu apskats un šoreiz esam saņēmuši Asus GeForce GTX 960 Strix grafisko karti ar divu gigabaitu atmiņu.
Asus GeForce GTX 960 Strix grafiskā karte ir bāzēta uz Maxwell arhitektūras. Ņemot vērā, ka šī karte ir jau rūpnīcā virstaktēta, aprīkota ar efektīvo un kluso DirectCU II dzesēšanas sistēmu, kā arī Latvijā pieejama par aptuveni 200 eiro, teorētiski šī grafiskā karte varētu būt laba izvēle budžeta klases geiminga datoram. Vai tā ir patiešām, to lūkosim noskaidrot šajā apskatā!
IMG_9342
Tehniskie parametri:

 • Atmiņa: 2GB
 • Atmiņas interfeiss: 128 bitu
 • Takts frekvences: GPU 1254 MHz, GPU boost 1317 MHz, Gaming mode GPU – 1228 MHz, Gaming mode GPU boost 1291 MHz
 • CUDA kodoli: 1024
 • Pieslēgvietas: DVI-I, HDMI 2.0, 3x Display Port
 • Izmēri: 21.52 x 12.12 x 4.09 cm
 • Svars: 600 grami

IMG_9345
Dizains ieturēts klasiskajā Strix sērijas stilā, masīvs radiators, kā arī aizmugurējās daļas plāksne, kas pasargā kartes PCB gan no iebakstīšanas ar skrūvgriezi, gan arī no locīšanās. Radiators ir ļoti masīvs un tas ir par aptuveni 2 centimetriem garāks, kā pati PCB, tomēr tam nevajadzētu radīt problēmas ar grafiskās kartes ietilpināšanu datora korpusā – kopumā tās garums ir salīdzinoši mazs – 21.5 centimetri.
IMG_9344
Dzesēšanas sistēma ir aprīkota ar četrām 10 milimetru vara siltuma novadošajām caurulēm, lielu varu pamatni, kā arī alumīnija ribām. Asus norāda, ka radiators ir par 220 procentiem lielāks kā references modelī, tādējādi tiek nodrošināta labāka dzesēšana.
IMG_9351

Testa sistēma:
 • Intel Core i7-4770k procesors
 • MSI Z97 Gaming 7 pamatplate
 • Corsair Vengeance Pro 4 x 4GB operatīvā atmiņa
 • Corsair HX750i barošanas bloks

Metro Last Light Redux
Screen Shot 2015-09-21 at 13.15.26
Hitman: Absolution
Screen Shot 2015-09-21 at 13.17.18
GRID Autosport
Screen Shot 2015-09-21 at 13.19.00
Pateicoties tam, ka Asus GeForce GTX 960 Strix gaming režīmā darbojas ar nedaudz augstākām frekvencēm, salīdzinājumā ar MSI piedāvāto GTX 960 Gaming 2G, iegūti par dažiem kadriem sekundē labāki rādītāji, šis gan būs aktuāli tiem lietotājiem, kas nenodarbojas ar virstaktēšanu. Virstaktējot abas kartes būtu iespējams iegūt vēl labākus rādītājus. Asus lolojumu mums izdevās pacelt līdz 1437 megaherciem grafiskā kodola un 7430 MHz atmiņas takts frekvences, kas ir salīdzinoši labs rādītājs un apsteidz MSI kartes virstaktēšanas potenciālu.
Ja runājam par dzesēšanas sistēmu, tad tā darbojas teicami. Temperatūra sērfojot tīmeklī un strādājot biroja aplikačijas pie apkārtējās temperatūras 22 grādi pēc Celsija, nepārsniedza 32 grādus, savukārt augstākā kuru mēs redzējām, dzenājot spēlītes bija 61 grāds pēc Celsija. Kartes ventilatori negriežas vispār, līdz grafiskais kodols nesasniedz 55 grādu temperatūru, ko iespējams panākt tikai spēlēs vai citās GPU prasīgās aplikācijās.
Kā jau apskata sākumā teicām, šī grafiskā karte varētu būt laba izvēle būvējot budžeta geiminga datoru, tomēr jāņem vērā, ka konkrētais modelis ir aprīkots ar 2 gigabaitu atmiņu, kas varētu būt par maz darbojoties izšķirtspējās, augstākās par Full HD. Ja šī grafiskā karte pieejama par aptuveni 200 eiro, tad pieliekot 40 eiro iegūsim šādu pašu Asus produktu, tiesa jau ar četru gigabaitu atmiņu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for arnisar
arnisar - 21. septembris, 2015 Atbildēt

testējamā sistēmā atrodas : “MSI GTX 970 Gaming 4G grafiskā karte”
tomēr rezultātu grafikos tā neatrodās?!
Varējāt jau ietestēt kādu jaunāku spēli…

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda