27. maijs, 2016

“Ēdamie” dzērienu rinķi, kas saudzē jūras radības

Alus darītava Saltwater Brewery ir izstrādājusi ēdamu sešpaku gredzenus, kas baro, nevis nogalina nevainīgas jūras radības.

Katru gadu simtiem tūkstoši jūras radību, piemēram, bruņurupuči, zivis, haizivis un rajas aizrijas līdz nāvei ar plastmasas atkritumiem, kas tiek ieskaloti ūdenī. Tiek arī teikts, ka līdz 2050.gadam ir “pilnīgi droši”, ka jebkurš mirušais putns tiks atrasts ar plastmasu savā kunģī. Lai pret to cīnītos, Saltwater Brewery no Floridas izmantoja miežu un kviešu atliekas un izveidoja bioloģiski noārdāmus dzērienu sešpaku gredzenus, kurus bez problēmām var ēst dzīvnieki, jo šis materiāls ļoti viegli sadalās.

Protams, jaunais izgudrojums ir dārgāks par kolēģi plastmasu, bet darītavas kompānija cer, ka gan uzņēmumi, gan patērētāji būs ar mieru maksāt nedaudz vairāk, lai sargātu apkārtējo vidi. Uzņēmums arī paredz, ka cenas noteikti varētu kristies tad, kad produkts jau būs ieguvis lielu pieprasījumu.

Tas ir liels ieguldījums priekš nelielas alus darītavas, ko radījis zvejnieks, sērfotājs un cilvēki, kas mīl ūdeni” saka Pīters Agardijs, darītavas zīmola vadītājs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda