21. oktobris, 2016

Eksperti paziņo par plānu veidot pirmo “Kosmosa nāciju”

Zinātnieku grupa, kuru veido juristi, filozofi un uzņēmēji, ir apvienojuši spēkus un kopā cer izveidot pasaulē pirmo neatkarīgo “Kosmosa nāciju”.

Projekta ietvaros plāno uzstādīt pirmo no daudzajiem satelītiem jau 2017. gada rudenī. Teorētiski šai nācijai nebūs teritoriālas zemes, bet tā sastāvēs no satelītu tīkla ar saviem likumiem, pārvaldi un regulējamām iestādēm.

tikšot nosaukta par Asgardia, par godu mitoloģiskajai debesu valstij, kur valdīja skandināvu dievs Odins. Eksperti arī cer iegūt oficiālas valsts statusu no NASA. Par projekta plāniem tika paziņots 12. oktobra preses konferencē Parīzē. Projekta vadītājs doktors Igors Ašurbejli apzinās, ka viņa varētu tikt noraidīts un uzskatīts par traku.

Asgerdia projekta būtība ir miers kosmosā. Zemes novērotie konflikti tiks nodoti kosmosā,” saka doktors Ašurbejli preses konferencē. “Asgardia ir arī unikāls projekts no filozofiskā viedokļa – kalpošana visai cilvēcei un ikvienam neatkarīgi no cilvēku labklājības un vietas, kur tie ir dzimuši.”

Ja projektu izdosies realizēt, viņi iedomājas, ka Asgardia varētu tikt izmantota kā Saules sistēmas un kosmosa izpētes platforma. Doktors arī atklāja savas komandas plānu būvēt “vairogu kosmisko apdraudējumu”, piemēram, meteorītiem un kosmosa atkritumiem.

Asgardia misija, lai radītu plašāku pieeju kosmosam, sniedzot netradicionālām kosmosa valstīm realizēt savas zinātniskās vēlmes, ir ļoti aizraujoša.”

Bet, kas īstenībā var sanākt no šī projekta un iniciatīvas, atliek vien minēt un gaidīt turpmākās sarunas un darbības ar atbildīgajām iestādēm un investoriem, jo, kā saprotams, šāda ideja nepavisam nav lēts un arī drošs prieks.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda