26. oktobris, 2016

“Google” tevi izseko! Uzzini, kā to atslēgt

Atceries, kad Google noklusējuma iestatījumi bija domāti, lai maksimāli sargātu tavu privātumu? Diemžēl tā nav taisnība. Interneta lielākā kompānija tagad mierīgi var pārvietot un mainīt privātuma iestatījumus, tāpēc tagad tu gribēsi uzmanīties, kad veidosi jaunus kontus.

Kā skaidro ProPublica”, Google ir mainījis noklusējuma iestatījumus visiem jaunajiem kontiem. Ja kādreiz tev pašam bija jāpieslēdz šī opcija, lai saņemtu īpašas, personalizētas un uz izsekošanu balstītas reklāmas, tad jaunajiem kontiem šī iespēja tiek automātiski ieslēgta jau no paša sākuma.

Google reklāmu iestatījumu lapā tu vari noteikt, vai atļaut Google rādīt reklāmas, pamatojoties uz tavām interesēm un darbību vēsturi, kas saistītas ar tavu profilu. Faktiski ir divas reklāmu uzstādījumu lapas, kurām apakšā ir speciāli linki. “Kontrolēt reģistrētās reklāmas” – šī opcija strādā tad, kad tu izmanto pārlūku vai ierīci, kas pierakstīta tavam Google kontam. “Nereģistrēto reklāmu kontrole” – šo opciju izmanto, lai redzētu reklāmas tad, kad neesi pierakstījies savā Google kontā.

Tu arī vari apmeklēt Google lapu “Mana aktivitāte”, lai redzētu, kādus ierakstus Google ir veicis internetā tavas darbības rezultātā, tai skaitā pārbaudīt, kuras ierīces tu esi lietojis, ko tu esi meklējis YouTube, kā arī pārbaudīt visu savu tīmekļa un lietotņu darbību pagātni.

Lai arī lietotāji var atteikties no šīm reklāmām un izsekošanas, fakts, ka privātums vairs nav raksturīgs Google noklusējuma uzstādījumiem, ir liela problēma, skaidro “ProPublica”. Laikā, kad digitālā pasaule aizvien vairāk kļūst Facebook kontrolēta, privātuma trūkums ir kļuvis par kopīgu īpašību daudzām lietotnēm.

Google pārstāvis pastāstīja, ka uzņēmums vienkārši reaģē uz izmaiņām, kuras novērojamas patērētāju mijiedarbībā ar internetu. “Mēs atjaunojām mūsu reklāmu sistēmu, un tā sasaistās ar lietotāja kontroles iespējām, lai viss atbilstu tam, kā cilvēki mūsdienās izmanto Google: caur vairākām un dažādām ierīcēm.”

Neesi vienaldzīgs un padalies ar šo ziņu ar saviem radiem un paziņām, lai arī viņi novērstu šādas darbības savās ierīcēs!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda