Sākums Programmatūra “Google” tevi izseko! Uzzini, kā to atslēgt

“Google” tevi izseko! Uzzini, kā to atslēgt

2 minūtes lasīšanai

Atceries, kad Google noklusējuma iestatījumi bija domāti, lai maksimāli sargātu tavu privātumu? Diemžēl tā nav taisnība. Interneta lielākā kompānija tagad mierīgi var pārvietot un mainīt privātuma iestatījumus, tāpēc tagad tu gribēsi uzmanīties, kad veidosi jaunus kontus.

Kā skaidro ProPublica”, Google ir mainījis noklusējuma iestatījumus visiem jaunajiem kontiem. Ja kādreiz tev pašam bija jāpieslēdz šī opcija, lai saņemtu īpašas, personalizētas un uz izsekošanu balstītas reklāmas, tad jaunajiem kontiem šī iespēja tiek automātiski ieslēgta jau no paša sākuma.

Google reklāmu iestatījumu lapā tu vari noteikt, vai atļaut Google rādīt reklāmas, pamatojoties uz tavām interesēm un darbību vēsturi, kas saistītas ar tavu profilu. Faktiski ir divas reklāmu uzstādījumu lapas, kurām apakšā ir speciāli linki. “Kontrolēt reģistrētās reklāmas” – šī opcija strādā tad, kad tu izmanto pārlūku vai ierīci, kas pierakstīta tavam Google kontam. “Nereģistrēto reklāmu kontrole” – šo opciju izmanto, lai redzētu reklāmas tad, kad neesi pierakstījies savā Google kontā.

Tu arī vari apmeklēt Google lapu “Mana aktivitāte”, lai redzētu, kādus ierakstus Google ir veicis internetā tavas darbības rezultātā, tai skaitā pārbaudīt, kuras ierīces tu esi lietojis, ko tu esi meklējis YouTube, kā arī pārbaudīt visu savu tīmekļa un lietotņu darbību pagātni.

Lai arī lietotāji var atteikties no šīm reklāmām un izsekošanas, fakts, ka privātums vairs nav raksturīgs Google noklusējuma uzstādījumiem, ir liela problēma, skaidro “ProPublica”. Laikā, kad digitālā pasaule aizvien vairāk kļūst Facebook kontrolēta, privātuma trūkums ir kļuvis par kopīgu īpašību daudzām lietotnēm.

Google pārstāvis pastāstīja, ka uzņēmums vienkārši reaģē uz izmaiņām, kuras novērojamas patērētāju mijiedarbībā ar internetu. “Mēs atjaunojām mūsu reklāmu sistēmu, un tā sasaistās ar lietotāja kontroles iespējām, lai viss atbilstu tam, kā cilvēki mūsdienās izmanto Google: caur vairākām un dažādām ierīcēm.”

Neesi vienaldzīgs un padalies ar šo ziņu ar saviem radiem un paziņām, lai arī viņi novērstu šādas darbības savās ierīcēs!

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…