12. marts, 2014

Gemius publicē datus par interneta lietotāju auditoriju mobilajā vidē

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju Gemius pirmo reizi Latvijā publicējis datus par interneta lietotāju auditoriju mobilajā vidē. Noskaidrots, ka mobilo ierīču lietotāju vidū vislielāko auditoriju izdevies sasniegt ziņu portālam Delfi, kam seko ziņu portāls Tvnet un sociālais tīkls Draugiem.

Kā liecina gemiusAudience pētījuma dati par to interneta lietotāju paradumiem, kas interneta pārlūkošanai izmantojuši mobilās ierīces, populārākais ir ziņu portāls Delfi, ko janvārī apmeklējuši 286 000 interneta lietotāji. Otrajā vietā ierindojies ziņu portāls Tvnet ar 214 000 lietotāju lielu auditoriju, bet trešie- sociālais tīkls ar 195 000 apmeklētājiem. Minētajos datos atspoguļotais auditorijas lielums sevī ietver gan datus par tiem lietotājiem, kas janvārī apmeklējuši minēto mediju tradicionālās interneta vietnes, gan arī šo mediju īpaši mobilajai videi pielāgotās mobilās versijas, ņemot vērā auditorijas pārklāšanos abās vidēs.

Analizējot datus par auditorijas lielumu katrā no vidēm atsevišķi, atklājas, ka auditorijas ziņā bagātākā mobilā versija ir ziņu portāla Tvnet mobilā lapa m.tvnet.lv, ko janvārī apmeklējuši 198 000 interneta lietotāji. Ziņu portāla Delfi mobilā versija ir ierindojusies otrajā vietā ar 194 000 apmeklētāju lielu auditoriju, bet trešā populārākā mobilā lapa Latvijā ir sociālā tīkla mobilā versija m.draugiem.lv – to janvārī apmeklēja 79 000 interneta lietotāji.

Savukārt no mobilajām ierīcēm aplūkotās tradicionālās interneta lapas ir Tvnet tradicionālā interneta vietne www.tvnet.lv, ko no mobilajām ierīcēm apmeklējuši 213 000 interneta lietotāji, tai seko sociālā tīkla tradicionālā interneta lapa www.draugiem.lv ar 176 000 apmeklētājiem, bet trešā populārākā interneta vietne mobilo ierīču lietotāju vidū ir www.inbox.lv – to janvārī apmeklējuši 173 000 lietotāji.

„Šī ir pirmā reize, kad Latvijā tiek publicēti dati par auditoriju, kas internetu apmeklējuši, izmantojot mobilās ierīces. Latvijas interneta reklāmas tirgus dalībnieki var būt īpaši gandarīti – šādus datus šobrīd sniedzam vēl tikai Dānijas tirgū, bet dažādās pētījuma ieviešanas procesa stadijās ir Lietuva, Čehija, Slovākija, Ungārija un Turcija. Mobilā interneta plūsma turpina augt, līdz ar to jaunie gemiusAudience dati palīdzēs optimālāk plānot un pielāgot reklāmas kampaņu risinājumus attiecīgajai videi, kā arī uzlabos interneta reklāmas konkurētspēju kopējā reklāmas tirgū. Tāpat ieguvēji ir arī interneta mediji, kas jau laicīgi var sākt optimizēt savu noliktavu, pielāgojot to attiecīgās vides prasībām,” gemiusAudience pētījumā ieviestos uzlabojumus komentē Gemius Latvia vadītāja Linda Egle.

Mobilā interneta plūsma pēdējā gada laikā ir strauji augusi. Ja vēl pērnā gada sākumā tā veidoja 4,80% no kopējās interneta plūsmas, tad jau 2014. gada janvārī sasniedza 8,13% un turpina augt.

Jau ziņots, ka sākot ar šī gada janvāri, Gemius uzsāka gemiusAudience pētījuma pāreju uz datu atspoguļošanu pēc platformu principa. Tā ietvaros reklāmas nozares dalībniekiem tiek piegādāti dati par interneta lietotāju auditoriju, segmentējot to pēc ierīcēm, kuras tiek izmantotas interneta pārlūkošanai. Iepriekš jau tika publicēts no datoriem apmeklētāko interneta lapu Top 25 un tas ir apskatāms šeit.

Statistika veidota, balstoties uz tiem interneta lietotājiem, kas interneta pārlūkošanai izmantojuši mobilās ierīces (tālruņus, viedtālruņus, planšetdatorus) un ir vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas janvārī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience  tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas sniedz datus par auditorijas lielumu interneta vietnēs, nevis sīkdatņu (cookies) vai IP adrešu skaitu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for JoePineapplecoconut .
JoePineapplecoconut . - 12. marts, 2014 Atbildēt

Kur tad paliek caur aplikācijām apmeklētās vietnes, piemēram, twitter un tas pats draugiem.lv?

Avatar for Kārlis K.
Kārlis K. - 12. marts, 2014 Atbildēt

būtu jau labāk apvienojuši to savu statistiku ar Google Analytics savākto statistiku

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda