20. jūlijs, 2016

IBM Watson Health sola revolūciju medicīnas nozarē

Vairāk nekā 15 pasaulē vadošie zinātnes un medicīnas centri, veselības aprūpes sistēmas un radioloģijas pakalpojumu un tehnoloģiju sniedzēji apvienos spēkus un zināšanas unikālā medicīnas iniciatīvā IBM Watson Health. 
Kopējās sadarbības rezultātā ikviens ārsts ikdienā varēs izmantot kopējos izziņas datus, lai ātrāk un efektīvāk varētu izstrādāt ārstēšanas procesa pamata principus ar vēzi sirgstošo, redzes un plaušu, kā arī citu smagu slimību ārstēšanai. Tas ne tikai atvieglos, bet arī paātrinās šo procesu.
Projekta pirmais solis ir mākslīgā intelekta Watson, kas tehnoloģiski šobrīd ir augstākais sasniegums, apmācīšana, lai tas varētu identificēt pacientu tam piemērotā medicīnas aprūpes vidē. Plānveidīgi apkopoti dati, izmantojot pasaules pieredzi, un to plaša pieejamība uzlabos ārstniecības metožu efektivitāti, optimizēs ārstu noslodzi un samazinās izmaksas.
Revolucija_veselibas_nozare_01
“Kardiovaskulārās slimības ir viens no aktuālākajām smago saslimšanu veidiem, kā arī viens no nāves cēloņiem attīstītajās valstīs. No tām bieži cieš relatīvi jauni cilvēki, kas ir liels zaudējums sabiedrībai. Daudzos gadījumos šīs saslimšanās var veiksmīgi ārstēt. Tehnoloģija, kas palīdzēs ātrāku slimību diagnostiku un ārstēšanu, uzlabos veselības aprūpi un samazinās tās izmaksas.” Par Watson revolūciju komentē viens no vadošajiem kardiologiem ASV un Ričmondas McGuire medicīnas centra vadītājs Gundars Katlaps.
Komandā ir apvienojušies nozares eksperti no visas pasaules un Watson Health kognitīvo datu speciālisti, lai Watson datora sistēmas darbību padarītu nevainojamu. Tiek uzkrāta no slimnīcām un pacientu reģistriem, apkopojot miljoniem datu. Šī procesa rezultātā Watson mācās apstrādāt un interpretēt datus ārstu vajadzībām.
Piemēram, tas varēs pastāvīgi sekot līdzi pacienta sirds darbībai un dot signālus par izmaiņām. palīdzēs ārstiem apzināt pacientus ar augstāku riska pakāpi, tādējādi jau laicīgi pievēršot uzmanību iespējamai problēmai un uzsākt ārstēšanas procesu.
Īpaša uzmanība tiks pievērsta arī redzes veselības jautājumiem. Plānots izstrādāt īpašu programmu, kas būs liels atbalsts oftamologiem un optimetristiem. Starptautiskā iniciatīva piedāvās tiešsaistes rīku, kurš aktīvi sekos līdzi acu veselībai pacientiem ar augstu riska pakāpi, tādējādi ļaujot redzes slimības novērot jau agrīnā stadijā.
Drīzumā Milānā IBM atklās pirmo Watson Health Eiropas izpētes centru. Tajā, sadarbojoties ar Itālijas valdību, tiks izveidots starptautiskais centrs, kurā veicinās genomikas attīstību, vērsīs uzmanību uz sabiedrības izpratnes veidošanu par novecošanu un uzturu, kā arī tiks nodrošināta liela datu apjoma apstrāde.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda