1. augusts, 2019

Iespējams, labākais datu drošības risinājums savā cenu kategorijā – Safetica

Websafetica productivity

No vēstures varam mācīties, ka jau izsenis cilvēkus ļoti interesē sveši noslēpumi. Nav nekā inreresantāka, vai ne? Mūsdienās, kad ir līdzvērtīga naudai, it sevišķi. Jebkura uzņēmuma iekšējā informācija ir nenovērtējama. Jau daudzus gadus strādāju ar dažādiem drošības risinājumiem un līmeņiem. Esmu strādājis uzņēmumos, kur informācijas ir absolūti nesvarīga. Esmu strādājis uzņēmumos, kur tiek veidota speciāla izolēta vide ar dažādiem risinājumiem, kā neļaut informācijai noplūst internetā, epastos, dažādos datu nesējos. Šī gada pavasarī pieņēmu ļoti lielu izaicinājumu. Izveidot korporatīvu datortīklu tikai un vienīgi izmantojot mākoņtehnoloģijas, bez fiziska perimetra, kas daudz palīdzētu datu drošības jautājumos

. Esmu strādājis ar Lumension,Mcafee risinājumiem, kas labi veic savu darbu – neļauj datiem noplūst caur usb/optiskajiem datu nesējiem. Uzdodam paši sev jautājumu, vai ar to pietiek? Daudz maz manuālu risinājumu mēs varam atrast internetā, kā uzlikt operētājsistēmai caur reģistriem. Piekritīsiet, ka akmenslaikmets? Bet nu ar šo uzdevumu mēs būtu tikuši galā. Parastie lietotāji nevar vairs ierakstīt neko usb datu nesējos. Esam mierīgi? Nē. Šādi mēs nevaram nekādīgi ierobežot lietotāju darbības internetā. Te atkal ir plašs rīku . Varam pētīt DNS risinājumus ( OpenDNS, SafeDNS ), kam ir dažādi trūkumi un galvenais no tiem ir automātisko kategoriju trūkums. Mūsu pašu programētājs Kārlis Blūmentāls ir radījis risinājumu šai vajadzībai, kas gan vairāk noderētu mājas vajadzībām – Surfblocker. Par mājas lietotājiem, šķiet ir padomājis gandrīz jebkurš izstrādātājs. Bet kā ir ar korporatīvo segmentu. Pie tam tik specifiskos apstākļos, kur klasiskās vērtības vairs nav izmantojamas. Pēc vairākiem mēģinājumiem un produktu pētīšanas pavisam netīšām uzdūros uz drošības risinājumu Eset pārstāvniecības Latvijā reklamēto webināru par DLP ( angliski data loss protection ) risinājumu. Un šajā webinārā es ieraudzīju meklēto – Safetica. Šis produkts nodrošina visu iepriekš minēto, un vēl vairāk. Tātad, varam bloķēt dažādas iekārtas dažādiem lietotājiem. Printerus, fleškas, bluetooth. Bet par visu pēc kārtas

nodrošina plašu funkcionalitāti. Tas, ne tikai nodrošina datu drošību, bet jau preventīvi analizē uzņēmuma darbinieku uzvedību. Mēs varam analizēt, cik daudz laika darbinieki pavada strādājot, cik daudz sērfojot internetā. Pat varam analizēt interneta mājaslapu kategorijas un tendences, vai kāds ļoti neinteresējas par sportu, nemeklē darbavietu jaunu.

Varam analizēt elektrības patēriņu, vai datori netiek atstāti ieslēgti naktīs, brīvdienās, atvaļinājumos. Vai kāds darbinieks ļoti daudz nav sācis drukāt. Principā gandrīz visu, kas notiek uz darbinieka datora. Pats labākais ir tas, ka šo pakalpojumu var izmantot caur atvērtu internetu. Nekādi perimetri, virtuāli privātie tīkli. Darbinieks paliek uzņēmuma IT redzeslaukā jebkurā pasaules malā, kur ir pieejams internets. Arī cena par šo produktu nav nemaz tik biedējoša.

Webināra ieraksts apskatāms šeit

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.