Izvēlieties pareizo monitoru, lai varētu pie tā pavadīt vairāk laika

Mūsdienās pieejamo monitoru daudzveidība nozīmē, ka praktiski jebkurš var atrast sev vajadzīgo. Tomēr daži no mums pavada pie ekrāna vairāk laika kā parasti. Grafiskie dizaineri, programmētāji, finanšu eksperti, biroja darbinieki: lai kas arī jums nebūtu jāpaveic, daži parametri to spēj ievērojami atvieglot. MMD, Philips monitoru zīmola licences partneris, ir izklāstījis, kam jāpievērš uzmanība, lai nepārpūlētu savu miesu un garu.

 • Muguras un kakla sāpes. Lai izvairītos no sūdzībām par fiziskām sāpēm un padarītu pie ekrāna pavadīto laiku komfortablāku, izvēloties monitoru, pievērsiet īpašu uzmanību ergonomiskajām funkcijām, kas palīdz saglabāt pareizu pozu.
  • Regulējama augstuma statīvs ir labs sākums. Mazāks monitora augstums attiecībā galdu uzlabo lasīšanas ērtumu, un statīvs ļauj pielāgot monitoru jūsu skata līnijai.
  • Philips SmartErgoBase piedāvā vēl vairāk iespēju: Tā augstuma, grozīšanas, sagāzuma un pagriešanas leņķa regulēšana ļauj novietot monitoru maksimāli ērtā pozīcijā, kas atvieglo ilgas darba dienas fizisko slodzi. Tas pat ļauj nolaist monitorus gandrīz galda līmenī. Patīkams papildu bonuss: tas samazina vadu haosu, kā rezultātā tiek iegūta kārtīga, profesionāla darb vide. 
 • Sagurušas acis. Kurš gan nav izjutis acu nogurumu pēc ilgstošas skatīšanās monitorā? Tādēļ nākamais solis ideālas darba vides
  sasniegšanā ir samazināt slikta apgaismojuma un potenciāli kaitīgās īsviļņu zilās gaismas nogurdinošo iedarbību.

  • Īsviļņu zilā gaisma laika gaitā var izraisīt redzes bojājumus. Philips SoftBlue tehnoloģija palīdz apturēt zilo gaismu jau pašā avotā, mainot aparatūru un saglabājot oriģinālās krāsas. Šī tehnoloģija atšķiras no filtru metodēm, kas bloķē ekrānus ar stiklu, iekrāsojot visas krāsas dzeltenīgas. Labākajā gadījumā tas mazina skatīšanās baudu; sliktākajā gadījumā tas padara attēlu nederīgu. Vēl viens veids, kā samazināt īsviļņu zilo gaismu, ir LowBlue Mode, kas ir vieda programmatūras tehnoloģija.
  • Flicker-free tehnoloģija regulē spilgtumu un samazina mirgošanu, lai skatīšanās būtu ērtāka. Tā kā displeju spilgtumu kontrolē ar LED fona gaismojumu, daži lietotāji pamana ekrānā mirgošanu, kas ātri vien izraisa acu nogurumu. Flicker-free tehnoloģija izmanto jaunu spilgtuma regulēšanas risinājumu, sniedzot augstāku vizuālo komfortu. Vēl viena funkcija, kas īpaši atvieglo lasīšanai, ir EasyRead režīms, kas nodrošina lasīšanas sajūtu līdzīgu tai, kāda ir no papīra. 
 • Vadu haoss. Pārāk daudz vadu un nepietiekams portu daudzums, kur tos visus pieslēgt, ir labi zināms traucēklis cilvēkiem, kas
  strādā pie datora. Šīs īpašības var palīdzēt:

  • USB-C ir īpaši piemērots ultrabook tipa ierīcēm. Tas pārvērš monitoru par kopu, kas ļauj maksimāli racionāli izmantot ierobežoto savienojamību un elastīgās darba vietas. USB-C dāvā piekļuvi monitoram pieslēgtajām perifērijas ierīcēm, un tam ir nepieciešams tikai viens SuperSpeed USB kabelis, lai pārvadītu video un signālus, kā arī pieslēgtos internetam un intranetam.
  • Vairākmonitoru konfigurācijas palielina ražību un atvieglo paralēlu darbu veikšanu. Monitori, kurus var saslēgt Daisy Chain režīmā, atvieglo sistēmas konfigurēšanu. Šajā konfigurācijā vairāki displeji tiek savienoti, izmantojot tikai vienu DisplayPort kabeli — katrs ar blakus esošo.
 • Nedrošas vebkameras. Vebkameras ir ātrs, vienkāršs veids, kā uzturēt kontaktu ar kolēģiem un partneriem visā pasaulē. Bet tās rada arī riskus: Katra vebkamera ir logs uz jūsu uzņēmumu. Ja tai piekļūst hakeri, to var izmantot neatļautai piekļuvei. Izlecošās vebkameras piedāvā visas tās pašas ērtības ar nesalīdzināmi zemākiem riskiem: Vebkamera izlec, kad tas ir nepieciešams apspriedēm, un atkal nolaižas, kad to vairs neizmanto.
 • Ekoloģiskā ietekme. Aizvien vairāk cilvēku cenšas ņemt vērā ekoloģisko ietekmi, pērkot jaunu tehniku. Izvēloties monitoru ar videi draudzīgām tehnoloģijām, tiek samazināti CO2 izmeši un cita veida kaitējums videi.
  • PowerSensor (barošanas sensors) samazina enerģijas patēriņu pat līdz 80%, tas palīdz samazināt CO2 izmešus, konstatējot, vai jūs atrodaties monitora priekšā vai nē.
  • Dzīvsudrabs ir viena no indīgākajām dabiskajām vielām, kas ietekmē cilvēkus un dzīvniekus. Izvēlieties dzīvsudrabu nesaturošus displejus, kā Philips LED monitori, lai samazinātu savu ierīču radīto kaitējumu videi.

Šie monitoru rādītāji ir izšķirīgi, lai maksimāli uzlabotu situāciju, ja pie ekrāna jāpavada ilgs laiks. Tiem jums palīdzēs saglabāt komfortu, aktivitāti un ražību — neatkarīgi no tā, cik daudz laika jūsu darbs aizņems.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda