Sākums Programmatūra Latvijā reģistrēti vairāki simti „mīlestības” domēna vārdu

Latvijā reģistrēti vairāki simti „mīlestības” domēna vārdu

3 minūtes lasīšanai

Tuvojoties Valentīna dienai jeb „mīlestības svētkiem”, kas pasaulē ik gadu tiek atzīmēti 14. februārī, katrs, kurš vien tos atzīst un svin, gatavojas šiem svētkiem savādāk. Vieni raksta apsveikuma kartiņas un vēstules, citi iepērk sirds formas šokolādes un citas , ar ko iepriecināt savus mīļotos. Tomēr ir viens apsveikuma veids, kas ir gana oriģināls, lai izceltos pārējo sveicēju ū, taču nav vēl tik populārs Latvijā, lai tā potenciāls būtu jau izsmelts.
Runa ir par domēna vārdu pirkšanu un dāvināšanu saviem mīļotajiem.
Ko Jūs teiktu par mīlestības apliecinājumu, kas ietērpts radošā „.lv” domēna vārdā? Virtuāls albums, bildinājums, kāzu ielūgums vai romantiska atzīšanās mīlestībā ar personalizētu (piemēram, „mīlutevi.lv”) domēna vārdu.
Latvijas augstākā līmeņa domēna „.lv” uzturētājs NIC ir apkopojis datus, kas rāda, ka Latvijā reģistrēti vairāk nekā 300 domēna vārdi, kuru nosaukumi tā vai savādāk saistīti ar mīlestības tēmu. Starp piemēriem var minēt tādus vienkāršus domēna vārdus kā „milu.lv”, „milulim.lv”, „miluma.lv”, „valentine.lv”, „valentindiena.lv” vai vienkārši „love.lv”. Tāpat ir reģistrēti arī sarežģītāki nosaukumi, kas atvasināti no iepriekšminētajiem vārdiem. Piemēram, „milusavumiluli.lv”, „milutevi.lv”, „valentindienasdavanas.lv”, „loveyourlook.lv” vai pat „sirdslietudarbnica.lv” un „sirdslietuagentura.lv. Šī lieliskā tendence parāda, ka mīlestības tēma ir aktuāla ne tikai sadzīvē un attiecībās, bet arī mājaslapu veidošanas un informācijas tehnoloģiju vidē.
Pasaulē tas nav nekas neparasts. Šim nolūkam ir pat speciāli izveidoti jaunie augstākā līmeņa domēni (gTLD), piemēram, „.love” un „.wedding”. Piesakot domēna vārdus Latvijas reģistrā, liela priekšrocība ir tā, ka iespējams tos reģistrēt ar visām garuma un mīkstinājuma zīmēm. Piemēram, pašlaik jau reģistrēti tādi domēna vārdi kā „mīlestība.lv”, „mīlestībaseņģelis.lv” un „mīlestībassvētki.lv”.
Lai nu kā arī būtu, nevajag iegrožot savu iztēli ar ierastajiem „love”, „mīlestība”, „valentine” vai „sirds”, bet gan raudzīties plašāk. Turklāt darīt to kontekstā ar apsveikuma formu un saturu.
Iedomājieties, ka jūsu mīļoto sauc Dace, bet jūs tieši Valentīna dienā nosūtāt viņai apsveikumu no e-pasta adreses „[email protected]”. Tas varētu būt lielisks pārsteigums un reizē arī intriga. Nemaz nerunājot par to, ka apsveikumu no šādas e-pasta adreses var rakstīt ne tikai Dacei, kurai jau esat atzinies mīlestībā, bet arī tai Dacei, ar kuru vēl tikai vēlaties iepazīties tuvāk, bet kaut kāda iemesla dēļ esat pakautrējaties viņai to pateikt. „Tad kāpēc gan svētkos neizmēģināt savu laimi šādā oriģinālā veidā?” par minēto piemēru ar smaidu saka „.lv” mārketinga projektu vadītāja Dana Ludviga, uzverot, ka viss ir atkarīgs no izdomas un asprātības, jo vārdu iespējas Latvijas domēnā vēl ne tuvu nav izsmeltas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…