Sākums arhivs Par tīkla spriegumu

Par tīkla spriegumu

3 minūtes lasīšanai
XF2000ES

Par nožēlu daudziem kvalitatīvas skaņas un attēla cienītājiem, daudzas ierīces ne tikai patērē strāvu, bet arī ienes kopējā tīklā dažnedažādus traucējumus , kuri spēj ielavīties audio-video aparatūras signāla traktos. Ne velti audio entuziastu vidē pastāv viedoklis, ka vēlos vakaros, naktīs vai svētdienās var iegūt tīrāku, dzidrāku skanējumu un attēlu. Izskaidrojums ir vienkāršs- tīklam pieslēgts mazāks daudzums traucējumus radošo ierīču. Vēl viens nopietns traucējumu rašanās iemesls ir nekvalitatīvi tīkla spraudņi un tīkla ligzdas, kuras nereti izgatavotas no visai apšaubāmas kvalitātes materiāliem. Tikla ligzdas kontakti bieži vien tiek izgatavoti no pārāk mīksta metāla, līdz art nenodrošinot labu spraudņa kontakta saskarsmi, kaKopš elektrības ienākšanas mūsu dzīve ir pagājis ilgs laiks un pie tīkla, bez parastajām kvēlspuldzēm, kā tas bija pašā pirmsākumā, ir pieslēgušie daudz un dažādi strāvas patērētāji.s savukārt rada papildus trokšņus, parazītiskas ģenerācijas, kas kopumā degradē visu skaņas traktu. Attēla labajā oscilogrammā redzami trokšņi tīkla spriegumā, kuru Furutech speciālisti veikuši pētot parastas tīkla kontaktligzdas ietekmi uz skaņas traktu. Jo sevišķi, šis faktors var izpausties izmantojot akustiskās sistēmas ar labu basu pie augstākiem skaņas līmeņiem vai aktīvo subvūferi. Furutech speciālist piedāvā savu patentētu risinājumu- „Axial locking system”, kas ļauj samazināt trokšņu, parazītisko ģenerāciju līmeni līdz pat 10 reizēm. Attēla kreisajā oscilogrammā tas ir skaidri saredzams. Mērījumi veikti pie sekojošiem apstākļiem:
Test Methodology:
Room Temp. 16°C • Humidity: 35%
• E-TP609 is placed on its side with the top plate perpendicular to the test apparatus
• The striking instrument hits the duplex from 0.20 meters
• – Yields 0.0731m • velocity =1.2ms
• Measurement Apparatus: FFT analyzer
• Measurement Frequency: 10kHz range
• Sampling Range Frequency: 5600Hz
• Measurement time intervals 0.0390625ms
• Block size: 1024
• Length of measure data ~ 40ms
Furutech strāvas filtros un sadalītājos tīkla sprieguma ligzdas tiek stingri savienotas ar velmēta alumīnija korpusu vertikālās ass virzienā pielietojot speciālu skrūvi. Kontaktu spailes tiek ievietotas speciālā 3M ,vibrācijas slāpējoša polimēra korpusā. Filtra pamatnē tiek novietota speciāla 3M Formulas GC-303 plāksne, kura absorbē iespējamos elektromagnētiskos traucējumus filtra iekšpusē. Vadu pievienošanas spailēs pielietotas patentētas fiksācijas metodes, kuras nodrošina kvalitatīvu strāvas vadu un zemējuma pievienošanu kontaktu spailēm, kuras izgatavotas no kvalitatīva, pēc Alfa tehnoloģijas demagnetizēta, misiņa, kurš pārklāts ar 24K zeltījumu. Pat šo, it kā vienkāršo, risinājumu pielietojums Furutech izpildījumā, nodrošina sistēmas stabilu elektroapgādi un uzlabo kopējo skaņas ainu. Jāpiebilst, ka attiecībā uz jaudas pastiprinātāju pieslēgšanu pie filtriem, pastāv viedoklis, ka tie ietekmē skaņas dinamiku. Lai gan Nordost /Isotek tīkla sprieguma stabilizators (power conditioner) Thor spēj nodrošināt jebkuras sistēmas prasības pret tīkla kvalitāti, tā augstā cena, ap 3500 USD , nesekmē tā plašu pielietojumu kvalitatīvas skaņas cienītāju sistēmās.

Nākas meklēt vienkāršākus un lētākus risinājumus. Piemēram Furutech E-TP80E tīkla filtrs-sadalītājs piedāvā atsevišķas ligzdas pastiprinātāja pieslēgšanai, kuras nav pievienotas iebūvētajam filtram, savukārt digitālo skaņas avotu un ierīču pieslēgšanai paredzētas ligzdas , kuras pieslēgtas filtru sistēmai. Sakārtojot instalāciju no sadales līdz kvalitatīvai sienas kontaktligzdai un pielietojot kvalitatīvus tīkla vadus , ar šā filtra palīdzību var iegūt būtisku skanējuma uzlabojumu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In arhivs
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…