14. septembris, 2016

Šīs profesijas vēl neeksistē, bet nākotnē būs pieprasītas

Liitlebits” priekšsēdētājs uzskata, ka mūsdienu ir pilna ar dīvainām profesijām. Viņaprāt, 65% no pieprasītām un populārām profesijām parādīsies tikai ap 2030. gadu. Tā kā arī pašreizējiem studentiem joprojām ir jāmācās jaunas iemaņas, lai tiktu līdzi laikam un jaunajām tehnoloģijām.

Lūk, dažas no profesijām, kas draud uzspridzināt darba tirgu 2030. gadā!

Robots – veterinārārsts

Robeža starp bioloģiju un tehnoloģijām lēnām pazūd. Neesi pārsteigts, ja pēc 15 gadiem tu vedīsi savu dzīvnieku pie cilvēka, kas vairāk saprot inženierzinātni nekā medicīnu. Ja runa iet par robotiem – veterinārārstiem, tad viņi spēs palīdzēt ar protēzēm.

Spēļu programmētājs

Turpmākajos gados datorspēles vēl vairāk tiks vērstas uz to, lai ļautu personai mazināt stresu un atpūsties. Daudzas spēles un to radītāji palīdzēs tev uzturēt arī veselīgu dzīvesveidu. Tā nav nejaušība, ka “Pokemon Go” kļuva par tik populāru spēli, kas liek visiem slinkajiem piecelties no dīvāna un nomest liekās kalorijas, staigājot apkārt un meklējot Pokemonus. Tā kā studentiem, kuri vēlas strādāt šajā jomā, bez spēles dizaina, programmēšanas un datorzinātnēm nāksies mācīties arī empātiju un dažādu problēmu risināšanas iemaņas.

Virtuālās realitātes speciālists

Šis jaunais “Microsoft” parāda, ka iespēja būt divās vietās vienlaicīgi būs diezgan reāla. Jaunā ir balstīta uz labi zināmo hologrammu. Viens no jaunās profesijas uzdevumiem būšot radīt cilvēka reālās klātbūtnes sajūtu kādā konkrētā vietā un laikā.

Klimata inženieris

Zinātnieki jau sen bez zināma optimisma meklē globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu problēmas un cēloņus. Tomēr tehnoloģijas mums var palīdzēt pārvaldīt šīs izmaiņas un gūt kopēju labumu. Tādējādi tehnoloģiskie jauninājumi var mums ļaut ievērojami mazināt globālās sasilšanas ietekmi. Bet tie, protams, ir tikai pieņēmumi.

Orgānu audzēšanas speciālists

Mākslīgi audzēti orgāni ļauj ārstiem negaidīt īsto donoru, kas bieži vien liek zaudēt dārgo laiku. Kopumā studentiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība pētījumiem par tehnoloģiju jauninājumiem un tehnoloģiju zinātni.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda