Sākums IT sasniegumi, bizness Trīs perspektīvākie Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā

Trīs perspektīvākie Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā

3 minūtes lasīšanai

Latvijas finālā piedalīsies deviņas komandas, kas izstrādājušas savas idejas tīro tehnoloģiju jomā. Ideju vidū ir gan apkures katls, kurā siltumenerģiju iegūst ar biomasas atlikumu kompostēšanas palīdzību, gan automatizēts drons lauksaimniecības platību apsekošanai un mēslošanai, gan augstas lietderības ģenerators, kas siltumu pārvērš elektroenerģijā. Trīs perspektīvāko ideju komandas oktobrī dosies uz Eiropas finālu Tallinā. Franss Nauta, ClimateLaunchpad dibinātājs uzsver: “Inovatīvām uzņēmējdarbības idejām ir liels potenciāls cīņā pret klimata izmaiņām. Šis konkurss palīdz apkopot labākās no tām un saved kopā uzņēmējus, pētniekus un organizācijas no visas Eiropas šo problēmjautājumu risināšanā. Kopā mēs varam progresīvas idejas pārvērst biznesa veiksmes stāstos, kas sniedz risinājumus sabiedrībai kopumā!”
Latvijas ClimateLaunchpad  finālu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā (ZMP), kura darbības viens no pamatprincipiem ir ilgtspēja, tostarp rūpes par tīru vidi un gudru resursu izmantošanu. Ziemeļvalstu sadarbība klimata pārmaiņu risinājumu un inovāciju jomā ir nozīmīga, un šajā reģionālajā sadarbībā aizvien vairāk tiek iesaistītas arī Baltijas valstis. Jans Vidbergs, Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā vadītājs, uzsver: “Ziemeļvalstu inovāciju kapacitāte rodama reģionālajā sadarbībā. Klimata pārmaiņu risinājumi viennozīmīgi ir tādi risinājumi, kas balstīti sadarbībā, problēmu kopējā izpratnē un zināšanu apmaiņā.  Ciešāka Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbība noteikti sniegtu ieguvumus, tāpēc aktīvāka zinātnieku, uzņēmēju un politikas plānotāju iesaiste klimata jautājumu risināšanā ir nozīmīga mūsu reģiona kopējai attīstībai”.
Uzņēmumi “PricewaterhouseCoopers”, “BDO Latvia”, “Reihmanis&Partneri” un “Exigen Services Latvia” piedāvās uzvarētājiem konsultācijas finanšu plānošanā, produktu attīstībā un juridiskajos jautājumos.
ClimateLaunchpad ir lielākais tīro tehnoloģiju biznesa ideju konkurss Eiropā, kura mērķis ir atbalstīt progresīvas biznesa idejas, palīdzot tām attīstīties par ilgtspējīgiem uzņēmumiem pasaules mērogā. Dalība ClimateLaunchpad Eiropas finālā ir ne tikai iespēja gūt plašu Eiropas mēroga publicitāti idejas tālākai attīstībai un investīciju piesaistei, bet arī cīņa par naudas balvām biznesa idejas uzsākšanai, produkta izstrādes finansēšanai, tā komercializācijas paātrināšanai un pieejai Climate-KIC Accelerator biznesa skolas programmai. Vairāk par konkursu – http://climatelaunchpad.org .
Zaļo tehnoloģiju inkubators (www.giic.lv) ir Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Norvēģijas industriālās attīstības korporācijas SIVA kopprojekts, kura mērķis ir atbalstīt un veicināt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar inovācijām zaļās ražošanas jomā. Inkubators ir konkursa ClimateLaunchpad organizators un kontaktpunkts Latvijā.
Ziemeļu Ministru padome (www.norden.org) ir starptautiska organizācija, kurā sadarbojas piecu Ziemeļvalstu – Dānijas, Islandes, Norvēģijas Somijas un Zviedrijas – valdības. Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) birojs Latvijā (www.norden.lv) dibināts 1991.gadā, un tā galvenā loma ir veicināt un īstenot Ziemeļvalstu un Latvijas sadarbību. Birojs sadarbojas ar valsts un reģionālajām institūcijām, NVO un Ziemeļvalstu diplomātiskajām pārstāvniecībām kā projektu administrators dažādās jomās, tostarp Ziemeļvalstu un ES projektos un kopīgos  Ziemeļvalstu-Baltijas valstu projektos, un atbild par praktisko darbu un kvalitātes nodrošināšanu.
Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar biznesa idejām, to attīstītāju komandām un viņu nākotnes ambīcijām – intervēt, fotografēt, filmēt.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…