19. aprīlis, 2017

Vai milzu ūdens lāses spēs aizstāt ūdens pudeles?

Kāds start-up uzņēmums Anglijas galvaspilsētā Londonā izveidojis inovāciju, kam tuvākajā nākotnē ir potenciāls aizstāt ūdens pudeles. Tā ir salīdzinoši liela ūdens lāse, kurā glabājas ūdens un kuru var apēst, tādējādi uzņemot nepieciešamo šķidrumu.
Tā nav zinātniskā fantastiska un projekta nosaukums ir Ooho. Ūdeni kapsulā notur želejveidīga membrāna, kas taisīta no augu un jūraszāļu ekstrakta. Tā spējīga dzīvot līdz sešām nedēļām, taču tad lāse izšķīst. Ūdens lāse ir veidota no dabīgām izejvielām, tādēļ cilvēka organismam nenodarīs pilnīgi nekādu kaitējumu.
Inovācijas izgudrotājs Skipping Rocks Lab vēlas likvidēt plastmasas pudeļu izmantošanu sadzīvē, tādējādi mazinot dabas piesārņojumu. Uzņēmums pavēstīja, ka, lai izgatavotu vienu ūdens lāsi, nepieciešamās finanses ir mērojamas divu centu apmērā.
Ir divi veidi, kā šādā veidā padzerties ūdeni. Burbulī var izdurt caurumu un ūdeni no tā izdzert vai arī to vienkārši apēst. Pārkožot, želejveidīgais materiāls izšķīdīs mutē, kas var radīt dīvainas sajūtas. Šāda inovācija būtu izcili piemērota tālo distanču skrējējiem. Padzerties no pudeles, atrodoties kustībā, ir ļoti sarežģīti, bet apēst ūdens burbuli un iegūt to pašu efektu ir krietni vienkāršāk.
Izgudrojumam tika veltīti atzinīgi vārdi Milānas Dizaina nedēļas ietvaros, kur tas saņēma Lexus dizaina apbalvojumu. Jāpiebilst, ka burbuļa veidotāji eksperimenta kārtā tajā ievietojuši arī alkoholiskos dzērienus, vien nosmīkņājot, ka nākotnē varēs ieraudzīt arī Jaegerbomb alkoholisko kapsulu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Psycho Dad
Psycho Dad - 19. aprīlis, 2017 Atbildēt

Un aizrīties ir vēl vienkāršāk ar šādu metodi, īpaši garajās distancēs 😉

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda