19. aprīlis, 2017

Vai milzu ūdens lāses spēs aizstāt ūdens pudeles?

Kāds start-up Anglijas galvaspilsētā Londonā izveidojis inovāciju, kam tuvākajā nākotnē ir potenciāls aizstāt ūdens pudeles. Tā ir salīdzinoši liela ūdens lāse, kurā glabājas ūdens un kuru var apēst, tādējādi uzņemot nepieciešamo šķidrumu.
Tā nav zinātniskā fantastiska un projekta nosaukums ir Ooho. Ūdeni kapsulā notur želejveidīga membrāna, kas taisīta no augu un jūraszāļu ekstrakta. Tā spējīga dzīvot līdz sešām nedēļām, taču tad lāse izšķīst. Ūdens lāse ir veidota no dabīgām izejvielām, tādēļ cilvēka organismam nenodarīs pilnīgi nekādu kaitējumu.
Inovācijas izgudrotājs Skipping Rocks Lab vēlas likvidēt plastmasas pudeļu izmantošanu sadzīvē, tādējādi mazinot dabas piesārņojumu. Uzņēmums pavēstīja, ka, lai izgatavotu vienu ūdens lāsi, nepieciešamās ir mērojamas divu centu apmērā.
Ir divi veidi, kā šādā veidā padzerties ūdeni. Burbulī var izdurt caurumu un ūdeni no tā izdzert vai arī to vienkārši apēst. Pārkožot, želejveidīgais materiāls izšķīdīs mutē, kas var radīt dīvainas sajūtas. Šāda būtu izcili piemērota tālo distanču skrējējiem. Padzerties no pudeles, atrodoties kustībā, ir ļoti sarežģīti, bet apēst ūdens burbuli un iegūt to pašu efektu ir krietni vienkāršāk.
Izgudrojumam tika veltīti atzinīgi vārdi Milānas Dizaina nedēļas ietvaros, kur tas saņēma Lexus dizaina apbalvojumu. Jāpiebilst, ka burbuļa veidotāji eksperimenta kārtā tajā ievietojuši arī alkoholiskos dzērienus, vien nosmīkņājot, ka nākotnē varēs ieraudzīt arī Jaegerbomb alkoholisko kapsulu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Psycho Dad
Psycho Dad - 19. aprīlis, 2017

Un aizrīties ir vēl vienkāršāk ar šādu metodi, īpaši garajās distancēs 😉