Sākums IT sasniegumi, bizness Vai milzu ūdens lāses spēs aizstāt ūdens pudeles?

Vai milzu ūdens lāses spēs aizstāt ūdens pudeles?

1 minūtes lasīšanai

Kāds start-up uzņēmums Anglijas galvaspilsētā Londonā izveidojis inovāciju, kam tuvākajā nākotnē ir potenciāls aizstāt ūdens pudeles. Tā ir salīdzinoši liela ūdens lāse, kurā glabājas ūdens un kuru var apēst, tādējādi uzņemot nepieciešamo šķidrumu.
Tā nav zinātniskā fantastiska un projekta nosaukums ir Ooho. Ūdeni kapsulā notur želejveidīga membrāna, kas taisīta no augu un jūraszāļu ekstrakta. Tā spējīga dzīvot līdz sešām nedēļām, taču tad lāse izšķīst. Ūdens lāse ir veidota no dabīgām izejvielām, tādēļ cilvēka organismam nenodarīs pilnīgi nekādu kaitējumu.
Inovācijas izgudrotājs Skipping Rocks Lab vēlas likvidēt plastmasas pudeļu izmantošanu sadzīvē, tādējādi mazinot dabas piesārņojumu. Uzņēmums pavēstīja, ka, lai izgatavotu vienu ūdens lāsi, nepieciešamās finanses ir mērojamas divu centu apmērā.
Ir divi veidi, kā šādā veidā padzerties ūdeni. Burbulī var izdurt caurumu un ūdeni no tā izdzert vai arī to vienkārši apēst. Pārkožot, želejveidīgais materiāls izšķīdīs mutē, kas var radīt dīvainas sajūtas. Šāda inovācija būtu izcili piemērota tālo distanču skrējējiem. Padzerties no pudeles, atrodoties kustībā, ir ļoti sarežģīti, bet apēst ūdens burbuli un iegūt to pašu efektu ir krietni vienkāršāk.
Izgudrojumam tika veltīti atzinīgi vārdi Milānas Dizaina nedēļas ietvaros, kur tas saņēma Lexus dizaina apbalvojumu. Jāpiebilst, ka burbuļa veidotāji eksperimenta kārtā tajā ievietojuši arī alkoholiskos dzērienus, vien nosmīkņājot, ka nākotnē varēs ieraudzīt arī Jaegerbomb alkoholisko kapsulu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…