Sākums Telekomunikācijas BITE paplašina interneta pārklājumu Jēkabpils un Raunas novados

BITE paplašina interneta pārklājumu Jēkabpils un Raunas novados

2 minūtes lasīšanai

Pieaugot interneta lietotāju skaitam un datu patēriņam, mobilo sakaru operators BITE uzlabo gan interneta pārklājumu, gan ātrumu visā Latvijā. Nupat atklātas jaunas bāzes stacijas Jēkabpils novada Zasā un Raunas novada Drustos, nodrošinot šo mazpilsētu iedzīvotājiem mūsdienīgu mobilo sakaru lietošanas pieredzi.
Uzskats, ka reģionu iedzīvotāji mobilās tehnoloģijas un internetu lieto pasīvi, ir maldīgs, ko apliecina BITES dati – interneta lietotāju skaits un viņu patērētā interneta apjoms strauji pieaug ne vien Rīgā, bet arī Latvijas mazpilsētās. Piemēram, pērn mobilajā telefonā patērētā interneta apjoms BITES tīklā uz vienu lietotāju Raunas novadā ir palielinājies par 168%, bet Jēkabpils novadā – par 105%. Aprēķināts, ka viens interneta lietotājs ik mēnesi iztērē vidēji 3,8GB datu. Šāds interneta apjoms dod iespēju nosūtīt aptuveni 37 000 e-pastus, vairāk nekā 5  milj. ziņu mobilajā aplikācijā “WhatsApp”, gandrīz 40 stundas straumēt mūziku vai 19 stundas internetā skatīties ļoti augstas kvalitātes (HD) video.
“Strauji pieaugošais mobilā interneta lietotāju īpatsvars un datu patēriņš liecina, ka jaudīgs internets jau sen nav modes lieta. Tā ir mūsdienu pasaules iedzīvotāju nepieciešamība. Tāpēc, lai varētu klientiem visā Latvijā nodrošināt kvalitatīvu un pieejamu internetu, BITE ik gadu investē tīkla infrastruktūras attīstībā vairākus desmitus miljonus eiro. Šobrīd aktīvi uzlabojam interneta pārklājumu ārpus Rīgas, lai mūsdienu interneta sniegtās priekšrocības iespējams baudīt dažādos Latvijas nostūros, bet īpaši – novados, kuros interneta lietotāju skaits pieaug visstraujāk. Esam pārliecināti, ka jaudīgais 4G internets ievērojami uzlabos Jēkabpils un Raunas novadu iedzīvotāju mobilo sakaru lietošanas pieredzi,” norāda BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.
Jaunās bāzes stacijas ne tikai paplašina BITES 4G interneta pārklājumu Zasā, Drustos un ceļa posmā Rauna-Jaunpiebalga, bet arī nodrošina lielāku interneta ātrumu un jaudu, ko jau atzinīgi novērtējuši daudzu citu Latvijas mazpilsētu iedzīvotāji, kā arī valsts lielāko autoceļu lietotāji.
Šobrīd visā Latvijā darbojas 549 BITES 4G bāzes stacijas. Kopumā BITES tīkla paplašināšanas projekta ietvaros šogad visā Latvijas teritorijā uzbūvēti jau vairāki desmiti jaunu 4G bāzes staciju. No tām 60 nodrošina ātru, jaudīgu internetu uz valsts stratēģiski nozīmīgākajiem autoceļiem un to tuvākajā apkārtnē.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Telekomunikācijas
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…