2. augusts, 2017

BITE paplašina interneta pārklājumu Jēkabpils un Raunas novados

Pieaugot interneta lietotāju skaitam un datu patēriņam, mobilo sakaru operators uzlabo gan interneta pārklājumu, gan ātrumu visā Latvijā. Nupat atklātas jaunas Jēkabpils novada Zasā un Raunas novada Drustos, nodrošinot šo mazpilsētu iedzīvotājiem mūsdienīgu mobilo sakaru lietošanas pieredzi.
Uzskats, ka reģionu iedzīvotāji mobilās un internetu lieto pasīvi, ir maldīgs, ko apliecina BITES dati – interneta lietotāju skaits un viņu patērētā interneta apjoms strauji pieaug ne vien Rīgā, bet arī Latvijas mazpilsētās. Piemēram, pērn mobilajā telefonā patērētā interneta apjoms BITES tīklā uz vienu lietotāju Raunas novadā ir palielinājies par 168%, bet Jēkabpils novadā – par 105%. Aprēķināts, ka viens interneta lietotājs ik mēnesi iztērē vidēji 3,8GB datu. Šāds interneta apjoms dod iespēju nosūtīt aptuveni 37 000 e-pastus, vairāk nekā 5  milj. ziņu mobilajā aplikācijā “WhatsApp”, gandrīz 40 stundas straumēt mūziku vai 19 stundas internetā skatīties ļoti augstas kvalitātes (HD) video.
“Strauji pieaugošais mobilā interneta lietotāju īpatsvars un datu patēriņš liecina, ka jaudīgs internets jau sen nav modes lieta. Tā ir mūsdienu pasaules iedzīvotāju nepieciešamība. Tāpēc, lai varētu klientiem visā Latvijā nodrošināt kvalitatīvu un pieejamu internetu, ik gadu investē tīkla infrastruktūras attīstībā vairākus desmitus miljonus eiro. Šobrīd aktīvi uzlabojam interneta pārklājumu ārpus Rīgas, lai mūsdienu interneta sniegtās priekšrocības iespējams baudīt dažādos Latvijas nostūros, bet īpaši – novados, kuros interneta lietotāju skaits pieaug visstraujāk. Esam pārliecināti, ka jaudīgais internets ievērojami uzlabos Jēkabpils un Raunas novadu iedzīvotāju mobilo sakaru lietošanas pieredzi,” norāda BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.
Jaunās ne tikai paplašina BITES interneta pārklājumu Zasā, Drustos un ceļa posmā Rauna-Jaunpiebalga, bet arī nodrošina lielāku interneta ātrumu un jaudu, ko jau atzinīgi novērtējuši daudzu citu Latvijas mazpilsētu iedzīvotāji, kā arī valsts lielāko autoceļu lietotāji.
Šobrīd visā Latvijā darbojas 549 BITES bāzes stacijas. Kopumā BITES tīkla paplašināšanas projekta ietvaros šogad visā Latvijas teritorijā uzbūvēti jau vairāki desmiti jaunu 4G bāzes staciju. No tām 60 nodrošina ātru, jaudīgu internetu uz valsts stratēģiski nozīmīgākajiem autoceļiem un to tuvākajā apkārtnē.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda