Vai tiešām Smart TV ir tik gudri?

Ko īsti nozīmē Smart TV?

Katrai lietai ir sava evolūcija, un Smart ir viena no neatņemamām sastāvdaļām televizoru attīstībā. Tas ir tikai laika jautājums, kad visi lietotāji, kuri iegādājas televizorus, lietos Smart TV, ja vien šobrīd to jau nedara. Nav arī brīnums – šie televizori ne tikai padara televizora skatīšanos ērtāku, daudzfunkcionālāku un plašāku video satura izvēles ziņā, bet kļūst arvien organiskāk integrējami jebkuras telpas interjerā. Jā, Smart TV televizori tiešām ir “gudri”, bet labākais veids, kā par to ir pārliecināties – izmēģināt katram pašam.

Kādēļ Smart ir nepieciešams manā mājā?

Tieši tāpat kā viedtālruņi, arī viedtelevizori piedāvā dažādus ar interneta atbalstu izmantojamus servisus, ko parastie televizori piedāvāt nevar. Vienkāršiem vārdiem runājot – Smart apvieno visas mājas izklaides funkcijas vienuviet – internetu, mūzikas klausīšanos, filmas, spēles utt. Šie televizori piedāvā aplikācijas, mediju straumēšanu, sērfošanu internetā, spēlēs un vēl citas satura iespējas, ko ikdienā izmanto ik viens, tikai daudz ērtākā un plašākā klāstā.

Ērti un ātri – vienkārša savienojamība ar citām ierīcēm

Agrāk, atbraucot no ceļojuma, kad vēlējāties bildes parādīt saviem draugiem, jums tās bija jāielādē datorā vai jāsagatavo drukātā veidā. Taču ar Smart variet viegli un ātri savienot telefonu ar televizoru, parādot fotogrāfijas uz lielā ekrāna. Kā arī ir iespējams savienot datoru ar televizoru bezvadu savienojumā, lai vairāki cilvēki ērti skatītos dažādu saturu vienlaicīgi. Un tās ir tikai dažas no daudzām savienojamības iespējām bez vadiem un lieka laika patērēšanas. Tomēr, lai nodrošinātu šādu funkcionalitāti, televizora iegādes laikā jāpievērš uzmanība TV Wi-Fi savienojuma iespējām, kas ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem Smart TV lietošanai. Vēlams, lai televizors atbalstītu arī WiDi un Miracast savienojumus, kas ļaus ērti atrādīt datora vai telefona ekrānu uz televizora.

Labākās Smart platformas

Šobrīd eksistē vairākas Smart platformas, jo katrs ražotājs uzsver savas priekšrocības. Svarīgi, lai televizora saskarsnes izmantošana būtu ērta un pārdomāta, galvenās funkcijas viegli atrodamas un parocīgi izvietotas uz ekrāna. Piemēram, LG ir izvēlējies attīstīt WebOS Smart TV platformu, kas nodrošina plašāku saturu un intuitīvu televizora funkciju kontroli.
Labas platformas raksturiezīme ir tā, ka tā nekad nestāsies ceļā tam, ko lietotājs vēlas darīt. Piemēram, ja skatoties filmu, vēlaties veikt ierakstu vai sameklēt informāciju par kādu aktieri, mūsdienu Smart platformas ļaus veikt šīs darbības, nepārtraucot filmas skatīšanos.

Ērta mobilā aplikācija

Laba Smart pazīme ir ērta mobilā aplikācija, kas spēj ne tikai pārvaldīt Smart TV saskarni un attēlot mobilā telefona saturu, bet arī otrādāk. TV satura vērošana telefonā ir ērta, piemēram, tādos gadījumos, kad nepieciešama nepārtraukta skatīšanās, piemēram – rit sporta spēles pēdējās minūtes, bet pie durvīm zvana ciemiņi, kas jāiet ielaist iekšā. Svarīgi, lai platforma piedāvā gan Android, gan iOS mobilo telefonu aplikācijas.

Plašs klāsts ar aplikācijām

Cik Jūsu viedtālrunī ir aplikācijas? Tāpat kā modernā tālrunī, svarīgi, lai arī SmartTV piedāvātu izmantot populārākās aplikācijas, piemēram, Megogo, YouTube, Netflix, Spotify, Deezer un citas. Izmantojot trešo pušu piedāvāto saturu Jūs varēsiet ērti skatīties filmu, ziņas vai mūziku vispiemērotākajā  laikā. 

Ērta televizora pults

Un protams, viena no svarīgākajām televizora skatīšanās sastāvdaļām ir ērta un intuitīva televīzijas pults, kas klausa katrai lietotāja kustībai. Mūsdienīgas pultis tiek ražotas no kvalitatīvākiem materiāliem un papildinātas ar vairākām papildus pogām, kas ar vienu kustību ļauj parādīt raidījuma papildinformāciju vai ierakstīšanu, kā arī dažādas citas funkcijas, kas padara skatīšanos ērtāku un informatīvāku. Šobrīd viena no ergonomiskākajām TV pultīm ir Magic Remote, kas ļauj lietot televizora saskarsni tā pat kā datora peli.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Viesis
Viesis - 24. aprīlis, 2017

Kamēr smart TV nedarbosies kā pilnvērtīgs dators, no tā jēgas nav un nebūs.

Avatar for Viesis
Viesis - 24. aprīlis, 2017

Kamēr smart TV nedarbosies kā pilnvērtīgs dators, no tā jēgas nav un nebūs.

Avatar for as
as - 8. maijs, 2017

smart TV pēc laika kļūst lietojams tikai kā parasts TV, jo TV platformas netiek atjauninātas un pat tiek atslēgtas, tad nedarbojas ne internets, ne youtube, ne shareings no datora. Bildes tad atkal jārāda caur vadu pieslēgumu, ja tāds vēl ir iespējams. Personīgā pieredze:( Jāiekrīt, ka smart TV OS platforma ir dumāka par telefonu OS

Avatar for as
as - 8. maijs, 2017

smart TV pēc laika kļūst lietojams tikai kā parasts TV, jo TV platformas netiek atjauninātas un pat tiek atslēgtas, tad nedarbojas ne internets, ne youtube, ne shareings no datora. Bildes tad atkal jārāda caur vadu pieslēgumu, ja tāds vēl ir iespējams. Personīgā pieredze:( Jāiekrīt, ka smart TV OS platforma ir dumāka par telefonu OS

lvLatviešu valoda