Vai tiešām Smart TV ir tik gudri?

Ko īsti nozīmē Smart TV?

Katrai lietai ir sava evolūcija, un Smart TV ir viena no neatņemamām sastāvdaļām televizoru attīstībā. Tas ir tikai laika jautājums, kad visi lietotāji, kuri iegādājas televizorus, lietos Smart TV, ja vien šobrīd to jau nedara. Nav arī brīnums – šie televizori ne tikai padara televizora skatīšanos ērtāku, daudzfunkcionālāku un plašāku satura izvēles ziņā, bet kļūst arvien organiskāk integrējami jebkuras telpas interjerā. Jā, Smart TV televizori tiešām ir “gudri”, bet labākais veids, kā par to ir pārliecināties – izmēģināt katram pašam.

Kādēļ Smart TV ir nepieciešams manā mājā?

Tieši tāpat kā viedtālruņi, arī viedtelevizori piedāvā dažādus ar interneta atbalstu izmantojamus servisus, ko parastie televizori piedāvāt nevar. Vienkāršiem vārdiem runājot – Smart TV apvieno visas mājas izklaides funkcijas vienuviet – internetu, mūzikas klausīšanos, filmas, utt. Šie televizori piedāvā aplikācijas, mediju straumēšanu, sērfošanu internetā, spēlēs un vēl citas satura iespējas, ko ikdienā izmanto ik viens, tikai daudz ērtākā un plašākā klāstā.

Ērti un ātri – vienkārša savienojamība ar citām ierīcēm

Agrāk, atbraucot no ceļojuma, kad vēlējāties bildes parādīt saviem draugiem, jums tās bija jāielādē datorā vai jāsagatavo drukātā veidā. Taču ar Smart TV variet viegli un ātri savienot telefonu ar televizoru, parādot uz lielā ekrāna. Kā arī ir iespējams savienot datoru ar televizoru bezvadu savienojumā, lai vairāki cilvēki ērti skatītos dažādu saturu vienlaicīgi. Un tās ir tikai dažas no daudzām savienojamības iespējām bez vadiem un lieka laika patērēšanas. Tomēr, lai nodrošinātu šādu funkcionalitāti, televizora iegādes laikā jāpievērš uzmanība TV Wi-Fi savienojuma iespējām, kas ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem Smart TV lietošanai. Vēlams, lai televizors atbalstītu arī WiDi un Miracast savienojumus, kas ļaus ērti atrādīt datora vai telefona ekrānu uz televizora.

Labākās Smart TV

Šobrīd eksistē vairākas Smart TV platformas, jo katrs ražotājs uzsver savas priekšrocības. Svarīgi, lai televizora saskarsnes izmantošana būtu ērta un pārdomāta, galvenās funkcijas viegli atrodamas un parocīgi izvietotas uz ekrāna. Piemēram, ir izvēlējies attīstīt WebOS Smart TV platformu, kas nodrošina plašāku saturu un intuitīvu televizora funkciju kontroli.
Labas raksturiezīme ir tā, ka tā nekad nestāsies ceļā tam, ko lietotājs vēlas darīt. Piemēram, ja skatoties filmu, vēlaties veikt ierakstu vai sameklēt informāciju par kādu aktieri, mūsdienu Smart TV platformas ļaus veikt šīs darbības, nepārtraucot filmas skatīšanos.

Ērta mobilā aplikācija

Laba Smart TV pazīme ir ērta mobilā aplikācija, kas spēj ne tikai pārvaldīt Smart TV saskarni un attēlot mobilā telefona saturu, bet arī otrādāk. TV satura vērošana telefonā ir ērta, piemēram, tādos gadījumos, kad nepieciešama nepārtraukta skatīšanās, piemēram – rit sporta pēdējās minūtes, bet pie durvīm zvana ciemiņi, kas jāiet ielaist iekšā. Svarīgi, lai platforma piedāvā gan Android, gan iOS mobilo telefonu aplikācijas.

Plašs klāsts ar TV aplikācijām

Cik Jūsu viedtālrunī ir aplikācijas? Tāpat kā modernā tālrunī, svarīgi, lai arī SmartTV piedāvātu izmantot populārākās aplikācijas, piemēram, Megogo, YouTube, Netflix, Spotify, Deezer un citas. Izmantojot trešo pušu piedāvāto saturu Jūs varēsiet ērti skatīties filmu, ziņas vai mūziku vispiemērotākajā  laikā. 

Ērta televizora pults

Un protams, viena no svarīgākajām televizora skatīšanās sastāvdaļām ir ērta un intuitīva televīzijas pults, kas klausa katrai lietotāja kustībai. Mūsdienīgas pultis tiek ražotas no kvalitatīvākiem materiāliem un papildinātas ar vairākām papildus pogām, kas ar vienu kustību ļauj parādīt TV raidījuma papildinformāciju vai ierakstīšanu, kā arī dažādas citas funkcijas, kas padara skatīšanos ērtāku un informatīvāku. Šobrīd viena no ergonomiskākajām TV pultīm ir Magic Remote, kas ļauj lietot televizora saskarsni tā pat kā datora peli.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Viesis
Viesis - 24. aprīlis, 2017 Atbildēt

Kamēr smart TV nedarbosies kā pilnvērtīgs dators, no tā jēgas nav un nebūs.

Avatar for Viesis
Viesis - 24. aprīlis, 2017 Atbildēt

Kamēr smart TV nedarbosies kā pilnvērtīgs dators, no tā jēgas nav un nebūs.

Avatar for as
as - 8. maijs, 2017 Atbildēt

smart TV pēc laika kļūst lietojams tikai kā parasts TV, jo TV platformas netiek atjauninātas un pat tiek atslēgtas, tad nedarbojas ne internets, ne youtube, ne shareings no datora. Bildes tad atkal jārāda caur vadu pieslēgumu, ja tāds vēl ir iespējams. Personīgā pieredze:( Jāiekrīt, ka smart TV OS platforma ir dumāka par telefonu OS

Avatar for as
as - 8. maijs, 2017 Atbildēt

smart TV pēc laika kļūst lietojams tikai kā parasts TV, jo TV platformas netiek atjauninātas un pat tiek atslēgtas, tad nedarbojas ne internets, ne youtube, ne shareings no datora. Bildes tad atkal jārāda caur vadu pieslēgumu, ja tāds vēl ir iespējams. Personīgā pieredze:( Jāiekrīt, ka smart TV OS platforma ir dumāka par telefonu OS

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda